Gıda Sektöründe En Karlı 3 Bayilik

Son Güncellenme: Thu Apr 2024 04:02

Gıda sektöründe bayilik almayı düşünenlere özel bu yazımızda gıda sektöründe en karlı bayilikler ile ilgili en çok merak edilenleri bulabilirsiniz.

Gıda Sektöründe En Karlı 3 Bayilik
Metehan Avcı user

“Her zaman kazandıracak sektör nedir?” sorusuna çoğu kişi gıda sektörü yanıtını veriyor. Üstelik bu konuda haksız da değiller. Her damak tadına hitap eden alternatiflerin artması insanların asla vazgeçemeyecekleri beslenme ihtiyaçlarını karşılayan bu sektörü daha da cazip hale getiriyor.

Kimi yatırımcılar yepyeni lezzetler sunarak kendi markalarını yaratmayı tercih ederken işini sağlama almak isteyen kimi yatırımcılar ise Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok diyerek sektörde pay sahibi markalardan bayilik almayı tercih ediyor. Biz de bu yazımızda gıda sektörüne yatırım yapmak isteyen yatırımcılara fikir verecek en karlı bayilik fırsatlarına yer veriyoruz.

McDonald’s

Kuşkusuz fast food denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan McDonald’s yalnızca şahıslara işletmecilik veriyor. İşletmecinin tüm zamanını ve enerjisini restoranının idaresine ayırmasını talep eden McDonalds bölge imtiyazı vermiyor. Verilen lisans yalnızca tek bir restoranın işletmeciliği ile sınırlı tutuluyor. McDonald’s bayilik almak için ihtiyaç duyulan yatırım maliyeti restoranın büyüklüğüne ve tipine göre değişiklik göstermekle birlikte 250.000 USD + KDV – 400.000 USD + KDV aralığında olduğu biliniyor. McDonald’s işletmeci adayı ile 10 yıllık sözleşme yapıyor ve başlangıç ücreti olarak 30.000 USD + KDV talep ediyor. Ayrıca işletmeci lisansa sahip olduğu süre boyunca aylık net satışlarının üzerinden hesaplanan reklam katkı payını, belirli bir yüzde ile hesaplanan geliştirme ücretini ve isim hakkı ücretini ödüyor. McDonald’s genel merkezi tarafından belirlenen büyüme stratejilerine uygun olacak şekilde restoranlarını açacağı yerleri bir sıraya koyar. Standartlarına uygun bir emlak bulduğunda bu gayrimenkulü kiralıyor ya da satın alıyor. Tadilat projesi, inşaat işleri, dekorasyon ve ekipman tespiti ile ilgili yatırımlar marka tarafından yapılıyor. İşletmeci kullanılacak olan mutfak ekipmanları, oturma grupları ve reklam panoları için yatırımını yapıyor. Bu yatırım rakamı restoranın büyüklüğüne göre değişiklik gösterebiliyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:McDonald's Bayilik

CHITIR CHICKEN

Müşterilerine farklı, lezzetli ve ekonomik menüler sunan Chitir Chicken yatırımcılarına da 3 farklı konseptten birini seçme imkanı sağlıyor. AVM konsepti, Express konsepti ve Restoran konsepti bulunan markadan bayilik almak için ihtiyaç duyulan yatırım miktarı bölge ve lokasyona göre farklılık gösteriyor. AVM konsepti için minimum 30 metrekare, Express konsepti için minimum 80 metrekare ve Restoran konsepti için minimum 100 metrekare alana sahip lokasyonları tercih eden marka bayilik alan girişimcilerinden royalty bedeli talep etmiyor. Chitir Chicken bayilik alan girişimcilerini restoranlarının kurulum, açılış ve işletme süreçlerinde pek çok alanda desteklemekte ve bilgi paylaşımında bulunmaktadır. Ayrıca en uygun fiyatlar ile ham madde ve yarı mamullerin tedarik edilmesi konusunda yardımcı olunurken yapılan AR-GE çalışmaları ile ürün yelpazesi sürekli olarak genişletilmektedir. En önemli önceliklerinden biri bayilerinin karlılığı olan Chitir Chicken Türkiye’nin en iyi markası olma konusundaki iddiasını gerçekleştirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Chitir Chicken

HATAY DÖNER

Hatay Döner bayilik almak isteyen girişimcilerinden franchise giriş ücreti olarak 50.000 TL talep ediyor. Bayilerinin aylık cirosundan %5 pay alan marka ilk 20 noktada açılacak olan bayilerine özel olarak 50.000 TL franchise ücreti ve aylık cirodan %5 pay almayıp ve bu işletmeleri Konsept Kullanım Bedeli esasına göre çalıştırma avantajı sunuyor. Bu bedel kontrat devam ettiği sürece aylık olarak ödeniyor, kontrat yenilendiği sürece enflasyon değerlemesi ile aylık kullanım bedeli ödenmeye devam ediliyor. Aylık kullanım bedeli karşılığı Hatay Döner bayiliği alan girişimci kontrat süresince ilgili adreste markanın konseptini, markayı, markanın ticari ve endüstriyel sırlarını kullanma hakkına sahip oluyor. Hatay Döner restoranlarının minimum 50-100 m2 alana sahip olması gerekiyor. Markadan bayilik almak isteyen girişimciler firmaya mail adresinden taleplerini iletebiliyorlar.

Bayilik İlanına Göz Atın:Hatay Döner Bayilik

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler