Cafe Bayiliklerinde Alt Sektörler Karlılık Sunuyor

Son Güncellenme: Sun May 2024 01:31

Cafe sektöründe bayilik düşünenler için çok fazla konsept seçeneği mevcut. Lokasyon uygun bir bayilik seçeneği ile karlı bir iş sahibi olabilirsiniz.

Cafe Bayiliklerinde Alt Sektörler Karlılık Sunuyor
Enes Öksüz admin

Cafe bayilik fiyatları her geçen gün daha çok girişimcinin aklına takılıyor. Bayilik veren firmalar tarafından belirlenen franchise bedelleri yatırım öncesinde incelenip yatırımın karlılığı analiz ediliyor. Bayilik veren cafeler sundukları ürün çeşitliliği ve gördükleri talep de düşünüldüğünde en gözde bayilik fırsatları arasında yer almaya devam ediyor.

Türkiye genelinde cafe kültürünün genişlemesiyle karlılığı artan bayilik veren cafeler hızla yaygınlaşıyor. Bayilik veren cafe bistro firmaları, franchise veren kahve zincirleri ve nargile cafe bayilik alternatifleri yatırımcıların kararsız kalmasına neden oluyor. Marka bilinirliğine ve şube sayısına göre değişen cafe bayilik ücretleri, ücretsiz bayilik veren firmalar tarafından yayımlanan cazip fırsatlarla mukayese ediliyor.

Cafe bayilik ücretleri sektörel karlılık nedeniyle biraz yüksek olabiliyor. Dünya genelinde bilinirliğe sahip olan cafeler kadar yerel pazarda faaliyet gösteren cafe bayilik veren firmalar da yüksek bayilik bedelleri talep edebiliyor. Cafe bayilikleri alacak bütçeye sahip olmayan girişimcileri zorlayan bayilik bedelleri cafe bayiliklerinde alt sektörlere yönlenmelere neden olabiliyor.

Nargile Cafe Bayilikleri

Nargile cafe bayilikleri son yıllarda üniversiteli genç nüfusunun yoğun olduğu il ve ilçelerde giderek artıyor. Müşterilere yeni ama aynı zamanda geleneksel bir deneyim sunan nargile cafe bayilikleri yüksek kazanç sağlayabiliyor. Cafe bayiliklerine oranla daha kısıtlı bir kitleye hitap eden; ancak satışı yapılan ürünler nedeniyle kazançlarını yükseltebilen bu işletmeler gençlerin buluşma noktasına dönüşüyor. Açık ve kapalı alanları olan lokasyonlarda açılması gereken nargile cafe bayilik ücretleri bayilik veren firmaların franchise ücret politikalarına göre değişiklik gösterebiliyor. Gençlere hitap etmeyi hedefleyen, nargile hizmetini kaliteli sunan, yeterince personel istihdam edip müşterilere hızlı servis yapan ve işlek lokasyonlarda açılan nargile cafe bayilikleri yatırımcılarının yüzünü bir hayli güldürüyor.

Cafe Bistro Bayilikleri

Fransa’da çok yaygın olan bistrolar ülkemizi de etkisi altına almaya başladı. Özellikle büyük şehirlerde orta pahalılık derecesinde; hem kahve çeşitlerinin hem alkollü içeceklerin (zorunlu değil) hem de yemeklerin sunulduğu restoranlar olan bistrolar, farklı konseptleri ile hedef kitlelerinin dikkatini çekmeyi başarıyor. Gençler başta olmak üzere daha büyük yaş gruplarına da hitap etmeyi mümkün kılan cafe bistro bayilikleri orta ve yüksek sermaye birikimi olan girişimcilerin beğenisini kazanıyor. Bistro bayilikleri almadan önce gerekli analizleri tamamlayan girişimciler yaklaşık 12- 18 ay sonra yatırımlarının karşılığını alabiliyor. İşletme açıldıktan ve aynı zamanda işletmenin reklamı dijital platformlardan yapıldıktan sonra cafe bistro bayilikleri rakiplerinden kolaylıkla sıyrılabiliyor.

Kahve Dükkanları Bayilikleri

Cafe bayiliklerinin alt dallarından biri olan kahve dükkanı bayilikleri de son dönemin en karlı iş fikirleri arasında yer buluyor. Özellikle yeni nesil kahve dükkanları hem franchise alanlar hem de franchise veren firmalar için göz ardı edilemeyecek bir gelir kapısına dönüşüyor. Cafe bayiliklerinden farklı olarak yenilikler arayan, dünya kahvelerini denemek ve yanında birbirinden lezzetli tatlıları tatmak isteyen hedef kitle kahve dükkanlarına gitmeyi tercih ediyor.

Bayilik Veren Gıda Firmaları ve Cafe Bayilikleri Arasındaki İlişki

Cafe bayilikleri ile doğrudan ilgi kurulamasa da bayilik veren firmaların bazılarının girişimcileri ek anlaşma yapmakta serbest bıraktığı biliniyor. Bayilik veren cafeler yetkilileri tarafından hazırlanan bayilik koşulları incelendiğinde sözleşmede izin verilen girişimciler bayilik veren gıda firmaları ile ek anlaşmalar yapabiliyor. Böylece hedef kitlelerine daha farklı yiyecek alternatifleri sunarak satışlarını arttırabiliyor.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler