Gıda Sektöründe Bayilik Düşünenler İçin 3 Teklif

Son Güncellenme: Sat Apr 2024 01:18

Gıda sektöründe bayilik fırsatlarını değerlendirenler üç farklı bayilik teklifi.

Gıda Sektöründe Bayilik Düşünenler İçin 3 Teklif
Enes Öksüz admin

Gıda sektörü bayilikleri her dönem karlı olan yatırım fırsatlarının başında gelmektedir. Geniş bir pazar hacmine sahip olan sektörde büyümek isteyen markalar franchise yolu ile genişlemeyi, gıda sektörüne yatırım yapmak isteyen girişimcilerin çoğunluğu da yeni bir marka oluşturmaktansa franchise alarak markaların bilinirliğinden ve sektördeki deneyiminde yararlanmayı tercih etmektedir. Müşteri kitlesi hazır olan bir markanın bayiliğini almak, gıda sektörü bayilik alan yatırımcılar için işletmelerini kısa sürede kara geçirmeyi sağlamaktadır. Bu yazımızda gıda sektörü bayilik fırsatları arasından bazılarını sizler için derledik.

Panino Pizza

Panino Pizza Türkiye genelinde bayilik vermektedir. İsim hakkı bedeli 20.000 USD olan markanın bir restoranının maliyeti yaklaşık olarak 210.000 TL’dir. Bayilik alan girişimcilerinin işinin başında bulunmasını isteyen Panino Pizza, lokasyon belirlenmesi konusunda fizibilite çalışmaları ile yatırımcılarına yol göstermektedir.

Ayrıca eğitim ve pazarlama destekleri de sunmaktadır. Menülerindeki çeşitlilik ve ürünlerindeki lezzet nedeni ile pek çok kişinin tercih ettiği Panino Pizza franchise sözleşmelerini 5 yıllık olarak imzalamakta, bu süre sonunda karşılıklı memnuniyet ve talep oluşması durumunda yenilemektedir. Cirodan pay almayan marka yatırımcılarına yüksek kar marjı ile yüksek kazanç olanağı sunmaktadır. Türkiye’de sürekli büyüme eğilimi gösteren gıda sektörüne yatırım yapmak istiyorsanız Panino Pizza’nın sunduğu olanaklardan yararlanabilir ve yatırımlarınızın karşılığını kısa sürede almaya başlayabilirsiniz.

İlana Göz Atın: Panino Pizza

Kahve Sokağı

KAhve Sokağı Bayilik İlanı

İsim hakkı bedeli 20.000 USD olan Kahve Sokağı’nın ortalama şube açılış maliyeti yaklaşık 600.000 TL civarındadır. Metrekare başı kurulum bedeli ortalama 2.500 TL olan firma, bayilerinden aylık %3 ciro primi almaktadır. Açılacak olan işletmelerde en az 80 m2 dış mekan, 100 m2 iç mekan standartlarına uyulması beklenmektedir. Lokasyon seçiminde iş merkezlerinin ve insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerin seçilmesi talep edilmektedir. Marka tarafından eğitime tabi tutulan girişimcilerin işlerinin başında kendilerinin ya da eğitim alan bir akrabalarının durması istenmektedir. Kahve Sokağı şubelerinin kar marjı %30 ile %100 arasında değişiklik göstermektedir. Markaya yapılan yatırımın geri kazanılması yaklaşık 18-20 ay kadar sürmektedir. Kahve Sokağı’nın büyüme hedefini gerçekleştirmek için müşteri memnuniyetine üst düzey önem vermesi ve bayilerin tüm ihtiyaçlarını ön planda tutan stratejisi, girişimcilerin işletmelerinde en yüksek kazanca kısa sürede erişmelerini sağlamaktadır.

İlana Göz Atın: Kahve Sokağı Bayilik İlanı

 

Güven Çiğ Köfte

Güven Çiğköfte

Türk damak tadına uygunluğu nedeni ile yoğun ilgi gören çiğ köfteyi çeşitli baharatlar ve cevizle tamamen etsiz ve doğal olarak hazırlayan Güven Çiğköfte, yatırımcılarından franchise bedeli talep etmemektedir. Açılacak işletmelerin marka konseptine uyumlu olması ile yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu lokasyonlarda konumlandırılması beklenmektedir. Yatırımcıların talep etmesi durumunda işletme anahtar teslim olarak hazırlanmaktadır. Güven Çiğköfte Avrupa standartlarında üretim yaptığı tescilli ürünleri ile piyasaya giren işletmecilerine rakipleri karşısında bir adım önde olma olanağı sunmaktadır. Marka düzenli olarak yürütülen reklam kampanyaları için bayilerinden bir katılım payı da talep etmemektedir. Açılışlarda dağıtılmak üzere işletmelere bedelsiz ürün gönderen firmanın en büyük önceliği tüm bayilerinde standardı ve maksimum hijyen koşullarını sağlamaktır.

İlana Göz Atın: Güven Çiğ Köfte

Gıda sektörünün yüksek getirisinin farkında olarak bu sektöre yatırım yapmak istiyorsanız bu yazımızı okuyarak sunduğumuz alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Bayilik almak istediğiniz markanın sizin için uygunluğuna karar verdikten sonra, firmaların ilanları üzerinden bayilik başvurularınızı iletebilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler