Hepsiburada Satış Ortaklığı ile Kazanç Sağlamak Mümkün

Son Güncellenme: Sun May 2024 02:25

Başarılı çalışma ile marka bilinirliğini sağlamış olan firma son yıllarda, dünya çapında yaygınlaşan satış ortaklığı sistemini de sunmaktadır.

Hepsiburada Satış Ortaklığı ile Kazanç Sağlamak Mümkün
Fatih Bozoğlu user

Türkiye’nin en çok bilinen alışveriş sitesi Hepsiburada, 15 yıldır ülkemizde hizmet vermektedir. 50’den fazla kategoride, 1 milyondan fazla ürün çeşidine sahip olan Hepsiburada, satış hacmi ve günlük ziyaretçi sayısı ile ülkemizde lider konumda bulunmaktadır. Başarılı çalışma ile marka bilinirliğini sağlamış olan firma son yıllarda, dünya çapında yaygınlaşan satış ortaklığı sistemini de sunmaktadır. Satış ortaklığı sistemine dahil olanlar Hepsiburada çalışanı gibi pazarlama faliyetleri yürütmektedir. Bu pazarlama faliyetleri sonuçlarında elde edilen satışlardan ise pay almaktadır. Bu pay yapılan satışlar üzerinden %3.5 olacak şekilde düzenlenmektedir. Bu çalışma yöntemiyle birçok kişi evden dışarı adımını atmadan gelir elde edebilmektedir.

Hepsiburada Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır?

Hepsiburada satış ortağı olabilmek için yapılması gerekenler son derece basittir. Satış ortağı olmak isteyen kişilerin ücretsiz olarak Hepsiburada internet sitesi üzerinden üye olması gerekmektedir. Üyelik işleminden sonra Hepsiburada satış ortaklarına pazarlama yapabilmeleri için önceden belirlenmiş olan linkler ve kodlar sağlamaktadır. Üyelerin bu linkleri ve kodları kendi açacakları bir internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında kullanacaktır. Yapılacak olan tanıtımlarda paylaşılan linkler üzerinden Hepsiburada’a yönlendirilen müşteriler ürünü satın aldıklarında süreç tamalanmaktadır. Bu şekilde satılan ürünlerden %3.5 hepsiburada satış komisyonu ise satış ortaklarına ödeniyor.

Satış Nasıl Gerçekleşiyor?

Bu sistemde, satış ortakları herhangi bir ürün satışı yapmıyor. Ürün satışları tamamen ürünü sağlayan firma tarafından gerçekleştiriliyor. Satış ortaklarının üzerinde bir tek müşterilerin Hepsiburada üzerinde yer alan ürünlere yönlenmesini sağlamak kalıyor. Hepsiburada yaptığı açıklamalarda bu şekilde satışların daha da arttırdığını açıkladı. Bu sisteme genel olarak hepsiburada affiliate marketing adı veriliyor. Bu noktada satış ortaklığı ile iş ortaklığı birbirinden ayrılıyor. Kendi sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında ürün tanıtımı yapan kişilere satış ortağı, hepsiburada üzerinden ürün satışı yapanlara ise iş ortaklığı adı veriliyor. Hepsiburada üzerinden üretici ya da tedarikçi olarak satış yapan kişilere iş ortakları deniyor.

Hepsiburada Satış Ortaklığı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hepsiburada satış ortaklığı yapmak isteyen kişilerin mutlaka bir internet sitesi sahibi olması gerekiyor. Bu sitelerin düzenli olarak güncellenmesi ve blog yazılarının yayınlanması siteye gelen ziyaretçi sayısını arttırarak, satış potansiyelini yükseltiyor. Ayrıca Facebook, Twitter ve Instagram gibi birçok kişi tarafından kullanılan sosyal medya platformlarında aktif olmak hem siteye daha fazla ziyaretçi çekiyor hem de daha çok kişinin ürünlerden haberdar olmasını sağlıyor. Bu işi yapacak olan kişilerin tanıtımını yapacakları ürünler ile ilgili temel bilgilere de sahip olması gerekenler arasında yer alıyor. Bilgileri dışında kalan konulardan kaçınanlar daha fazla başarı elde ediyor. Hepsiburada satış ortaklığı yapmak isteyen kişilerin ürün yorumlarından ve şikayetlerinden kaçınmaları ve bu şikayetleri Hepsiburada firmasına iletmesi gerekiyor. Hepsiburada üzerinde yer alan satış ortaklığı paneli üzerinden gelir takibi yapılabiliyor ve bununla paralel stratejiler geliştirmek her zaman daha fazla kazandırıyor.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler