Spor Salonu Açmak İçin 5 Sebep

Son Güncellenme: Sat Jun 2024 11:18

“Spor salonlarının modası geçti, artık doğa yürüyüşleri moda!” mı diyorsunuz? Tekrar düşünün…

 Spor Salonu Açmak İçin 5 Sebep
Enes Öksüz admin

Son dönemde en gözde iş fikirleri arasında yer alan spor salonları, hem kârlılığı hem de tercih sebebi olması sebebiyle girişimcilerin dikkatini çekiyor. Mahalle aralarında ya da işlek caddelerde açılan bu işletmeler hem her yaşta kişinin ilgi odağı oluyor hem de sağlıklı yaşamın kapılarını aralıyor.

Genellikle spor salonuna giden kişiler üyelik yaptırmalarına rağmen düzenli spor yapma konusunda bazı problemler yaşasa da, artık bu davranış şekli de hızla değişiyor. 

Neden?

Çünkü artık sağlıklı olmak ve fit görünmek için insanlar daha çok çabalıyor. Gerek toplumsal baskı gerekse kozmetik kaygılar nedeniyle başta gençler olmak üzere herkes daha iyi görünmeyi, kimliklerinin bir parçası haline getirmeyi istiyor.

Durum böyle olunca da, spor salonu açmak en kârlı yatırımlardan biri haline geliyor.

Yeterince birikiminiz var ve artık kendi işinizin patronu olmak istiyorsunuz. Alternatiflerinizi azaltacak kadar piyasa araştırması da yaptınız, sıra o son kararı vermekte…

Bizim de bu sürece bir katkımız olsun ve vereceğiniz kararları tekrar gözden geçirin diye bu yazımızda spor salonu açmanız için 5 sebebi sizlerle paylaşacağız.

1. Spor Salonu Açmalısınız, Çünkü Hızla Para Kazanabilirsiniz.

Mümkün olduğunca yeni spor aletleri, vücut geliştirme ve kilo verme konusunda deneyimli personellerle işe başladığınızda kısa süre sonra spor salonununuz işlek bir mekan haline gelebilir. Temiz spor aletleri, ferah bir ortam sağladığınız takdirde herkes özellikle de kadınlar sizin mekanınıza gelmek için can atacaktır. Spor salonu için demirbaş yatırımlarınızı yapıp, doğru bir lokasyon seçtiğinizde bu yatırımın oldukça kârlı olduğunu göreceksiniz! 

Neden olmasın?

Herkesin hayali dümdüz bir karın, selülitsiz bacaklar ve yağsız bir beden değil midir?

2. Spor Salonu Açmalısınız, Çünkü Gençler Spor Salonunda Sosyalleşir

Sizden ricamız, sosyal medya kullanıyorsanız, özellikle Instagram hesabınız varsa yüklenen fotoğraflara göz gezdirin. Spor salonunda çekilen selfieler, kişisel eğitmenle çalışılan videolar, terli havlular derken farklı farklı bir sürü fotoğrafla karşılaşırsınız.

Bira zaman geçince “benim de formuma kavuşmam için spor salonuna gitmem gerek!” diye düşünenlerin sayısında ciddi bir artış yaşanır. Eğer işletmenizi gençler arasında popüler hale getirebilirseniz, bu işi olmuş bilin; sırtınız yere gelmez. “Bak o delikanlı, şu spor salonuna gidiyormuş, karnında baklavalar bile çıkmış.” söylentisinin yayılma hızına siz bile inanamazsınız. 

Birlikte spor yapan, spor salonunda tanışan ve ekonomiye can veren gençler spor salonunuzu hızlı bir şekilde popülerleştirecektir. Bu sürece katkıda bulunmak için yapmanız gereken, sosyal medyayı kullanarak dijital pazarlamanın gücünü göstermek, samimi ve bilgili personeller bulup güncel müziklerle mekanınızı patlatmak. 

3. Spor Salonu Açmalısınız, Çünkü İşinizi Geliştirebilirsiniz.

Bazı sektörler vardır; kendi döngülerinde devam ederler. Yeniliklere açık olmadıkları için fark yaratmak bu sektördeki işletmeler için çok da kolay olmaz. 

Halbuki spor salonları öyle midir?

Bu işletmelere kendi tarzınızı yansıtabilir ve rakiplerinizden sıyrılabilirsiniz. Örneğin supplement satabilirsiniz hatta yararlarıyla ilgili bilgilendirme yapabilirsiniz. Kadınlara özel toplu derslerin duyurusunu yapabilir ve pilates, zumba gibi aktivitelerle onların beğenisini kazanabilirsiniz. Büyük ve tanınmış spor salonlarının işleyişini biraz incelerseniz benzer faaliyetlerin ne denli tutulduğunu görebilirsiniz. 

4. Spor Salonu Açmalısınız, Çünkü Verdiğiniz Hizmet Sağlığa Faydalıdır

Spor salonu sosyalleşilen mekanlar arasında girdi; evet. Bu konuda ortak düşünceleri paylaşıyoruz. Ancak bu işletmeler aynı zamanda insanların sağlığı için de faydalı. Sosyalleşebilecek o kadar mekan varken, spor salonunun tercih edilmesi insanların sağlıklarına verdikleri önemi de doğruluyor. Son dönemde obezitenin artması, insanların sağlıkları için gösterdikleri çabaları fazlalaştırmalarına ve daha bilinçli olmalarına sebep oluyor. Kısacası hem para kazanabilir hem de verdiğiniz hizmetle insanların sağlığına katkıda bulunabilirsiniz. 

Bu arada kendinizi ihmal etme gibi bir şansınız da olmaz. Netice de siz işletmenizin yürüyen reklamı olmalısınız, değil mi?

5. Spor Salonu Açmalısınız, Çünkü Kendinize Daha Çok Vakit Ayırabilirsiniz

Kendi işinin patronu olmak isteyenlerin asıl amacı daha çok para kazanmak gibi görünse de aslında özünde kendine daha çok vakit ayırmak istemeleri de yatmaktadır. 

Bazı işletmeler vardır, işin sahibi orada olmadan işler yürümez. Spor salonu açarsanız siz bu sınıfa girmezsiniz. Göreceli olarak rahat olan bu sektörde, yanınıza güvenebileceğiniz birini aldıktan sonra hem kendinize hem ailenize daha çok vakit ayırabilirsiniz. Elbette işinizin başında durmanız gerekir ancak bir iki saat az durmanız, iş yerinizde işleri aksatmayacaktır. 

Spor Salonu Bayiliği Almak 

Spor salonları her daim kârlı yatırımlar arasında yer alır. Ancak özellikle tanınmış bir markanın bayiliğini alırsanız adınızı duyurmak için harcayacağınız zaman dilimini müşterilerinizle ilgilenerek geçirebilirsiniz.

Kalitesinden ve güvenilirliğinden emin olunan spor salonu bayilikleri her zaman daha çok tercih edilir ve daha çok kabullenilir. 

Spor salonu bayiliği alma fikri sizi motive etmediyse eğitim sektöründeki bayilik modelleri ile fikirler bulabileceğiniz bir önceki yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.
 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler