Kozmetik Sektöründeki En İyi Bayilik Fırsatları

Son Güncellenme: Tue Mar 2024 01:24

Yeni yılda ticarete atılmak isteyen girişimciler için 2019 yılının en karlı ve popüler bayilik tekliflerini bir araya topladık.

Kozmetik Sektöründeki En İyi Bayilik Fırsatları
Metehan Avcı user

Kozmetik Sektöründeki En İyi Bayilik Fırsatları

Kozmetik sektörü hızlı büyüme gösteren sektörler arasında yer alıyor. Bunun en büyük nedenleri arasında ise kozmetik sektörünün ilk zamanlarının aksine artık yalnızca kadınlara hitap etmiyor olması geliyor. Artık erkekler de kişisel bakımlarına çok daha fazla dikkat ediyor ve bu ürünleri kullanıyorlar. Dolayısıyla kozmetik sektörü erkek tüketicilerinin de ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak ürün çeşitliliğini geliştiriyor ve sektördeki satış hacmi artıyor. Kozmetik sektörünün karlılığının yüksek olması pek çok girişimcinin yatırımlarını bu alana yönlendirmesine neden oluyor. Biz de bu yazımızda kozmetik sektöründe bayilik veren firmalar hakkındaki bilgileri size sunarak seçimlerinize yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Watsons

Watsons, kozmetik sektöründe bayilik almak isteyen yatırımcıların en çok tercih ettiği markaların başında geliyor. Watsons bayilik vermek konusunda büyük bir titizlikle davranıyor. Dünya çapında bilinirliği yüksek olan bu markanın kurum kültürüne uyum sağlayacak kişiler ile çalışılması tercih ediliyor. Bayilik almak isteyen girişimcilerde sektörde en az 2 yıllık deneyime sahip olma koşulu aranıyor. Watsons açılacak olan mağazalarının alışveriş merkezlerinde ya da insan trafiğinin yoğun olduğu işlek caddelerde konumlandırılmasını talep ediyor. Ayrıca mağazaların en az  250 metrekare alana sahip olması gerekiyor. Mağaza seçiminde dikkat edilen unsurların başında mağazanın ortalama 7 metre vitrin genişliğine ve depolama alanına sahip olması geliyor. Watsons bayileri arasında yer almak için ödenmesi gereken franchise bedeli olarak alt sınırın 500.000 EUR olduğu biliniyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Watsons Bayilik

Salkom Kozmetik

Türkiye’nin önde gelen kozmetik markaları arasında yer alan Salkom Kozmetik sağlık ve kişisel bakım alanında uzman ekibi ile birlikte müşterilerine güvenilir ve etkin çözümler sunmayı hedefliyor. Bitkisel ve doğallığı ilke edinen marka insan sağlığına zarar vermeyen natural ve bitkisel ürünlerin üretimini gerçekleştiriyor. Markanın yatırım maliyeti bayilik almak isteyen girişimci ile yapılan karşılıklı görüşmeler sonucunda belirleniyor. Metrekare başına ortalama kurulum maliyeti de seçilen mağazanın büyüklüğüne ve genel koşullarına göre değişiklik gösterebiliyor. Markanın şube kurulum süresi yaklaşık 60 gün civarında olup bayilik alan girişimcilerden % 10 ile % 15  arası reklam katılım ücreti ve % 20 oranında gelirden pay alınıyor. Ortalama kar marjı % 50 - % 60 olan marka 90 ile 120 ay arasında yatırım bedelinin geri dönüşü olanağını yatırımcısına sağlıyor. Salkom Kozmetik tarafından bayilik alan girişimcilerine proje desteği, pazarlama desteği, eğitim desteği, bölge koruması ve ortam reklam destekleri de sunuluyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Salkom Bayilik

Kildan Kozmetik

Tüm cilt tiplerine uygun olarak özel tasarlanan doğal sabunlarını tüketicilerine sunan Kildan Kozmetik bayilik almak için gereken yatırım sermayesi karşılıklı görüşmeler sonucu belirleniyor. Marka Ege, Karadeniz, İç Anadolu ve Marmara Bölgesi’nde bayilik veriyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Kildan Soaps Bayilik

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler