İnternetten İş Fırsatları Nasıl Bulunur?

Son Güncellenme: Thu Apr 2024 05:18

İnternetten İş Fırsatları Nasıl Bulunur?
Enes Öksüz admin

İnternetten iş bulmak artık çok kolay hale geldi. Günümüzde hem serbest hemde sürekli olarak freelance çalışmak isteyenler için daha önce hiç olmadığı kadar iş fırsatı bulunuyor. Evden istihdamda her zaman iş bulmak kolay değildir çünkü her yerde olduğu gibi internette de doğru insanlar ve yanlış insanlar vardır. Ancak potansiyel işverenleri kotnrol etmek için zaman ayrıdığınızda, çeşitli mesleklerde ve kariyer alanlarında birçok iş seçeneği bulabilirsiniz. Evde çalışma her ne kadar kulağa basit gelse de özel bir disiplin gerektiren bir iştir.

Önerilen İçerik: Evden Çalışmak İçin Sizin İçin İdeal Mi?

Verimli olabilmesi için yataktan kalkıp günün hehangi bir saatinde pijamalarla bilgisayarın başına geçme fikri güzel gelse de bu fikir büyük ihtimalle başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Mümkünse evin bir odasında ofis ortamı oluşturmak, pijamalar yerine günlük kıyafetlerle bilgisayar başına geçmek, disiplin konusunda yardımcı olan etmenlerden bazılarıdır.

İnternetten İş Görüşmesi

Normal hayatta iş görüşmeleri olduğu gibi internetten yapılan işlerde de iş görüşmeleri gerçekleştirilmektedir. İnternet üzerinden başvurulan işlerde mülakatlar yüzyüze, telefon üzerinden ya da Skype gibi programlar üzerinden videolu şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu iş görüşmelerinin tam zamanlı iş görüşmelerinden herhangi bir farkı yoktur.

Evden Yapabileceğiniz İşler

Evden Yapabileceğiniz İşler

Evden birçok iş kolunda iş bulmak ve yapabilmek mümkündür. Günümüzde en çok evden yapılan işlerin arasında yazma, düzenleme, pazarlama ve reklam, çeviri, veri girişi, sanal asistanlık, müşteri hizmetleri görevi gibi işler yapılmaktadır. Bunlara ek olarak uygulama, web sitesi ya da oyun geliştirme, fotoğraf ve video düzenleme gibi işlerde evden yapılan işler arasında bulunmaktadır. Bu işlerin güzel tarafı ise genel olarak bu konularda yardım isteyen müşterilerin çözünü ofiste değil dışarıda aramasıdır. Bu da evden çalışacak olanlar için farklı iş fırsatlarının oluşmasını sağlamaktadır.

İşe Başvurmak İçin Ödeme Yapmayın

Evden iş ararken bazı iş platformları üyelik için, açık pozisyonları göstermek için, işe başvurmak için para isteyebilmektedir. Bunlara harcanan birçok para boşuna gitmektedir. Burada ödeme yapılması gereken kişi sizsiniz ve böyle bir platforma denk geldiyseniz uzak durun. İnternette iş bulabileceğiniz ya da kendi yeteneklerinizi sunabileceğiniz birçok ücretsiz platform bulunmakta. Evden çalışmaya başlamadan önce işe bu platformları arayarak başlayabilirsiniz.

Doğru İşi Bulma

Malesef uzaktan çalışmanız için size ulaşan herkes doğru kişi değildir. Gerçek bir iş ile aldatmaca arasındaki farkı söyleyebilmek çoğu zaman kolay değildir. E-posta ve anlık iletişim platformları üzerinden gelen işler doğru olabilir ancak dolandırıcılık unsuru da taşıyabilir. Saatlik çalışmaya başına 100 TL ücret veren işler gerçek olmayacak kadar iyidir. Ayrıca sizinle iletişime geçenlerin birçoğu, mantıksız iş tanımı yazanlar, Yahoo IM üzerinden iş görüşmesi yapmak isteyenler, kişisel e-posta hesabı kullananlar sizi dolandırmak istiyor olabilir. İş vermek isteyenle ilgili internette detaylı bir araştırma yaptıktan sonra görüşmenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu konuda biraz tecrübe kazandıktan sonra iç güdüleriniz yavaş yavaş size hangi işlerin gerçek hangilerinin ise dolandırmaya yönelik olduğunu söylemeye başlayacaktır.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler