Oto Kuaför Açmak İsteyenler İçin Malzeme Listesi?

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 05:14

Oto kuaför açmak konusunda bir girişim planlıyorsanız bu içerik tam size göre. Oto kuaför için gerekli malzemeler ve ürün önerileri burada.

Oto Kuaför Açmak İsteyenler İçin Malzeme Listesi?
Enes Öksüz admin

Otomobil konusunda bir meraka sahibiz. Otomobil alım satım, kiralama, yıkama, servis ve onarım… “Ben otomobil konusundan anlamam” diyen yoktur muhtemelen. Hal böyle olunca otomobil ile ilgili her iş fırsatı da dikkatimizi çekiyor. Bu fikirler arasında kurulum ve işletme maliyeti en düşük olansa; oto kuaför açmak!

İşletme hayali kurmak tamam ama iş ticarete, maliyete gelince işi matematik severlere bırakmak en karlısı. Soru şu: Bir oto kuaför açmak bize kaça mal olur?

Bu alanda hem bayilik veren firmalar tarafından sunulan teklifleri değerlendirebilirsiniz hem de kendi işletmenizi kurmayı tercih edebilirsiniz. Oto yıkama bayilikleri arasında otomat sistemi ile yıkama yapan birçok teklif var. Biz kendi işletmenizi kurmanızın size maliyetini hesaplamaya çalışacağız. Ürünler ve ihtiyaçlar konusunda da işin uzmanı EnsarShop’tan destek aldık.

Köpük Makinası

Dış yıkamaya başlamadan önce aracın kirlerini yumuşatmak için kullanılan köpük makinası farklı tank kapasitesine sahiptir. Oto kuaförler ise 90 litre tank kapasitesindeki ürünleri tercih etmektedir.

Tavsiye Edilen Ürün: 

Oto Yıkama Makinası

Bir oto kuaförün olmazsa olmazı oto yıkama makinası, sıcak-soğuk ve soğuk tip olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. Bu makinalar ayrıca basıncına, çalışma fazına ve makinanın tetikli ve tetiksiz olmasına göre de bölünmektedir.

Oto kuaförlerin en çok 150 bar monofaze ya da 200 bar trifaze modellerini tercih etmektedirler. Tetikli makinalarda sıkça arıza yaşandığından özel bir nedeni yoksa tetiksiz makina tercih edilmelidir.

Araç İçi Elektrik Süpürgesi

Elektrikli süpürge araç içi temizliklerde kullanılmaktadır. Oto kuaförler daha çok otomobil temizlikleri yaptığından tek motorlu ve 30 litre tank kapasiteli makinaları tercih etmektedir. Eğer minibüs veya otobüs gibi büyük araçların da temizliğini yapıyorsanız 70 litre ve 3 motorlu süpürgeleri tercih etmelisiniz.

Jetonlu Oto Tıkama Makineleri

Diyelim ki sadece yeriniz var herhangi bir eleman tutmayacaksınız makinayı koyayım parayı atıp müşteri kendi yıkasın derseniz jetonla ya da madeni para ile çalışan makinalar da mevcuttur. Makinaların kurulumu firma tarafından yapılır ve bu makinalarda ücret sizin tarafınızdan ayarlanır.

Bu tarz madeni parayla çalışan otomatik makinalarda 3 tip mevcuttur.

Bu seçenekler yeterli olmadıysa ilgili kategorideki tüm ürünleri görüntülemek için tıklayın.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler