Sanal Gerçeklik; Yeni Nesil Bayilik Trendleri

Son Güncellenme: Sun May 2024 04:38

Genç yaşlı herkes için farklı ve heyecanlı bir deneyim sunan bu teknoloji; girişimcileri de şimdiden heyecanlandırmayı başarmış görünüyor. 

Sanal Gerçeklik; Yeni Nesil Bayilik Trendleri
Enes Öksüz admin

Sanal gerçeklik bayiliği veren firmalar sizce yeterince ilgi görüyor mu? 

Biz bu konuda biraz kötümser bir tablo olduğunu düşünüyoruz. Bize göre sanal gerçeklik çok ciddi bir potansiyel barındırıyor; fakat girişimciler bu konuda henüz çekimserliğini koruyor.

Teknolojinin, tüketici davranışlarını bu denli etkilediği günümüzde, yenilikçi fikirlere yatırım yapanlar ve bu yatırım yapanlar arasında öncü konumda olanlar çok ciddi paralar kazanıyor. 

Eğer siz de yenilikçi bir bayilik fikri arıyor ve hedef kitlenin farklılaşan ihtiyaçlarına; en önemlisi de merak duyduğu konulara yönelik yatırım yapmak istiyorsanız, Sanal gerçeklik size kârlı alternatifler sunuyor. 

Peki sanal gerçeklik ve bu furyanın bu denli yaygınlaşmasının arkasındaki nedenler nelerdir?

Sanal Gerçeklik Dünyası

“Virtual Reality” bizim bildiğimiz adıyla sanal gerçeklik üç boyutlu dünyanın kapılarını aralayan ve kişileri içine çeken göreceli olarak yeni bir teknolojidir. 

Bu teknoloji gerçek ortamların bilgisayar ortamına adapte edilmesi olarak tanımlanabilir. Diğer bir deyişle özel üretilmiş gözlük ya da kasklar aracılığı ile bilgisayar ortamı bir anda gerçek dünyaya dönüşür ve bu aksesuarları takan kişilerin gerçeklik algısı değişir. Bulunduğu ortamlardan soyutlanırlar ve bilgisayar ortamında bulundukları yerlere birebir adapte olurlar.

Eğlenceli, yenilikçi, heyecanlı ve girişimciler için en önemlisi de merak uyandırıcı bir teknoloji olmasıdır. 

Hedef kitlesinin geniş olması; küçük yaştakilerin, gençlerin ve orta yaştaki kişilerin ilgisini çekmesiyle sanal gerçeklik deneyimi yaşatmak, girişimcilere şüphesiz yeni fırsatları tepside sunacaktır. 

Sanal Gerçeklik Yatırımları Yaygınlaşıyor

Sanal gerçeklik ilk olarak eğlence dünyasında özellikle de oyun sektöründe kullanılsa da bu teknolojinin potansiyelini sadece oyun sektörüne indirgemek çok doğru olmayacaktır. 

Birçok sektörde fark yaratan hizmetlerin sunulmasını sağlayacak olan sanal gerçeklik teknolojisi, mevcut şirketlerin de rakipleri arasında farklılaşmasına fırsat tanıyabilir. 

Görsel iletişimin geçerli olduğu tüm sektörler için itici kuvvet haline gelmesi muhtemel olan bu teknoloji girişimcilerin bayilik fikirlerini kökten değiştirecek güce sahiptir. 

Mesela E-ticaret siteleri.. Ürünlerin üç boyutlu görselleri, 360 derece gösterimle müşterilerin satın alma dinamiklerini değiştirmeye başlıyor. Emlak siteleri ise satıştaki evlerin görüntülerini sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak daha aslına uygun olarak yansıtabiliyor.

Sanal gerçeklik teknolojisi oyun dünyasında da devrim yaratıyor, “Pokemon Go” oyunun dünya çapında sansasyon yarattığı dönemi çok kısa zaman önce geride bıraktık…

Başta Facebook olmak üzere sosyal medya platformlarının da giderek entegre edilmesi sonucu daha çok kişi tarafından deneyimlenen bu teknoloji, iş dünyasının geleceğini şimdiden şekillendirmeye ve kazançlı çıkmak isteyenlerin yıldızını parlatmaya başladı.

Kullanım alanlarının çok çeşitli olması nedeniyle sanal gerçeklik teknolojisi girişimcilerin yatırımlarına renk katıyor ve daha çok hedef kitleye ulaşmalarını mümkün hale getiriyor. 

Sanal Gerçeklik Ürünlerinin Bayiliğini Almak

Sanal gerçeklik ürünlerinin bayiliğinin alınma fikrinin bu denli revaçta olmasının ardında elbette hedef kitlenin heyecanı önemli bir yer teşkil ediyor. 

Son dönemde, özellikle AVM’lerde sanal gerçeklik gözlükleri ve kaskları aracılığı ile ziyaretçiler eğlenceli bir deneyim yaşıyorlar.

Yaşadıkları heyecan ve bunun bariz bir şekilde gözlenebiliyor olması etrafındaki seyirci kalabalığını da dakikalar içerisinde arttırıyor. Bu deneyimi yaşamak isteyenler ve teknolojinin heyecanını tatmak isteyenler girişimcilerin yüzünü güldürüyor. 

Doğru lokasyon tercihi yapıp hedef kitlesine erişebilen girişimciler sanal gerçeklik ürün ya da modül bayiliği alarak kısa sürede yatırımlarını amorti edip, yüksek kârlar elde etmeye başlıyor. 

Yatırımın kısa sürede amorti edilebilmesi,  deneyimin güvenli olması ve interaktif panellerle kaç kişiye hizmet verildiğinin anlık olarak takip edilebilmesi; sanal gerçeklik bayilikleri ile kazancın maksimize edilmesini kolaylaştırıyor. 

İlgi çekici, dinamik, eğlenceli ve yenilikçi bir yatırım için tek yapmanız gereken sanal gerçeklik teknolojileri ile ilgili bayilik veren firmaları bulmak ve hedef kitlenize farkınızı anlatmak…

Bir önceki yazımızda Sporcu Ürünleri ile Çağa Ayak Uydurun! başlığı ile sporculara yönelik ürünlerin bayiliklerini inceledik.

 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler