LinkedIn: Saklı Kalmış Fırsatlar Okyanusu

Son Güncellenme: Sun Jun 2024 07:04

İşletmenizi ön plana çıkarmak ve kişisel yetkinliklerinizle tanınır olmak için LinkedIn’de profil açmalısınız. Profesyonel bir profil açtığınız taktirde LinkedIn’ın avantajlı dünyasına adım atabilirsiniz.

LinkedIn: Saklı Kalmış Fırsatlar Okyanusu
Enes Öksüz admin

Müşterileri diğer firmalar olan şirketlerin; diğer bir deyişle B2B şirketlerin sosyal medya kullanarak hedef kitlelerini genişletebileceklerini, potansiyel müşterilere her zamankinden daha fazla erişebileceklerini ve marka imajlarını iyileştirebileceklerini daha önce( B2B Şirketleri İçin Üç Önemli B2C Pazarlama Stratejisi ) vurgulamıştık. B2B şirketlerin sosyal medya algısını bir adım öteye taşıyacak yeni bir yazı ile karşınızdayız.

Faaliyet gösterilen sektöre göre Facebook, Youtube ve Instagram gibi platformlarda yer almak B2B şirketleri için sayısız fırsat sunar. Ancak asıl önemli olan en kısa sürede fırsatlarla karşılaşılacak platformu seçebilmektir. Bu açıdan yaklaştığımızda da LinkedIn; giderek artan kullanıcı sayısı, etkililiği ve değişen çehresiyle B2B şirketleri için öncelikli olarak düşünülmesi gereken platform olarak ön plana çıkmaktadır.

Neden LinkedIn’de Yer Almalısınız?

Profesyonel Bağlantılarınızı Çoğaltabilirsiniz

Firmanızın başarılarını arttırmak için kişisel bağlantılarınızın çok önemli olduğunu unutmamalısınız. İşletmenizle aynı sektörde faaliyet gösteren firmaların yetkililerini tanımak, potansiyel müşterilerinizle tanışmak, kendinizi ifade etmek ve diğerlerinden sıyrılmak için LinkedIn’in profesyonellerle örülmüş ağından yararlanabilirsiniz. İşletmenizle ilgili bilgi paylaşabilir, kendi kalemizden çıkan yazıları yayımlayabilir ve giderek daha fazla takipçi sayısına ulaşarak hem kendinizin hem de markanızın bilinirliğini arttırabilirsiniz.

Önerilen İçerik: İçerik Pazarlaması Stratejinizi 4 Adımda Oluşturun

Çevrenizi genişletmek istiyorsanız LinkedIn bu amacınıza ulaşmanız yolunda size en fazla katkı sağlayacak olan platformların başında yer alır. Bu sosyal platformun ortaya çıkışı ve gelişimi iş dünyası odaklı olduğu için hedeflerinize nokta atışı ulaşabilirsiniz.

Güvenirliğinizi Arttırırsınız

LinkedIn’de profil açarsanız iş dünyasının yorumlarına da kendinizi açmış olursunuz. Hiç yorum almamış ve takipçi kazanmamış olsanız dahi bu ciddi platformda yer almak güvenilirliğinizle ilgili olumlu sinyaller verir. Yapılan yorumların sayısı arttıkça sizin iş dünyasının güvenilir isimlerinizden olduğu algısı hızla yayılır. Potansiyel müşterileriniz açısından düşünüldüğünde hakkınızda yapılan olumlu ve objektif yorumların karar süreçlerinde çok önemli bir rol oynayacağı sonucuna varılabilir.

İş Dünyası ile İlgili Bilgi Birikiminizi Arttırabilirsiniz

LinkedIn’ın çehresi içeriklerle değişiyor. Artık iş dünyasının aktörleri uzmanlıkları, deneyimleri ve iş dünyasında uyguladıkları stratejileri ile ilgili içerik paylaşıyorlar. Sizinle aynı sorunlarla karşılaşan, benzer problemler yaşayan kişilerin paylaşımlarını okursanız bilgi birikiminiz artar. Olayları farklı bir açıdan ele almaya başlarsınız ve zaman içerisinde üretkenliğinizin çoğaldığını görürsünüz. Hem yeni insanlarla tanışabileceğiniz hem de kendinizi geliştirebileceğiniz bir platform olan LinkedIn ile ticari başarılarınızı fazlalaştırabilirsiniz.

Firmanızı Tanıtabilirsiniz

LinkedIn’de firmanızın şirket profilini oluşturarak ürün veya hizmetlerinizle ilgili tanıtım yapabilirsiniz. Profilinizi yeterince profesyonel hazırladığınız takdirde hizmet ya da ürün alımı öncesi araştırma yapan potansiyel müşterilerinizin farkındalığını lehinize çevirebilirsiniz. Sahip olduğu güç düşünüldüğünde LinkedIn’i dijital pazarlama stratejilerinizin önemli bir ayağı haline getirebilirsiniz. Bu kanaldan dikkatini çektiğiniz kişileri web sitenize çekebilirseniz yaptığınız satış görüşmelerinin de sayısını arttırabilirsiniz. Aynı zamanda piyasaya yeni çıkaracağınız ürünleri ve hizmetleri paylaşabilir; profesyonellerin yorumları ile stratejilerinizi gözden geçirebilirsiniz.

İşletmenizin İhtiyaç Duyduğu Personellere Erişebilirsiniz

İşletmenizin başarısında çalışanlarınızın önemli bir rolü vardır. Çalışanlarınızın kalifikasyonu ve deneyimi yeterli olunca iş verimliliğiniz doğrudan yükselir. LinkedIn sayesinde sektörünüzde deneyimi olan, kendini geliştirmiş ve işletmenize fayda sağlaması muhtemel kişilere ulaşabilirsiniz. Onların aldığı yorumları inceleyebilir; paylaşımlarına göz atabilir ve işletme kültürünüze uyum sağlayıp sağlamayacaklarını öngörebilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler