Kozmetik Sektöründe Bayilik Düşünenler İçin Teklifler

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 05:05

Kozmetik sektöründe bayilik düşünenler için en gözde teklifleri sizin için derledik. Bayilik maliyetleri ve markalar ile tam size göre bir liste.

Kozmetik Sektöründe Bayilik Düşünenler İçin Teklifler
Enes Öksüz admin

Perakende sektörünün en karlı ve talep gören alanlarından biri olan kozmetik sektörü son yıllarda hızlı bir büyüme sergilemektedir. Kişisel bakım ve güzellik ürünlerine gösterilen büyük ilgi kozmetik şirketlerinin gerek franchise yolu ile gerek kendi mağazalarını açarak hızla yaygınlaşmaları sonucunu doğurmaktadır. Türkiye’nin kozmetik sektöründe büyük bir potansiyele sahip olması yabancı markaların da ülkemize yatırım yapmasını sağlamaktadır.

Yalnızca kadınlara ait bir sektör olduğu düşünülen kozmetik sektörü, özellikle son dönemlerde erkeklere de hitap eden ürünlerin artması ve erkeklerin de kişisel bakımına daha fazla özen göstermesi sonucunda popülaritesini artırmaktadır. Kozmetik sektörü teknolojinin gelişmesi ile birlikte ihtiyaçlara yönelik ürünler geliştirilmesi ve başarılı ar-ge çalışmaları sonucunda makyaj yapmanın çok ötesinde ürünler sunmaktadır.

Kozmetik sektöründe her ne kadar geniş bir pazar payı olsa da, bu paydan yararlanabilmek için ürünlerin kalitesinin, üretimde kullanılan içeriklerin ve markanın çok etkili olduğu yadsınamayacak bir gerçektir. Bu yazımızda kozmetik sektörüne yatırım yapmak isteyen girişimcilerimize yardımcı olabilmek için bayilik veren kozmetik markalarını derledik.

Dead Sea Kozmetik

Ürünlerinin yapımında Ölü Deniz’de bulunan mineralleri  kullanan bu dermo kozmetik markası 2014 yılından bu yana bayilik vererek büyümesine devam etmektedir. Markanın bayilerine sunduğu desteklerden yararlanarak franchise yatırımınızı karlı hale getirmeniz mümkündür. Bayilerine bölge koruması, personel, pazarlama ve reklam destekleri veren markanın bayilik koşulları ile ilgili detaylı bilgi firmaya ulaşılarak elde edilebilmektedir.

Flormar

1970 yılında kozmetik sektörüne giriş yapan marka bayilik verirken Türkiye’de peşin olarak giriş bedeli almamaktadır. Başa baş kar noktasının geçildiği durumlarda cironun belli bir yüzdesi olacak şekilde loyalty fee alınması tercih edilmektedir. Markanın internet sitesinden Flormar bayilik koşulları ile ilgili bilgi almak ve bayilik başvurusunda bulunmak mümkündür.

Cosmetica

Kozmetik sektörünün öncü firmaları arasında yer alan Cosmetica makyaj, saç bakımı, parfüm, cilt ve bebek bakımı ürünlerini tüketicilere sunmaktadır. Farklı illerde açtığı bayilikler ile büyümesini sürdürmeyi hedeflemekte, bayilik almak isteyen girişimcilerinin özgüvene ve yeterli sermayeye sahip olmasını talep etmektedir. Mağazalarında yer alan bakım ve temizlik ürünleri nedeni ile diğer kozmetik firmalarına göre daha geniş bir kitleye hitap eden marka, girişimcilerine karlı bir iş sahibi olma olanağı sunmaktadır.

DP Parfüm

Türkiye’deki en önde gelen açık parfüm markalarından biri olan DP Parfüm bayilik verdiği girişimcilerden mağazanın minimum 10 m2 olmasını talep etmektedir. Yaklaşık 30.000 TL yatırım maliyeti bulunan marka, yüksek karlılık ve düşük maliyet oranları nedeni ile kozmetik sektörüne yatırım yapmak isteyen girişimcilerin ile tercihleri arasında yer almaktadır. Marka ile iletişime geçerek bayilik koşulları ile ilgili detaylı bilgi almak ve bayilik başvurusunda bulunmak mümkündür.

Rosella Kozmetik

Bayilik almak isteyen girişimcilerden herhangi bir isim hakkı bedeli talep etmeyen Rosella Kozmetik, bayilerine mağazalarını anahtar teslim olarak sunmaktadır. 3  günlük eğitim sonucunda dünyaca geçerli bir eğitim sertifikası da veren marka, bayilerine sunduğu destekler ve pazarlama faaliyetleri ile bayilerin satışlarının artırılması için çalışmaktadır.

Son yılların en karlı sektörleri arasında yer alan kozmetik sektörüne giriş yapmak için siz de yatırım imkanlarınızı da göz önünde bulundurarak kendiniz için en uygun markayı seçebilirsiniz. Gerekli koşullar sağlandığı takdirde kısa sürede güçlü ve karlı bir işletmenin sahibi olabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler