Watsons Franchise Veriyor Mu?

Son Güncellenme: Sun May 2024 02:18

Watsons markasının popülerliği girişimcilerin de dikkatini çekiyor. Watsons bayilik sistemini sizler için araştırdık.

Watsons Franchise Veriyor Mu?
Enes Öksüz admin

Günümüzde hem kadınlar hem erkekler kişisel bakımlarına büyük önem veriyor. Böylece her kesime ve ihtiyaca hitap eden kozmetik ürünlerin tüketiciye sunulması ihtiyacı doğuyor. Kozmetik sektörü giderek artan talep sonucunda hem dünyada hem de Türkiye’de giderek büyümeye devam ediyor.

Watsons da tüketicilerine sunduğu geniş yelpazedeki ürünler sayesinde kozmetik sektörünün en önde gelen ve bayilik veren kozmetik firmaları arasında en çok tercih edilenlerden biri olarak anılıyor. Marka mağazalarında hem bay hem bayan saç bakımı, cilt bakımı, parfüm, kişisel bakım ve makyaj ürünlerine yer veriyor.

Dünyanın en büyük kişisel bakım ve güzellik ürünleri şirketlerinden biri olan Watsons şu an on iki ülkede binlerce mağaza ile müşterilerine hizmet sunuyor. İsmini sektörde zirveye yazdırmayı hedefleyen marka mağazalarında yirmi beş bine yakın ürünü tüketicileri ile buluşturuyor. Türkiye pazarındaki potansiyelin farkında olan Watsons şu an 290 mağaza ile hizmet verdiği ülkemizde yeni mağazalar açmaya devam ediyor. Trendleri takip eden ve taleplere göre sunduğu yeni ürünler ile müşteri memnuniyetini en üst noktaya taşıyan Watsons en çok güvenilen kişisel bakım markaları arasında liderliği zorluyor.

Watsons Franchise Koşulları Nelerdir?

Kozmetik sektörü bayilik veren firmalar incelendiğinde Watsons franchise koşulları ile ilgili bilgilere de rastlanıyor. Bu bilgilere göre Watsons bayileri belirli koşulları yerine getirerek dünya çapında bilinirliği yüksek olan bu marka ile işbirliği yapabiliyor. İnternette farklı platformlarda verilen bilgilere göre Watsons bayilik şartları arasında açılacak olan mağazaların işlek caddeler ya da alışveriş merkezlerinde yer alması bulunuyor. Girişimcilerinin sektörde en az 2 yıllık iş deneyimine sahip olmasını isteyen Watsons mağazalarının en az 250 metrekare alana sahip olması talep ediliyor. Ortalama 7 metre vitrin genişliği istenilen mağazaların depolama alanına da sahip olması gerekiyor. Watsons mağazalarında çalışacak olan personelin seçim ve eğitim süreçlerini merkezi olarak gerçekleştiriyor ve tüm mağazalarının müşteri memnuniyetine en üst düzeyde önem vermesini talep ediyor.

Markanın ismine ve imajına uygun davranılması Watsons’ın en önemli öncelikleri arasında yer alıyor. Watsons bayileri şubelerinde başka bir markanın satışını yapamıyor. Marka şubelerinin olmadığı bölgelerde corner satış noktası uygulamasına yer veriyor. Ancak Corner uygulamasında çok fazla ürün çeşitliliği bulunmuyor. Watsons franchise bedeli olarak alt sınırın 500.000 EURO olduğu belirtiliyor.

Watsons Bayilik Avantajları Nelerdir?

Watsons’ın marka bilinirliği yüksek bir firma olması, bayilerine tanınmış ve güvenilir bir markanın ürünlerini satma avantajını sunuyor. Marka tarafından bayilerine eğitim, pazarlama ve teknik alanlarında destekler veriliyor. Ürün çeşitliliğinin fazla olması sayesinde her bütçeye ve talebe uygun alternatif sunuluyor ve geniş bir müşteri kitlesine hitap ediliyor. Watsons çok iyi bir ürün tedarik zincirine ve dağıtım ağına sahip olduğundan mağazalar ürün tedariki konusunda herhangi bir sorun ya da aksaklık ile karşılaşmıyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Watsons franchise koşulları ile ilgili farklı bilgiler bulunmasına rağmen, markanın yetkilileri ile yapılan görüşmemiz sonucunda edindiğimiz bilgiye göre Watsons bayilik vermiyor ve tüm mağazalarını kendisi açıyor. Bununla birlikte bu büyük zincir mağazanın tedarikçisi olmak isteyen girişimciler aswatson.com adresi üzerinden markaya bu taleplerini iletebiliyorlar.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler