Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu

Tüvtürk; Araç Muayene Istasyonlarının Özelleştirilmesi Ile Birlikte Açacağı Şubelerin Bir Kısmında Franchise Veren; Yatırımcıların Dikkatini Çeken Bir Firmadır.

Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu Bayilik Maliyeti

500.000 - 1.000.000+ *
* TÜVTÜRK belirli bölgelerdeki istasyonlarının işletme hakkını verdiği yatırımcılardan istediği bayilik ücreti ile ilgili net bir açıklama yapmamıştır. Ancak istenen teminat ücretinin 2,5 milyon USD dolaylarında olduğu bilinmektedir.

Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu Bayilik Destekleri 4/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu Bayilik Şartları

Tüvtürk Tarafından İstenen Teminatın Bankaya Yatırılması
Tüvtürk Onayından Geçecek Arazi – Lokasyon Bulunması
Ticari Sicilin Temiz Olması
Ulaştırma Bakanlığından İzin Alınması

Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu Bayilik Açıklaması

Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu Bayilik

Türkiye’de gerçekleştirilen ve belli sıklıklarla tekrarlanması gereken araç muayenelerinde tek yetkili ve görevli kuruluş olan TÜVTÜRK; faaliyet alanı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından düzenlenen bağımsız bir kuruluştur. TÜVTÜRK; periyodik araç muayenesi, yola elverişlilik muayenesi, zorunlu muayene, tespit ve egzoz gazı emisyon ölçümü gibi hizmetler sunarak her sene trafikte dolaşan milyonlarca aracın kontrolünü gerçekleştirmektedir. Nitelikli iş gücü ve ülke ekonomisine sunduğu katkılarla araç muayene süreçlerinin özelleştirilmesi amacını yerine getiren TÜVTÜRK bayilik veren firmalar arasında yer almaktadır. 

TÜVTÜRK istasyonlarının bir kısmını kendisi açsa da bazı bölgelerdeki istasyon işletmelerini yatırımcılara bırakmaktadır. İhale şartlarına göre işin aksatılmaması ve devletin süreçten kar alması gibi gereksinimler olsa da TÜRVTÜRK bayilikleri iş dünyasında büyük bir yankı uyandırmayı başarmıştır. Muayenesi yapılacak araç sayısının fazlalığı ve bu araçların muayene zorunlulukları yatırımcıların TÜVTÜRK bayilik almak için tabiri caizse sıraya girmelerine yol açmıştır. 

İhale şartnamesi gereği her araç muayenesi için alınan gelirin bir miktarının 20 yıl boyunca devlet kasasına bırakılma şartı dahi bu yatırımın karlılığını gölgelememektedir. 

TÜVTÜRK bayilik ücreti; daha doğrusu TÜVTÜRK istasyon işletmesi için gereken teminat bedeli hakkında kaynaklarda çok detaylı bilgiler bulunmuyor. Firma ile sadece bilgi almak için iletişime geçilmesi de çok mümkün olmadığından yapılan açıklamalardan öğrendiğimizi sizlere aktarmak durumundayız. Tüvtürk franchise teminat bedelinin 2,5 milyon USD olduğu bilgisine internet kaynakları üzerinden siz de ulaşabilirsiniz. Ancak bu bedel en güncel rakamları yansıtmıyor; Tüvtürk franchise bedelleri bayilik verilecek lokasyona, o lokasyondaki araç sayısına ve elde edilmesi beklenen gelir doğrultusunda değişiklik gösterebiliyor. 

TÜVTÜRK Bayilik Şartları

TÜVTÜRK istasyonlarını işletip TÜVTÜRK bayilik almak isteyen yatırımcıların yaklaşık 2,5 milyon USD’lik teminat bedelini bulmaları gerekir. Bu rakam araç muayene istasyonunun açılacağı ile ve o ildeki kayıtlı araç sayısına göre değişiklik gösterebilir. Yatırımcıların mevcutta bir ticari faaliyetleri olması da TÜVTÜRK tarafından öne sürülen bayilik şartlarıarasında yer alıyor. Sektörün ciddiyeti ve trafik güvenliği gibi önemli bir amaca hizmet etmesi Tüvtürk bayilik alacak kişilerin sektörel tecrübe sahibi olması gereksinimini ortaya çıkarıyor. Tüvtürk yalnızca yatırım bedeline sahip olunmasını iş ortaklığı kurmak için yeterli görmüyor. Franchise başvuru yapan şirketin ticari sicili de değerlendirmeye alınıyor. 

Tüvtürk teminatı toplayan başvuru sahiplerini bu işi yürütmek için “yeterli” bulursa ön protokol imzalanıyor. Yetkilendirilecek şirketler için Tüvtürk mühendis ve makine desteği sunuyor. Araç muayene istasyonu için lokasyon bulunması ve bu lokasyonun TÜVTÜRK kriterlerini karşılaması da TÜVTÜRK bayilik şartları arasında yer alıyor. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra franchise başvurusu yapan firma Ulaştırma Bakanlığından izin alıp faaliyetlerine başlayabiliyor. 

TÜVTÜRK Bayilik Avantajları

Trafik güvenliğinin sağlanması adına her sene milyonlarca aracın trafiğe çıkma yeterliliğine sahip olup olmadığını anlamak için muayene yetkisi verilen TÜVTÜRK istasyonları yüksek gelir elde etmektedir. TÜVTÜRK bu alanda tek yetkili ve görevli kuruluş olmasının avantajlarını yatırımcılara yaşatmaktadır. 

Gelir sürekliliği kazanmak isteyen ve gerekli teminat tutarına sahip olan büyük şirketler TÜVTÜRK iş ortağı haline gelerek yatırımlarının karşılığını orta vadede alıp hızlı bir şekilde kara geçebilirler. TÜVTÜRK istasyonlarının şuan için sayıca yetersiz olması ve henüz beklenen oranda yaygınlaşmamış olması büyük yatırımlar yapmayı planlayan girişimcilerin Tüvtürk bayiliklerine yoğun ilgi göstermesine yol açmaktadır. 

Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR