İnsan Kaynakları Firmaları ile Prestiji Yaşayın

Son Güncellenme: Fri May 2024 05:58

Doğru pozisyona uygun nitelikli personellerin yerleştirilmesini sağlayarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

İnsan Kaynakları Firmaları ile Prestiji Yaşayın
Enes Öksüz admin

İnsan kaynakları firmalarının üstlendiği görevler, sorumluluk ve fonksiyonları her zamankinden daha önemli… 

İşsizlik artıyor, üniversite mezunu gençlerin çoğunluğu işsiz durumda... İş arayanlar uygun pozisyonlarda görev alamıyor, insanlar niteliklerinin çok dışında sadece para kazanmak için çalışmak zorunda kalıyor.

Sadece üniversite mezunları da değil, her yaştan her eğitim düzeyinden kişinin iş aradığı, işsizliğin ciddi oranlara yükseldiği bir süreçten geçiyoruz. 

“İş var eleman yok” diyenler,” ne iş olsa yaparım ama maalesef iş bulamıyorum” diyenleri bir araya getiren, doğru işe uygun nitelikteki personelleri yerleştirmek üzere şirketlerle iş arayanlar arasında köprü kuran insan kaynakları firmaları girişimcilerin de ilgisini cezbediyor. İnsan kaynakları bayilik veren firmalar sektörün önde gelenleri olunca da, yatırımların odak noktası danışmanlık firmalarına doğru kaymaya başlıyor.

Yüksek kârlılık oranları, işin ciddi bir prestije sahip olması ve elbette toplumun geneline sağladığı fayda bu yatırım alanını cazip kılıyor. İnsanların nitelikleri doğrultusunda iş bulmalarını kolaylaştırıp, firmaların ihtiyacı olan kaynağı sunan insan kaynakları firmaları kapsamlı çalışmaları ve gerçekleştirdikleri analizlerle Türkiye’de geniş bir kitleye hitap ediyor. 

İnsan kaynakları firmaları sadece iş arayan ve iş veren arasında köprü kurmakla yetinmiyor; iş arayanlara sertifikalı meslek eğitim programları açıyor, iş hayatı ile ilgili eğitim düzenliyor ve hatta iş arayanlarla şirketlere danışmanlık hizmeti veriyor. 

İnsan Kaynakları Hem İşsizlerin Hem Şirketlerin Yüzünü Güldürüyor

İnsan Kaynakları Bayiliği

Profesyonel danışmanlık hizmeti veren insan kaynakları firmaları hem iş arayanların hem de şirketlerin hayatını kolaylaştıran hizmetler sunuyor. İş arayanlarla karşılıklı mülakat yaparak görev tanımına uygun olup olmadıklarını belirlerken aynı zamanda şirketlerin üzerinden büyük bir yük almış da oluyor. İş arayanlar da teker teker firmaların kapısını aşındırmak, ilan takip etmek zorunda kalmıyor; çünkü bu süreçleri onlar için insan kaynakları firmaları yürütüyor. 

Personel seçimi için günlerce aylarca zaman kaybetmek istemeyen şirketler işin profesyonellerinden destek alıyor ve dirsek temasını koruyarak kendileri için seçilen personellerle çalışma imkanı buluyorlar. Hem insan kaynakları firmasının sahip olduğu CV havuzundan yararlanabiliyor, gerekirse kendi isimlerini vermeden aradıkları nitelikleri belirterek yeni başvurulara erişme imkanı yakalıyorlar. Kısacası hem iş arayanlar hem iş verenler hem de insan kaynakları firmaları; kurulan bu ortaklıktan kazançlı çıkıyor. 

İnsan Kaynakları Firmalarının Bayilikleri Neden Alınmalı?

Hizmet Sektöründe Bayilikler

“Yatırımımı neden bu alana yapayım? Ne kârım olacak?” diye düşünüyorsanız birkaç nedeni sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İnsan kaynakları danışmanlık firmalarının bayiliklerini ya da temsilciliklerini alarak iş arayan binlerce gencin umut ışığı olabilirsiniz. İş arayanların ihtiyaçlarına alternatifler sunarak onları işe yerleştirmenin manevi tatminini yaşatacak ender şirketlerden birinin yetkilisi olmanızın önündeki tüm engelleri yıkabilirsiniz.

Manevi olarak tatmin edici olmasının yanı sıra, prestijli bir işin de sahibi olmuş olursunuz. Kendi çevrenizde saygınlığınız artar ve muhatap olduğunuz şirket yöneticileri ile diyaloglarınızı geliştirme ve ileriki dönemler için kalıcı iş ortaklıkları kurma şansınız artar. 

Şirketlere kaliteli hizmet verip doğru görev ve personel eşleşmesi yaptığınızda işe alınmasını sağladığınız personel başına şirketlerden ödeme alabilirsiniz. Böylece prestijinizi, yüksek kazançla da desteklemiş olursunuz.

İnsan kaynakları danışmanlık firması açarsanız faaliyet alanlarınızın çeşitliliğinden yararlanarak kârlılığınızı arttırabilirsiniz. Hem iş arayanlara, hem iş dünyasında başarılı olmak isteyenlere hem de şirketlere yönelik eğitimler düzenleyebilirsiniz. Konusunda uzman personelleri bünyenizde barındırarak seminerler düzenleyebilir ve bu şekilde de kazanç kapılarını aralayabilirsiniz. 

Özel istihdam Bürosu açma iznini aldığınız takdirde tüm bu hizmetleri verebilir ve ülkemiz koşulları da düşünüldüğünde sürekli gelir elde etme imkanı yakalayabilirsiniz.

Bayilik almak konusunda daha ürün odaklı fikirlere sahipseniz, bir önceki yazımızda Enerji İçecekleri Sektörü Büyümeye Devam Ediyor başlığı altında enerji içeceklerinin bayilikleri ile ilgili ilham verici fikirler bulabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler