Simülatör Bayilikleri; Hem Eğlenceli Hem de Yenilikçi

Son Güncellenme: Sun May 2024 02:47

Her yaştan kişiye hitap edip; onlara eğlenceli ve heyecanlı bir deneyim sunarak kâr etmek ister misiniz?

Simülatör Bayilikleri; Hem Eğlenceli Hem de Yenilikçi
Enes Öksüz admin

Eğlenceli bir işe sahip olmak ve aynı zamanda yüksek gelir elde etmek isteyen girişimciler için 5D, 7D, 9D, 10D, 12D gibi çok boyutlu sinema bayilikleri oldukça doğru seçimler olabilir. Geniş hedef kitlesi, sunduğu alternatifler ve doğru lokasyon seçimi yapıldığında sağlanan süreklilik bu iş fikirlerinin yıldızını parlatmaya devam ediyor. Teknolojinin eğlence ile buluşturulduğu bu iş fikri özellikle genç girişimcilerin beğenisini kazanıyor. İşin sürekliliği ve yüksek getirisi nedeniyle bu yazımızda sinema bayilikleri ile ilgili önemli bilgiler paylaşacağız. 

Önerilen İçerik: İşletmeniz İçin Lokasyon Seçimini Nasıl Yapmalısınız?

Simülatör Bayilikleri ile 3 Boyutlu Deneyimin Çok Ötesi Yaşanıyor

3 boyutlu görüntü teknolojisi çıkalı çok oldu ancak bu görüntü teknolojisi dahi henüz toplumun tamamını kapsayacak yaygınlığa ulaşamadı. Simülatör bayilikleri alarak; 3 boyutlu görüntülere doyan kadar bu görüntü teknolojisi ile tanışmamış kişileri de hedef kitlenize ekleyebilirsiniz. Üstelik onları şaşırtabilir, heyecanlandırabilir ve aksiyon dolu dakikalar geçirmelerini sağlayabilirsiniz. 

Simülatör bayilikleri olarak nitelendirilen; çok boyutlu sinema bayiliği alarak geniş bir hedef kitlesine sahip olabilirsiniz. Çocuklar kadar yetişkinlere de yeni ve farklı deneyimler yaşatabilir ve hedef kitlenizin genişliği sebebiyle yüksek kâr edebilirsiniz. 

5D, 7D, 9D, 10D, 12D Sinemalar Yaygınlaşıyor

5D, 7D, 9D, 10D, 12D sinemalar giderek yaygınlaşıyor. İzleyicilerin 3 boyutlu gözlükler takarak izlediği filmler sırasında; ortama su, sis, rüzgar ve duman gibi efektler verilebiliyor. Ekranda izlenen görüntüyle paralel olarak izleyicilerin gerçek bir deneyim hissiyatı yaşamaları amaçlanıyor. Oturdukları koltuklar da yine izlenen görüntülerle eş zamanlı olarak sağa, sola, geriye ve ileriye girebiliyor. Tüm bu özellikler simülatörün kaç boyutlu olduğuna göre değişiklik gösterebiliyor. İlerleyen teknolojiye ve tüketicilerin tercihlerine göre her geçen gün daha çok konsept ortaya çıkabiliyor. 

Hizmet almak isteyen müşterilere birçok alternatif sunuluyor. Korku, macera, aksiyon gibi kısa film tadında görüntüler müşteriler tarafından tercih edilebiliyor. İster tek tek, ister grup halinde bu deneyimi yaşamak mümkün. Verilen hizmet sırasında, sinemada bulunan müşterilerin izledikleri filmlere gösterdikleri tepkiler dışarıdaki meraklı gözleri cezbediyor. Böylece daha çok kişi aynı heyecanı yaşamak için sıraya giriyor.

Her Mevsim Bu iş fikri Tutuyor

Simülatör bayiliklerine genellikle yazlık yerlerde rastlarsınız; bu nedenle bu iş fikrinin sadece yazlara özgü olduğu fikrine kapılabilirsiniz. Ancak çok boyutlu sinema hizmeti sadece yazlık yerlerde verilmez; AVM’ler de bu fikrin hayata geçirilmesi için oldukça uygun mekanlardır. Yaratıcılığınızı kullanarak yer tercihi yaptığınızda her mevsim bu iş fikrinden para kazanabilirsiniz. Çok fazla reklam yapılmasına gerek duymayan; bulunduğu lokasyonlarda kendi kendinin reklamını yapan sinema bayilikleri yaz kış yatırımcısına para kazandırabiliyor. Kalabalık yerlerde her zaman daha çok para kazanılıyor ancak her kalabalık aynı yüksek kazanca sebep olmuyor. Simülatör bayilikleri almayı düşünüyorsanız çocukların yoğun olarak bulunduğu yerleri tercih etmelisiniz. Lunaparklar, AVM’ler ve tatil beldelerindeki çarşılar bu fikir için ideal kabul edilmektedir. 

Bayilik Veren Firmalar Farklı Şartlar Sunabilir

Simülatör makine prodüksiyon bayiliği almayı düşünüyorsanız; bayilik veren firmalar tarafından sunulan şartları dikkatle değerlendirmelisiniz. Ne kadar eğitim veriyorlar, sundukları teknik destekler neler, kaç filmi ücretsiz veriyorlar, yeni film üretimi için düzenli olarak çalışıyorlar mı vb. soruların yanıtlarını mutlaka öğrenmelisiniz. Filmler sürekli aynı kaldığı takdirde daha önce hizmet verdiğiniz müşterilere yeniden hizmet sağlamanız güçleşir. Bu nedenle filmler ne denli değişir ve çeşitlenirse kazançlarınız da o kadar katlanarak artmaya devam eder. 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler