Çevreci Girişimcilerin Bayılacakları İş Fikirleri

Son Güncellenme: Fri May 2024 06:08

“Yeşil” olanın gezegeni korumasıyla birlikte yeşil girişimcilik de önem kazanmaya başladı. Bu yazımızda birbirinden çok farklı yeşil iş fikirlerini sizin için bir araya getirdik. 

Çevreci Girişimcilerin Bayılacakları İş Fikirleri
Enes Öksüz admin

Kendi işinizi kurmak ama aynı zamanda yaşadığınız gezegeni de korumak istiyorsanız size sunacağımız yeşil iş fikirlerine bayılacaksınız. Hem para kazanarak hem de çevre dostu işlere imza atarak prestij kazanabilir ve hatta sizin gibi duyarlı kişiler için ilham kaynağı olabilirsiniz. Yeşil girişimciler arasına katılarak çevreci faaliyetlerinizle hedef kitlenizin saygısını da kazanma ihtimaliniz olacağını göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle günümüzün salt kâr odaklı yaşantısına inat siz de varlığınızı doğa ile güçlendirebilirsiniz.

Sürdürülebilir İnşaat Malzemeleri 

İnşaat sektöründe geri dönüşümlü malzemeleri kullanma fikri alışılagelmişin dışında görünse de Amerika’daki işletmeler arasında bu fikir giderek yaygınlaşıyor. Tamirat, bakım ve yapı işlerinde kullanılan geri dönüştürülebilen inşaat malzemeleri tüketicilerin de ilgisini çekmeyi başarıyor. Şimdilik temel yapı malzemesi olarak kullanılmasa da bu malzemeler üzerinde yapılan araştırma ve geliştirme çalışmalarının sürdüğünü hatırlatmak istiyoruz. Siz de inşaat sektöründe bayilik almak istiyorsanız  ya da kendi işinizin patronu olma niyetindeyseniz sürdürülebilir inşaat malzemeleri satarak sektörde ilkler arasında yer alabilirsiniz. 

Önerilen İçerik: İnşaat Sektöründe Bayilik Fırsatları

Çevre Dostu Güzellik Salonları

Kadınların güzel ve bakımlı görünmeye ne denli düşkün olduklarını, güzelliğin tarihi önemini ve güzellik salonu bayiliği veren firmalar ile anlaşmanın kârlı olabileceğini daha önceki yazılarımızda paylaşmıştık. Şimdi ise bir adım öteye geçiyoruz ve bilinçlenen kadınların güzellik salonlarından beklentilerini karşılamanın kârlı olabileceğini iddia ediyoruz. Organik ürünlere karşı artan ilgiye kayıtsız kalamayan girişimcilerin de desteği ile artık kadınlar organik beslenmeye, organik temizlik malzemeleri kullanmaya ve hatta organik giyinmeye başladılar. Peki neden organik malzemelerin kullanıldığı güzellik salonlarına gitmesinler? Bizce bu fikir tutar, aklınızda bulunsun!

https://bayiliklistesi.com/guzellik-salonu-kuafor-bayilik

Önerilen İçerik: Organik Ürünler Pazarı Geleceğinize Yön Verebilir!

Klima Servisleri

Çevreci girişimcilik fikirleri içerisinde neden klima derseniz, şu şekilde açıklayabiliriz. Klima kullanmamanın bir alternatifi henüz bulunmadığı için klimaların zararını azaltan çözümlerin başında klima servisleri gelmektedir. Özellikle klima bakımı yapılarak %40 enerji tasarrufu sağlanabilir. Söz konusu daha az enerji tüketilmesi olduğunda ise bu iş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimciler kazançlı çıkabilirler. Siz de klima teknisyenliği yapmaya yetkiliyseniz ya da sadece işi organize eden olmak istiyorsanız klima servisi açabilirsiniz. 

El Yapımı Organik Ürünler

Hem kadınlara hem de erkeklere hitap eden bu iş fikri kapsamında el yapımı oyuncaklar, sabunlar, temizlik malzemeleri üretilebilir. Doğal malzemeler kullanılarak ve kimyasal içeriklerden arındırılarak tüm üretilenler sağlık ve aynı zamanda çevre dostu olur. Organik tarımı daha önceki yazılarımızda defalarca vurguladığımız için bu yazıda da iş fikri olarak sunmak istemedik. Ancak organik tarım yaparak da yeşil girişimci olabilirsiniz. 

Önerilen İçerik: Yöresel Ürünler Bayiliği Gelecek Vadediyor

Mobilya Geri Dönüşümü

Mobilyacılık ve marangozlukla ilgili bir deneyiminiz varsa mobilya tamirinden bir adım öteye geçebilirsiniz. Sadece kırılan sandalyeleri, masa ayaklarını ya da koltukları onarmakla sınırlı kalmayıp elinizdeki eski mobilyalardan yepyeni ürünler yaratarak satışını yapabilirsiniz. Organik mobilya boyalarını kullanarak süslediğiniz ve yaratıcılığınızı kullanarak yaptığınız bu eşyaların Retro görünümü ve el işçiliğiniz ürünlerin satış fiyatı üzerinde arttırıcı bir etkiye sahip olacaktır. Eliniz bu işlere yatkınsa ve tasarım konusunda iyiyseniz ya da yardım alabileceğiniz kişilerle iş birliği yapabilirseniz bu iş ile lüks tüketim ürünleri sunarak hedef kitlenizin ihtiyaçlarına yanıt verebilirsiniz. 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler