Organik Ürünler Pazarı Geleceğinize Yön Verebilir!

Son Güncellenme: Fri May 2024 07:03

Toplumun değişen tüketim alışkanlıklarını tespit edip artan sağlıklı yaşam trendlerine yönelik çözümler üreterek kazançlı çıkabilirsiniz.

Organik Ürünler Pazarı Geleceğinize Yön Verebilir!
Enes Öksüz admin

“Nerede o eski domateslerin kokusu? Siz bunlara domates mi diyorsunuz?”

“Hele o yumurtalar? İçeri canlı sarı, tazecik, az önce toplanmış gibi?”

“Sebzeler bile renklerini kaybetti, yeşilleri soldu, kimyasallar yapı taşlarına işledi.”

Bu söylemleri duymanız için çok irdelemenize gerek yok; karşılaştığınız herkes bu konuyu konuşuyor, yaptığınız her muhabbet bu noktaya bağlanıyor. 

Neden mi?

Çünkü; toplumumuzda sağlık bilincinin artmasına yönelik çalışmalar artıyor; sağlıklı yaşamak için öncelikle gıdalarımızın doğallaşması gerektiği tabiri caizse ortalıkta bas bas bağırılıyor.

Toplum bu konuda bilinçlendikçe kaçınılmaz olarak tüketim alışkanlıkları da şekilleniyor ve organik ürünler göreceli olarak daha pahalı olsa da her geçen gün daha çok tercih edilir hale geliyor. 

Organik Ürünlere Talep Artıyor. 

Şehir hayatı içinde stresten uzak durmak imkansız, hele bir de gün içerisindeki koşuşturmaların fazlalaştığı düşünüldüğünde insanlar kendilerine gerekli özeni gösteremiyorlar. Sağlıklarına olan düşkünlükleri artıp, bu konuda yapabilecekleri sınırlandıkça da şehir yaşamında doğal bir esintiye gereksinim duyuyorlar.

Piyasaya güven azaldı, insanlar artık ne yediklerini bilemez ya da yediklerinin içerisindeki kimyasalları kestiremez oldu.

Tüm bu sebepler; organik ürünleri hayatlarına daha çok sokmaya başlamaları için; tüketicilerin taleplerini şekillendirmeye başladı. 

Talebin fazlalaşması ise piyasanın da tüketicilere yanıt vermeye başlamasına sebep oldu.

Piyasada organik ürünler yavaş yavaş çoğalıyor, bunu marketlerde ya da organik ürünlerin satıldığı pazarlarda gözlemleyebilirsiniz. “Ancak arz, talep dengesini karşılıyor mu?” derseniz, bu sorunun cevabı da size yatırımlarınızı değerlendirmeniz için güzel bir fırsat sunmuş olur. 

Ayrıca son dönemde organik ürün pazarını araştırdıysanız mutlaka dikkatinizi çekmiş olabilecek bir konudan da bahsetmek istiyoruz.

Her ne kadar organik denilince aklımıza ilk organik gıdalar gelse de, organik ürünler pazarının ürün çeşitliliği sadece gıdalar ile sınırlı değil. Son dönemlerde organik temizlik maddeleri, organik kozmetik ürünleri ve hatta organik oyuncaklar de bu sektörün bir parçası haline geldi ve pazarın ürün gamı gittikçe genişliyor. 

Sonuç olarak;

Doğadan esintiler taşıması, insan sağlığına zararsız olmaları ile popülerlik kazanan organik ürünler pazarı; girişimcilere göz kırpıyor. 

Organik ürünler pazarına girip kâr etmenizi sağlayacak bayilik fikirlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Organik Ürünleri Bayilikleri

Organik Gıda Bayilikleri; Elbette en çok öngörülebilir önerimiz bu. Organik gıdalara olan talep her geçen gün artış gösteriyor. 

Organik tavuk üretimi yapan, organik sebze yetiştiren, organik yumurta pazarlayan markaları arasında bayilik veren firmalar ile anlaşarak, sağlıklı beslenmek isteyen, yediklerinin içeriğinde kimyasal olmamasına özen gösteren hedef kitlenizin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. 

Hormona maruz kalmayan tavukları sunup, renklendirici içermeyen tereyağlarını satıp, sentetik gübrelerde yetişmeyen sebzeleri pazarlayıp düşündüğünüzden daha büyük kârlar elde edebilirsiniz.

Organik Temizlik Malzemeleri; Son dönemde temizlik maddelerinin içerisindeki kimyasalların insan sağlığına olan etkileri de daha çok irdelenmeye başladı. 

Evet etrafı temizliyor, mis gibi kokutuyor peki ya sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Yapılan araştırmalar sonucunda insan sağlığını olumsuz etkileyen kimyasalların, özellikle bu malzemelere daha çok maruz kalan kişiler üzerinde zararlı olduğu tespit edildi. 

Organik temizlik malzemesi markalarının bayiliklerini alarak ve hedef kitlenizi doğru belirleyerek kısa zamanda yatırımlarınızın karşılığını alabilirsiniz. Organik temizlik ürünlerine örnek olarak deterjanlar, yer temizleme malzemeleri, bulaşık deterjanları gösterilebilir. Diğer bir deyişle alternatif sıkıntısı da yaşamazsınız. 

Organik Kozmetik Ürünleri; Sadece ucuz olduğu için makyaj malzemesi alan kadınların sayısı artık ciddi oranda azalıyor. Belli süreliğine güzelleşmek için içerisinde cilde zararlı kimyasalları barındıran kozmetik ürünlerinin cilt kanserine yol açacağı konusundaki uyarılar arttıkça, kadınların bu konudaki hassasiyetleri de doğru orantılı olarak artış gösteriyor. 

Cilde zararı olmayan tamamen doğal maddelerden üretilen organik kozmetik ürünleri markalarının bayiliğini alarak başarılı bir işletmeye sahip olabilirsiniz. Üstelik bunun için fiziki bir işletmeye sahip olmanıza da gerek yok, e-bayilik sistemlerinden yararlanıp, internet üzerinden o markalarla satış ortaklığı kurabilirsiniz. 

Organik Oyuncaklar; Çocuklarımız hepimizin göz bebeği. Onları mutlu etmek ve yüzlerini güldürmek için aldığımız oyuncaklar ya onlara zarar veriyor ve uzun süre temas halinde olurlarsa risk teşkil ediyorsa?

Çin’den ithal edilen kalitesiz oyuncakların kanserojen etkisinin olduğunun tespit edilmesinden sonra organik oyuncaklara olan ilgide de ciddi bir artış yaşandı. Çocuklarının sağlığını önemseyen ebeveynlere hitap etmek isterseniz organik oyuncak markalarının bayiliğini almak doğru bir tercih olabilir. 

Bir önceki yazımızda, Değişen Dünyaya Ayak Uydurun başlığı ile akıllı ev sektöründeki bayilik fikirlerini inceledik.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler