Uzakdoğu Mutfağı Bayilik Fikirleri Kazandırıyor

Son Güncellenme: Fri May 2024 08:10

Uzakdoğu restoranı açmayı hiç düşündünüz mü? Kozmopolit yapıya sahip kalabalık şehirlerde yaşıyorsanız ve gıda sektöründe yatırım yapmayı planlıyorsanız bu fikri değerlendirmelisiniz.

Uzakdoğu Mutfağı Bayilik Fikirleri Kazandırıyor
Enes Öksüz admin

Gıda sektöründe bayilik almayı düşünen girişimciler genellikle Türk Mutfağı ya da fast food yiyeceklere yönelse de; ülkemizde Uzakdoğu mutfağına gösterilen ilginin giderek arttığını göz önünde bulundurmalısınız. Siz de gıda sektörü bayilikleri alarak yatırımlarınızdan kazanç sağlamak istiyorsanız hedef kitlenizin değişen taleplerine kulak vermelisiniz. Uzakdoğu mutfağındaki egzotik tatlardan siz de payınıza düşeni alabilir, takip ettiğiniz bayilik veren firma ilanlarının kapsamını genişletebilirsiniz. Zengin alternatifleri ile her damak zevkine hitap eden Uzakdoğu mutfağı hem çeşitliliği hem de lezzetiyle sizin için doğru bir seçim olabilir.

Uzakdoğu Restoranları için Lokasyon Seçimi

Uzak doğu restoranlarından bayilik alarak kazanabilirsiniz

Her bayilik yazımızda vurguladığımız gibi Uzakdoğu mutfağı lezzetlerinin sunulduğu restoranların bayiliğini alırken de lokasyon seçimine dikkat etmelisiniz. Türkiye’nin genelinde bu bayilik fikrinin tutacağını söylemek çok da gerçekçi olmayacaktır.  Bu nedenle Uzakdoğu restoran bayiliği alacaksanız Türkiye’nin batı illerini ve turistik mekanlarını tercih etmenizi öneriyoruz. Yerli ya da yabancı turistlerin ziyaret ettiği lokasyonlar kalabalık olduğu ve farklı kültürdeki kişileri bir arada bulundurduğu için size önemli avantajlar sunabilir. Aynı şekilde daha kozmopolit yapıya sahip olan batı şehirlerinde de aynı avantajları yakalayabilirsiniz. Hem kalabalık hem de çeşitlilik barındıran mekanlar Uzakdoğu restoran bayiliği açmak için uygun niteliklere sahiptir. İşlek yerlerde açacağınız işletmeler yüksek kâr getirebilir ve kısa sürede yatırımlarınızı amorti etmenizi sağlayabilir. Uzakdoğu mutfağı son yıllarda popüler hale geldiği için; hedef kitlenizin yaşı ilerlemiş kişileri kapsamayacağını da hesaba katmalısınız. Bu nedenle büyük şehirlerde olmasa bile büyük üniversitelerin çevresinde açacağınız Uzakdoğu restoranlarının da size kâr getireceği gerçeğini yadsımamalısınız.

Önerilen İçerik: İşletmeniz İçin Lokasyon Seçimini Nasıl Yapmalısınız?

Lezzetlerinizi Özelleştirebilirsiniz

Uzak doğu restoranlarından bayilik almak

Uzakdoğu mutfağının müşterilerle buluştuğu restoranlarda hizmet kalitenizle ve ürün çeşitliliğinizle fark yaratabileceğiniz gibi birkaç lezzet üzerinde özelleşerek de hedef kitlenizin dikkatini çekebilirsiniz. Genellikle Uzakdoğu mutfağının lezzetlerini sunan restoranlarda birçok seçenek bulunur ve kimi zaman çoklu seçenekler hedef kitlenin de genişlemesini sağlar. Ancak başarılı olmak istiyorsanız bazı yeniliklere karşı hazırlıklı ve hizmetlerinizi talepler doğrultusunda şekillendirmeye açık olmalısınız. Örneğin Uzakdoğu mutfağı denilince akla ilk genel yiyecek olan sushilerin popülerliğinden yararlanabilirsiniz. Birçok çeşidi bulunan ve genellikle kısıtlı bir hedef kitleye hitap eden bu geleneksel tatlara odaklandığınız takdirde özel ve kemikleşmiş bir müşteri kitlesinin ilgisini çekebilirsiniz. Diğer bir alternatif de noodle olarak ön plana çıkmaktadır. Sushiye oranla Türk damak tadına daha yakın olan bu lezzet üzerinde hizmet vermeye odaklanarak hedef kitlenizi geniş tutabilirsiniz. Uzakdoğu mutfağını denemek isteyenler için en çok tercih edilen yiyeceklerden olan noddle satışı yaparak yatırımlarınızın karşılığını alabilirsiniz.

Bayilik Alacağınız Firmanın Bilinirliği Ne Kadar Belirleyici?

Bayilik veren firmaların marka imajları, marka bilinirlikleri ve marka değerleri bayilik almak isteyen girişimciler için her zaman çok önemlidir. Bilindik bir markanın gücüyle piyasaya girmek, reklam stratejilerinden yararlanmak, sadık müşteri kitlesini çekmek vb. süreçler bayilerin kazançlarını doğrudan etkiler. Uzakdoğu restoranları bayilikleri için de bayilik veren firmalar önemlidir; ancak diğer sektörlerde ya da farklı konseptteki restoranlarda olduğu kadar belirleyici değildir. Neden derseniz? Uzakdoğu restoranları konsept olarak ülkemizde henüz çok oturmamıştır. Doğal olarak bu alanda faaliyet gösteren markaların bilinirlikleri de kısıtlıdır. Yıllardır ülkemizde hizmet veren Uzakdoğu restoranlarını dahi sadece bu mutfağa ilgisi olanlar bildiği için girişimciler marka seçiminde göreceli olarak daha özgür olurlar.

Önerilen İçerik: Bayilik Konsepti Kârlı Olacak Dünya Mutfakları

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler