Az Sermayeli Bayilikler ile Ticarete Adım Atın

Son Güncellenme: Fri May 2024 08:04

Nispeten düşük sermaye sahipleri için bayilik yöntemi ile iş kurulabilecek sektörler ve bayilik teklifleri.

Az Sermayeli Bayilikler ile Ticarete Adım Atın
Enes Öksüz admin

Bayilik iş modeli neden bu kadar gelişiyor ve talep görüyor diye hiç düşündünüz mü? Elbette kendi iş fikrini bulmanın ve tüm başarıyı sahiplenmenin keyfi bir başka, ancak bayilik almanın sağladığı güveni birçok girişimci göz ardı edilemiyor. Düşük bir sermaye birikimine sahip olmak kimi zaman alınacak riskleri de haliyle kısıtlıyor. Tam da bu noktada devreye; az sermayeli bayilikler giriyor.

Az sermayeli bayilikler girişimcileri henüz düzenli gelir elde edemeyecek durumda olduklarında çok zorlamıyor, bayilik veren firmalar tarafından kazanılan hazır müşteri kitlesi ise ticarete hızlı bir adım atma imkanı sunuyor. Firmanın geçmiş yıllarda edindiği deneyimler girişimcilere sunulan desteklerle birleştiğinde yeni bayilikler ülkenin her bir ilinde açılma ivmesini arttırıyor.

Düşük Sermaye Sahipleri İçin Bayilik Fikirleri

Siz de sermaye azlığınız nedeniyle ucuz bayilikler arayışındaysanız size sunacağımız sektörel öneriler özelinde araştırmalarınızı yoğunlaştırabilir, karlı ve aynı zamanda düzenli gelir elde edebileceğiniz bir işin sahibi olabilirsiniz.

Çiğ Köfte Bayilikleri

Az sermayeli bayilikler dendiğinde akla ilk gelenlerden biri de çiğköfte bayilikleridir. Genel olarak marka değerinin ön plana çıktığı, işletmede satılan ürünlerin çeşitliliğinin önem kazandığı ve girişimcinin hizmet kalitesinin değer gördüğü çiğ köfte bayilikleri düşük sermaye gereksinimleri ile girişimcilerin göz bebeği olmayı sürdürüyor. Hem büyük şehirlerde hem de küçük şehirlerde yüksek getiri sağlayabilen bu iş fikri; hedef kitleye iyi ve kaliteli hizmet sunulduğunda beklentilerin üzerinde kazanç sağlıyor. Çiğköfte bayilikleri veren firmalar arasında yoğun bir rekabet yaşanması girişimcilerin lehine sermaye gereksinimleri doğuruyor. Sektör liderlerinden bayilik almak için maksimum 30 – 40 bin TL’lik sermaye yeterli olurken pazara yeni giren firmalar ücretsiz bayilik dahi verebiliyor.

Otomat Bayilikleri

Yeni ürün bayilikleri girişimcilere niş bir pazarda yüksek gelir elde etme imkanı sunduğundan otomat bayilikleri oldukça rağbet görüyor. Personel maaşı, sigorta giderleri ve sorumluluk gibi ek yüklerden muaf olma şansı tanıyan otomat bayilikleri birçok farklı konseptte girişimcilere sunuluyor. Paspasmatik, Rulomatik, Şarjnet, Şarjbox, Bilmatik vb. konseptte hizmet sunan otomatların bayiliği oldukça düşük ücretlere alınabiliyor. Bayilik bedeli ise genellikle talep edilmiyor, girişimcilerin otomat cihazları için harcadıkları bedel yatırım tutarını oluşturuyor. 5 – 70 bin TL bütçesi olanlar farklı otomat bayilikleri fırsatları arasından seçim yapabiliyor.

Dondurma Bayilikleri

Dondurma mevsimi değil ancak yaz hazırlıklarınızı şimdiden yapabilirsiniz. Çocuklar kadar büyüklerin de aklını başından alan soğuk lezzetlerden para kazanmak isterseniz dondurma bayiliği veren firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Yeni konseptlerin çıktığı bayilik alanlarından biri olan dondurma bayilikleri için işlek lokasyon bulmanız ve elbette sunduğunuz ürünlerin lezzeti belirleyici öneme sahiptir. Hijyen standartlarını karşılar ve dondurma bayilikleri veren firmalar ile koşullarda anlaşırsanız nezih bir işletme sahibi olabilirsiniz. Dondurma bayilikleri için yaklaşık 10 bin – 30 bin TL arasında değişen bir sermaye birikimi yeterli olacaktır.

Kumpir Bayilikleri

Sıcacık patatesin tereyağı ve kaşarla buluştuğu enfes lezzetlerin temsilcisi olmak için çok yüksek sermayelere ihtiyacınız yok. Tercih ettiğiniz firmanın bayilik bedeli politikasına göre değişse de yaklaşık 30 bin – 50 bin TL arasında bayilik ücreti isteyen birçok kumpir firması ile iletişime geçebilirsiniz. Kumpir lezzetine ek olarak waffle gibi eşsiz bir tatlıyı da hedef kitlenize sunabilir; hizmet verdiğiniz lokasyonlarda Ortaköy havası estirebilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler