Amazon Satış Ortaklığı ile Oturduğunuz Yerden Para Kazanın

Son Güncellenme: Sun May 2024 01:30

Satış ortaklığı sistemini dünyaya tanıtan Amazon, her yıl iş ortaklarına yüzbinlerce dolar gelir sağlıyor.

Amazon Satış Ortaklığı ile Oturduğunuz Yerden Para Kazanın
Fatih Bozoğlu user

Günümüzde internetin ve teknolojinin gelişmesi ile beraber birçok kişi ek gelir olarak internet üzerinden para kazanmanın yollarını arıyor. Birçok kişi atacağı bir kaç küçük adım ile ana gelir kaynaklarına ek kaynaklar sağlarken bazıları da zaman içinde çalışma sistemlerini geliştirerek alternatif kaynaklarını ana ekonomik kaynakları haline getiriyor. Büyük e-ticaret sitelerinin satış hacimlerini arttırmak için sundukları satış ortaklığı sistemi bu alanda önemli bir yer kaplıyor. Sadece gün içerisinde birkaç saatinizi ayırarak Amazon iş ortağı olabilir ve Amazon üzerinden satılan ürünlerden siz de gelir elde edebilirsiniz.

Amazon ile Para Kazanmak

Amazon ile para kazanmak için yapmanız gerekenler oldukça basit. Affiliate marketing yöntemi ile internet sitenizde ve sosyal medya hesaplarında paylaştığınız ürünlerin satışından %4-%10 arasında kazanç sağlayabilirsiniz. 1 milyondan fazla ürünü ile Amazon şu anda e-ticaret sektörünün zirvesinde yer alıyor. Bu yöntemin en güzel yanı ise hiçbir şekilde para harcamak zorunda değilsiniz. Bunu yapabilmek için ilk olarak Amazon Affiliate sayfasından ücretsiz üye olmanız gerekmektedir. Üye olurken en çok dikkat etmeniz gereken şey ise sizden istenen bilgilerin doğruluğudur. Bu bilgiler doğru olmadığında Amazon üzerinden para kazanmanız mümkün değildir. Amazon satış ortaklığı yapabilmeniz için en az bir tane internet siteniz ya da mobil uygulamanız olması gerekmektedir. Üye olurken sizden internet sitenizin ya da mobil uygulamanızın adresi de istenecektir. Amazon satış ortaklığı programına 50’ye kadar internet sitesi eklemek mümkündür.
 

Amazon Satış Ortaklığının İşleyişi

Sitenizi açtıktan ve Amazon satış ortaklığı platformuna üye olduktan sonra yapmanız gerekenler oldukça basittir. Amazon üzerinden satışını yapmak istediğiniz ürünleri belirleyerek bunların adresini alıp Amazon üzerinden size özel linki oluşturmanız ve internet sitenizde bu link ile satış yapmanız yeterlidir. Satışlardan elde edilen komisyon 100$’a ulaştığında Amazon bir çek göndermektedir. Bu çeki bankalardan tahsil edebilirsiniz. Amazon’un 1996 yılından beri sunduğu bu satış ortaklığı sistemi ile dünya çapında birçok kişi evinden çıkmadan para kazanabilmektedir.

Doğru Ürün Seçimi

Amazon satış ortaklığı ile satışını yaptığınız üründen alınan komisyon %4 ile %10 arasında değişmektedir. Bu noktada ürün seçerken son derece dikkatli olmalısınız. Çok yüksek fiyatlı ürünler seçerek az satışla yüksek miktarda para kazanmayı hedefleyebilirsiniz. Ancak bu ürünler düşük fiyatlı ürünlere göre daha az satmaktadır. Ürün belirlemek için Amazon’un çok satanlar sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Tercihlerinizi Amazon’da çok satan ürünlerden yana yaparak kazancınızı arttırmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca Amazon’un ödediği komisyon ürünün satış fiyatı üzerinden değil son fiyatı üzerindendir. Yani bunun içine kargo parası da girmektedir. Bu nedenle örneğin Türkiye’ye satılan bir üründen elde ettiğiniz para Amerika’ya satılan aynı üründen elde edeceğiniz paradan daha fazla olmaktadır. Satış ve ürün stratejisi belirlerken bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Dğier İçerikler:

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler