Gıda Sektöründe Bayilik Veren 10 Firma ve Yatırım Bedelleri

Son Güncellenme: Sat Apr 2024 11:34

Bu yazımızda gıda sektöründe  bayilik veren firmalar ile ilgili bilgi bulabilir, yatırım kararlarınızı şekillendirme noktasında sunduğumuz bilgileri değerlendirebilirsiniz.

Gıda Sektöründe Bayilik Veren 10 Firma ve Yatırım Bedelleri
Fatih Bozoğlu user

Bayilik alarak ticari hayatta aktif olmayı planlayan yatırımcıların büyük bir kısmı, ülkemizde gıda sektörüne yatırım yapmanın mantıklı ve kazançlı olduğunu düşünmektedir. Türkiye’de giderek yaygınlaşan gıda sektörü, her yaş grubuna ve damak tadına hitap eden alternatifler ile desteklenmekte ve yatırımcılar için gıda sektörü bayilikleri ciddi bir gelir kaynağı haline gelmektedir.

Birçok firma ve marka, gıda bayilikleri almak isteyen girişimciler için Franchise isim hakkını satın alma olanağı sunmakta ve bunun için yıllık ödeme sistemleri geliştirerek, bu süreci girişimciler için daha kolay ve karlı hale getirmektedir.

1. Ülker Bayilik Bilgileri

Ülker Bayilik Bilgileri

Ülkemiz gıda sektörünün önde gelen isimlerinden olan Ülker, bayilik vererek ürünlerinin tek bir mağazada satılması şeklinde bir çalışmada bulunmamaktadır. Ancak, bulunduğunuz bölgede Ülker distribütörlüğünü alabilirsiniz. Bunun için başvuru yaparken yatırım yapabileceğiniz miktarı ve alabileceğiniz araç sayısını belirtmeniz gerekmektedir. Eğer vadeli bir şekilde çalışmayı planlıyorsanız, aylık cironuzun iki katı kadar teminat sunmanız talep edilmektedir. Ayrıca şirket bünyesine alınacak her araç yaklaşık 100.000 TL civarındadır. Araç alırken firmanın standartlarına uygun olmasına, çabuk bozulabilecek ürünler için klimalı ve kapalı kasa araçlar temin edilmesine dikkat edilmelidir.

İlgili Profili Ziyaret Edin : ÜLKER BAYİLİK

 

2. Eti Bayilik Bilgileri

Eti Bayilik Bilgileri

Ürün çeşitliliği ve köklü geçmişi ile Türkiye’nin en bilindik markalarından biri olan Eti distribütörlük veren firmalar arasında yer alıyor. Ürün satış hakkını sunacağı işletmeleri özenle seçen marka franchise isim bedeli talep etmiyor. Ürün satışı üzerinden teminat alan marka ürünlerini çeşitlendirmek isteyen girişimcilere karlı bir alternatif sunuyor.

İlgili Profili Ziyaret Edin : ETİ BAYİLİK

 

3. Algida Dondurma Bayilik Bilgileri

Algida Bayilik Bilgileri

Algida Dondurma bayilik vereceği girişimcilere dondurma dolaplarını ve dondurma çeşitlerini temin etmektedir. Mevcut işletmesi olan girişimciler dükkanlarında Algida dondurma ürünlerini satabilmektedir. Firma bayilik vereceği tüm girişimcilerin, belirlenen ücretlerin dışına çıkmamasını şart koşmaktadır. Ayrıca ürünlerin satılacağı işletmelerin bulunduğu lokasyon da titizlikle incelenmektedir.

İlgili Profili Ziyaret Edin : ALGİDA DONDURMA BAYİLİK

 

4. Çınar Baharat Bayilik Bilgileri

Çınar Baharat Bayilik

Sektörde 40 yılını dolduran Çınar Baharat, plasiyer bayilikler vererek ürünlerinin satışını arttırmayı ve daha geniş kitlelere ulaşabilmeyi planlamaktadır. Firma, ürünlerinin sevkiyatını yapabilmek için panelvan araca sahip olan tüm girişimcilerin bayilik başvurusunu değerlendirmeye almaktadır.

İlgili Profili Ziyaret Edin : ÇINAR BAHARAT BAYİLİK

 

5. İnceler Kuruyemiş Bakliyat Bayilik Bilgileri

İnceler Kuruyemiş Bayilik

Sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olan İnceler Kuruyemiş Bakliyat, ISO 9000 ve ISO 22000 kalite standartlarına göre gerçekleştirdiği üretimleri ile Türkiye’nin pek çok bölgesine gerçek kaliteyi ulaştırmaktadır. Gıda, kuruyemiş ve bakliyat alanlarında adı kalite ile birlikte anılan İnceler Kuruyemiş Bakliyat bayilik koşulları ile ilgili detaylı bilgileri, firma ile irtibata geçerek edinebilirsiniz. Bayilikten ziyade distribütörlük veren firma girişimcilerden teminat bedeli istemektedir.

 

6. Hafifol Diyet Yemek Servisi Bayilik Bilgileri

Hafifol Diyet Yemek Servisi Bayilik

Hafifol Diyet Yemek Servisi, diyet yapan ve sağlıklı beslenmek isteyen müşterilerine tamamen kişisel sağlık değerleri göz önünde bulundurularak hazırlanmış 3 ana 2 ara öğünden oluşan yemeği her gün kapılarına kadar ulaştırmaktadır. Firma, isim hakkı vermek için 10.000 USD talep etmektedir. M2 başına kurulum maliyeti 360 TL, minimum şube açılış maliyeti  ise 50.000 TL’dir. Toplam işletme sermayesi 100.000 TL’ye ulaşan firmadan bayilik almak için internet sitesinden başvuruda bulunabilirsiniz.

İlgili Profili Ziyaret Edin : HAFİFOL DİYET YEMEK SERVİSİ BAYİLİK

 

7. Alsancak Unlu Mamulleri Bayilik Bilgileri

Alsancak Unlu Mamuller Bayilik

İzmir’den çıkıp ünü Türkiye sınırlarını aşan boyoz denilince akla ilk gelenlerden olan Alsancak Dostlar Fırını, donuk boyozu Rodillo markası ile piyasaya sunmuştur. Marka bayilik işbirliklerine girmek için, marka kalitesine yakışır seçimler yapmak konusunda çok hassas davranmaktadır. Alsancak Unlu Mamulleri bayilik bütçesi 500 bin TL dolaylarındadır.

İlgili Profili Ziyaret Edin : ALSANCAK UNLU MAMULLER BAYİLİK

 

8. Cezveden Kahve Bayilik Bilgileri

Cezveden Bayilik Bilgileri

10 m2’lik bir alana Türk ve dünya kahvelerinin eşsiz lezzetini sığdıran Cezveden Kahve, lezzetli tatlı çeşitleri ile de sunumlarını çeşitlendirmektedir. Cezveden ailesine katılabilmek için yaptığınız franchise başvurusu, firma yetkilileri tarafından iki gün içerisinde incelenmekte ve size geri dönüş yapılmaktadır.

İlgili Profili Ziyaret Edin : CEZVEDEN BAYİLİK

 

9. Sancak Baharat Bayilik Bilgileri

Sancak Baharat Bayilik Bilgileri

1992 yılında Sakarya’da baharat paketleme endüstrisine giriş yapan firma, geniş bir bayi ağına sahip olmayı ve Türkiye geneline hizmet vermeyi hedeflemektedir. 50 şubeye ulaşmayı planlayan firmanın bayilik koşulları için firma ile yaptığınız görüşmeler sonucu detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlgili Profili Ziyaret Edin : SANCAK BAHARAT BAYİLİK

 

10. İcedice Bayilik Bilgileri

İcedice Bayilik

Paketlenmiş hazır buz alanında faaliyet gösteren firma, sağlık standartlarına uygun koşullarda üretim yapmaya özen göstermektedir. Kafe, bar, tekel bayi ve market zincirleri ile olan çalışmasını, ülke genelinde bayilikler vererek genişletmeyi planlamaktadır. Siz de İceDice ailesine katılmak ve İcedice bayilik almak isterseniz 50 bin TL dolayında sermaye ile kendi işinizin sahibi olabilirsiniz.

İlgili Profili Ziyaret Edin : İCEDİCE BAYİLİK

 

Daha Fazla Gıda Sektöründen Bayilik İçin İlgili Link : Bayilik Veren Gıda Firmaları

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler