Franchise Almak İsteyenler İçin Kaçırılmayacak 2018 Fırsatları

Son Güncellenme: Thu Apr 2024 04:08

2018 yılı sonuna kadar büyüme hedeflerini tutturmak isteyen markalardan kaçırılmayacak franchise fırsatları.

Franchise Almak İsteyenler İçin Kaçırılmayacak 2018 Fırsatları
Enes Öksüz admin

Türkiye’nin dikkat çeken sektörlerinden birisi de franchise sektörü. Son yıllarda elde ettiği yüksek büyüme hızı ve pazar hacmi ile girişimcilerin öncelikli tercihlerinden birisi olan franchise almak her geçen gün daha çok popüler oluyor. 40 milyar dolarlık hacme sahip olan sektör 2018 yılının ikinci çeyreğinden sonra büyük destekler ile girişimcileri çağırıyor. Girişimcilerin bu zorlu süreçte destek olmak için düzenlenen kampanyalar genellikle katkı payı, reklam gideri gibi ek giderleri düşürmek ya da hiç talep etmemek, franchise bedellerinde indirimler yapmak, franchise bedelinde ödeme alternatifleri sunmak, özellikle yurtdışı franchise firmalarının Türk lirası ile ödeme seçeceği sunması girişimciler için oldukça büyük kolaylık sağlıyor.

Genç Girişimcilere Özel Fırsatlar

Kahve zincirleri son dönemlerin en popüler franchiseları arasında yer alıyor. Bu alanda oldukça hızlı büyüme gösteren 1453 Osmanlı özellikle genç girişimciler için sunduğu fırsatlarla ilgi görüyor. 30 yaşlın altındaki girişimcilerden franchise yatırım bedeli için %30 indirim yapan 1453 Osmanlı hem genç girişimcilerin çok daha hızlı yol kat edebilmesini hem de istihdam açısından katkı sağlamalarında etkili olmayı istediği için bu destekleri verdiğini ifade ediyor.

Franchise Bedellerinde %20’ye Varan İndirimler

Kaya Çiftliği süt ve süt ürünleri sektöründe oldukça yenilikçi ve inovatif bir kuruluş. Şu an 650.000 TL’lik franchise bedelini 550.000 TL’ye sunan şirket bu sayede hem tüketicilerinden gelen talebi daha hızlı karşılamış hem de girişimcilerin taleplerini geri çevirmemiş oluyor. Anahtar teslim franchise hizmeti veren Kaya Çiftliği perakende gıda sektöründe deneyimi olan, bu alanda gelişime açık girişimcilerle çalışmayı tercih ediyor. Firmanın en önemli beklentisi de girişimcilerin minimum 30 metrekarelik bir depolama alanına sahip, teşhir için en az 80 metrekare alanı olan ve vitrini 8 metre uzunluğunda mağazaların kendileri için uygun olduğunu belirtiyor. 

Franchise Alana Bedava Börek

Boşnak Börekçisi hızlı bir büyüme hedefleyen franchise şirketlerinden birisi. 2018 sonuna kadar 20 adet franchise verme hedefi ile yola çıkan şirket franchise alanlara 5.000 TL’lik bedelsiz börek verecek. Bu destekle birlikte franchise yatırımını doğrudan satış odaklı desteklemeyi hedefleyen Boşnak Börekçisi bu tür girişimlerde her gider kaleminin insanlar için çok önemli olduğunun bilincinde bu tür bir destek veriyor.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler