Son Yılların İlgi Çeken Girişimi IPTV Bayiliği

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 01:15

Teknolojinin gelişmesi ile beraber ortaya çıkan sektörlerden birisi olan iptv bayiliği, geniş kullanıcı kitlesi, az miktarda maliyet ve her geçen gün artan talep ile geleceği parlak alanlar arasında yer alıyor.

Son Yılların İlgi Çeken Girişimi IPTV Bayiliği
Fatih Bozoğlu user

Teknolojinin hızla artması, internet bağlantılarının daha geniş kitlelere daha hızlı bir şekilde ulaşması ile beraber iptv hizmetleri de ortaya çıkmıştır. Yüksek bant genişlikleri sayesinde internet üzerinden televizyon izleme biçimi olan iptv sunduğu kanallar ve avantajlar ile her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor. İnternet üzerinden veri akşını sağlayan televizyon hizmetlerine kısaca iptv adı verilmektedir. Kullanıcıların iptv hizmetini kullanabilmeleri için ilk olarak bu hizmeti sunan bir firmaya üye olması gerekmektedir. Her geçen gün talebin arttığı iptv alanında hizmet vererek kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Üstelik iptv hizmeti vermek için gereken tek ihtiyacınız olan şey bilgisayar ve internet bağlantısı. Sadece bu iki şey ile her yerde iptv hizmeti verebilirsiniz.

Bir Önceki Yazımıza Gözatın : Sigorta Acentesi Bayilik Fırsatlarını Takip Edin

IPTV’yi Diğerlerinden Ayıran Yöntem

Geleneksel televizyonun çalışma sistemi programların radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanması ile mümkün olmaktadır. Evlerde yer alan çatı antenleri bu radyo dalgalarını alarak tekrar elektrik sinyallerine dönüştürür ve televizyonlarda bu sinyalleri ses ve görüntü üretmek üzere çözümleme yapar. Bu sayede klasik televizyon yayını evinize ulaşmış olur. Iptv sistemleri ise biraz daha farklıdır. İlk olarak burada yayınlar radyo dalgaları ile değil internet sinyali ile gelmektedir. Iptv’de yer alan televizyon programları daha önceden kaydedilmiş ya da bir video kamera ile canlı olarak yakalanmış görüntü paketlerinin internet protokolü üzerinden teslim edilmesi ile çalışır. Dijital formattaki bu paketler modem  üzerinden televizyona, bilgisayara, akıllı telefona ya da iptv yayınlarını internete bağlanmaya televizyonlarda izlemeye yarayan set top boxlara iletir. Sinyali alan cihazlar gelen paketleri çözümleyerek ses ve görüntü olarak sunmaktadır. Geleneksel televizyona göre iptv sinyallerinin sadece televizyondan değil aynı zamanda bilgisayar, tablet ve telefon gibi cihazlardan izlenebilmesi büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Düşük Bütçeler İçin Fikirlerimiz Var : 10.000 - 25.000 TL ile Yapılacak Düşük Bütçeli İşler?

IPTV’nin Avantajları

Iptv’nin en büyük avantajı çok ucuz fiyata farklı ülkelerden binlerce kanal seçeneği sunabilmesidir. Televizyon kanallarının yanı sıra hazır filmler, programlar ve belgesellerde kullanıcıların seçeneğine sunulmaktadır. Girişimciler için iptv bayiliğinin ise daha büyük avantajları bulunmaktadır. Öncelikle evinizden ya da varsa kendi iş yerinizden bu hizmeti verebilirsiniz. Ayrıca birçok iptv markasıda paket fiyatlarının belirlenmesini size bırakmaktadır. Bu sayede kendi paketlerinizi oluşturup bunlara kendi fiyatlarınızı vererek siz de bir iptv bayisi olabilirsiniz. Iptv’nin birçok avantajlarından birisi de birçok markanın herhangi sadece tek bir ücret alması ya da hiç almaması. İyi bir donanıma sahip bilgisayar, yüksek hızlı bir internet bağlantısı ve cüzi bir miktar ile en fazla 5000 - 7000 TL arasına iptv bayiliği yapabilirsiniz. Özellikle ek iş yapmak isteyenler ya da az miktardaki birikmiş parasını yeni bir alanda değerlendirmek isteyenler için biçilmiş kaftan olan iptv bayiliği her geçen gün daha fazla girişimci tarafından ilgi görüyor.

IPTV Bayiliği Veren Firmalar 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler