Eğitim Sektöründe Bayilik Modelleri

Son Güncellenme: Sat Jun 2024 08:47

Son dönemde eğitim sisteminde ve müfredatta meydana gelen değişimler girişimciler için yeni fırsatları da beraberinde getiriyor. Detaylar yazımızın devamında…

 Eğitim Sektöründe Bayilik Modelleri
Enes Öksüz admin

Bazı sektörler; insanların gereksinimleri bakımından her zaman yatırımcıların ilgi odağı olurlar; bu sektörlerden bir tanesi de eğitim sektörüdür. Çocuklar doğar, belli bir yaşa girerler ve anaokullarına giderler. Daha sonra sıra ilköğretimdedir. Ortaöğretim, üniversite derken bir bakmışsınız tüm gençlik yılları geçmiş ve tüm bu süreçte aralıksız eğitim almaya devam etmişler. 

Peki üniversiteden sonra? Eğitim maratonu bitiyor mu sizce? 

Son dönemde iş bulmanın zorlaşması, aranan niteliklerin daha spesifik olması eğitim sürecinin de devamlı olmasına yol açmıştır. 

Üniversite biter, iş başvurusu yapılır, yabancı dil zaten bilinmelidir ama artık sadece bilmek yetmez, dünya çapında geçerliliği olan sınavlara katılmak ve bu sınavlarda başarı kazanılmak gerekmektedir. 

Eğitim insan hayatında bu kadar belirleyici bir rol oynarken ve önemi gitgide artarken eğitim sektörü yatırımcılar için birçok fırsat barındırır hale gelmiştir. 

Eğitim Sektöründe Hangi Bayilik Fikirleri Kârlıdır?

İsterseniz eğitim sektörünün içinde olun; isterseniz sektöre sadece girişimcilik ruhunuzu katın isterseniz de sadece sermayenizi ortaya koyun. Her koşulda eğitim sektöründe bayilik modelleri yüzünüzü güldürecektir. 

Bu yazımızda eğitim sektöründeki bayilik modellerini kısaca tanıtıp iş fikirlerinizin somutlaşmasına katkıda bulunmaya çalışacağız. 

Anaokulu Bayilikleri

Eğitim sistemimiz sürekli değişiyor, okul öncesi eğitim artık zorunlu hale geldi ve çocukların okula hazırlanmaları, gerekli sosyallik standartlarına ulaşmaları için ilköğretime başlamadan önce anaokullarına gitmeleri bekleniyor. 

Sadece zorunluluk olması ile de değil, kadınların çalışma hayatına daha çok dahil olmaya başlamaları, “çocuk da yaparım kariyer de” mottosunu benimsemeleri de anaokulların her geçen gün daha çok tercih edilmesi sonucunu doğuruyor.
 
Peki Anaokulu bayiliği almak girişimciler için doğru bir tercih midir? 

Kesinlikle, öyledir. 

Bilindik markaların bayiliğini alırsanız, çocuklarının üzerine titreyen ailelerin ilgisini ilk olarak çekmeyi başarırsınız. Çünkü onlar bilir ki, bazı alanlarda isim prestij, güvenlik ve kalite anlamına gelmektedir. 

Köklü kurumlar size bayilik veriyorlarsa demek ki siz onların kriterlerine sahipsinizdir; bu sebeple size güvenebilirler ve çocuklarını size emanet edebilirler. Yanlış bir mantık olduğunu iddia edebilir misiniz?

Dil Kursu Bayilikleri

Günümüzde dil okullarına hem öğrencilerin, hem çalışan kişilerin, hem de yurtdışına gitmek isteyenlerin başvurduklarını biliyoruz. 


Yabancı dilleri yeterince öğrenebilmek için bazılarının okullarda eğitim alma şansı olsa da herkesin eşit derecede fırsata sahip olduğu söylenemez. Bu sebeple onları sınavlara hazırlayacak ve başarılı olmalarını sağlayacak en geçerli alternatif dil kurslarıdır.

İsim yapmış ve kaliteli eğitimlerini başarılarla taçlandırmış bir dil kursunun bayiliğini almak size kazandıracaktır. 

Eğitim sektöründe yatırım yapacaksanız, dil kurslarının gücünü hafife almamalısınız.

Etüt Merkezi Bayilikleri

Etüt merkezleri sanıldığının aksine sadece ilkokula giden çocuklara özel merkezler değildir. Lise dahil olmak üzere eğitim hayatını üniversiteye kadar desteklerler. Bu merkezlerde ödevler yaptırılır, konu tekrarları yapılır ve amaç öğrenilen derslerin pekiştirilmesi, gençlerin not ortalamalarının yükseltilmesi ve değişen sınav sistemlerine hazırlanılmasını sağlamaktır. 

Çocuklarınızla birlikte ders çalışmak kimi zaman, onları ders başına oturtma kısmının zorluğunu geçtiğimizde bile yeterince zorlu olabiliyor. Üstelik bu sıkıntıyı yaşayan sadece siz değilsiniz! Çocuklarının eğitim hayatlarının sorunsuz olmasını isteyen milyonlarca veli ile aynı kaderi paylaşıyorsunuz.

Girişimcilere ise bu gereksinim, kazanç kapılarını aralıyor. Etüt merkezlerinin bayiliklerini alarak hem çocukların eğitimine katkı sağlayabilir hem de para kazanabilirsiniz. 

Mental Aritmetik Bayilikleri

5-14 yaş arasındaki öğrencileri hedef alan göreceli olarak yeni sayılabilecek mental aritmetik merkezleri ile çocukların zihinsel performansları arttırılıyor ve beyin gelişimleri destekleniyor. 

Beyinlerini daha verimli kullanmaya başlayan çocukların özgüvenleri yerine geliyor, konsantrasyonları artıyor, hayal güçleri gelişiyor ve eğitim hayatındaki başarıları katlanıyor. 

Bu merkezlerin bayiliklerini alarak, çocuklarının becerilerini geliştirmek isteyen, aldıkları eğitim kalitesine önem veren velilerin gönlünü kazanmanız işten bile değil. Eğitim yöntemlerinin farklılaşmasından siz de fayda sağlayabilir, yeni nesil eğitim merkezleri arasında işletmenizle yer alabilirsiniz. 

Daha küçük bütçeli bayilik imkanlarına ilgi duyuyorsanız AVM'lerde açılabilecek küçük bütçeli iş fırsatları ilginizi çekebilir.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler