Hem Müşterilerinizi Memnun Edin Hem de Para Kazanın

Son Güncellenme: Sun May 2024 05:14

Hem ihtiyaç, hem en güvenilir yatırımlardan biridir gayrimenkuller.

Hem Müşterilerinizi Memnun Edin Hem de Para Kazanın
Enes Öksüz admin

Kendi işinin patronu olmak ve aynı zamanda prestijli bir hayat sürmek isteyen girişimciler için gayrimenkul firmalarının bayiliklerini almanın avantajlı olduğundan daha önceki yazılarımızda da bahsetmiştik. 

2016 yılının verileri açıklandığında ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün kayıtlarına göre 1 milyon 149 bin 122 konut satışı yapıldığı ortaya çıktığında bu görüşümüzün ne denli doğru olduğu da kanıtlanmış oldu. 

Siz de birikimlerinizi değerlendirmek ve iş hayatına iddialı bir başlangıç yapmak istiyorsanız gayrimenkul firmalarının bayiliklerini alarak müşterilerinizin ihtiyaçlarına en uygun konutu bulup satışını yaparak kendi kârınızı arttırabilirsiniz. 

Konut Satışında Gayrimenkul Firmalarının Rolü Artıyor

Gayrimenkul firmaları konut satışlarının büyük bir kısmını gerçekleştiriyor. Bu firmaların kurumsal yapısı gayrimenkul arayışında olan kişilerin güvenlerini kazanıyor; sundukları güler yüzlü ve ihtiyaçları karşılamaya yönelik hizmetler ise müşterilerinin kaliteli hizmet aldıklarından emin olmalarını sağlıyor.

Bayilik veren firmalar arasından seçim yaparken hangi gayrimenkul firmasının bayiliğini almanın sizin için avantajlı olacağını dikkatli bir şekilde belirlemelisiniz. Marka bilinirliği yüksek firmalar ile çalışırsanız her daim avantajlı olan taraf siz olursunuz. Bu avantajın kaynağı müşterilerin ilk tercihi olmanız olduğu gibi aynı zamanda bayilik veren firmaların marka imajlarını korumak için kurdukları hizmet standartlarından da yararlanabilirsiniz. 

Şöyle örnekleyelim; gayrimenkul satışı yapan bir işletmenin yakınında bilindik bir gayrimenkul firmasının bayiliğini alarak kendi işletmenizi kurdunuz. Diğer firmanın marka bilinirliği yokken sizin işletmenizin bilinir olması müşterilerin ilk uğradığı yerin sizin işletmeniz olma ihtimalini arttıracaktır. Bayiliğini aldığınız firmanın bilinirliği müşteriyi sizin işletmenize getirecek ve satış yapmanız için gerekli şartlara sahip olmanızı sağlayacaktır. 

İnsanlar Neden Gayrimenkul Alır?

Gayrimenkul özellikle bizim ülkemizde herkes için en güvenli yatırım aracı olarak görülür. Gayrimenkul satışlarının büyük bir kısmı ihtiyaçtan ziyade yatırım amaçlı olmaktadır. Diğer bir deyişle gayrimenkul satışları salt ihtiyaçların karşılanmasına yönelik olmadığı için, her daim bu sektör canlılığını korumaktadır. 

Banka kredilerinin faizlerinin düşmesinin yanı sıra kredi vadelerinin uzaması gibi faktörler insanların gayrimenkul alımına olan ilgilerini giderek körüklüyor. “Dört duvar evim olsun” anlayışı hızla geri dönerken, yüksek kira bedelleri insanların kira öder gibi ev kredisi ödemeyi tercih etmesine neden oluyor. 

Yeni evlenen çiftler düğün takılarını bozuyor, ev peşinatı yapıyor; az birikmişi olanlar doğrudan gayrimenkullere yöneliyor, bir evi olanlar çocuklarına miras bırakmak için ev almayı tercih ediyorlar. Her ne sebeple olursa olsun gayrimenkul satın alma isteği giderek yükseliyor ve yaşam alanlarını daha konforlu hale getirmek isteyen hedef kitlesinin ihtiyaçları bu sektörün en önemli dinamizmi haline geliyor.

Girişimcilik kariyerinizde başarılı olmak ve yüksek kazanç elde etmek istiyorsanız talebin sürekli olduğu sektörlere yatırım yapmanız gerekmektedir. Bu sektörler içerisinde gayrimenkul firmalarının bayiliklerini alarak faaliyetlere başladığınızda yüksek kârlar elde edebilirsiniz. 

Doğru marka seçimi, markanın imajını koruyacak hizmet anlayışı ile kısa süre içerisinde beklentilerinizin üzerinde para kazanmanız işten bile olmayacaktır. İşletmenizi açacağınız lokasyonun önemli olduğunu da unutmayın, son dönemde yeni gelişen ve şehirleşen bölgelerde gayrimenkul bayiliklerin karlı olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Elbette şehir merkezleri kadar fazla talep ile karşılaşmayabilirsiniz ancak bölgedeki ihtiyacı karşılayan sadece siz olursanız işler tamamen değişebilir!

Hem Prestijli Bir İşe Sahip Olun Hem de Çok Yorulmadan Para Kazanın

Gayrimenkul bayilikleri alarak yatırım yapmak istiyorsanız birçok açıdan avantaj kazanırsınız. Öncelikle bilindik bir markanın temsilcisi olarak prestijli ve saygın bir işin sahibi olursunuz. Stratejik davranarak yüksek karlılık elde edebilirsiniz üstelik marka reklamları haricinde sosyal medyanın ve internetin gücünü kullanarak hedef kitlenizi genişletebilirsiniz. Tüm bunları yaparken aşırı çaba harcamanıza ve gecenizi gündüzünüze katmanıza da gerek kalmaz. 

Zaten kendi işinizin olmasını istemenizin temel dinamiklerinden biri de bu değil mi? Kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırmadığınız takdirde kazandığının yüksek miktarların ne önemi kalır? Gayrimenkul bayilikleri ile kendinizi çok yormadan işleyen bir sistemin başına geçebilirsiniz. 

Müşterilerinizin ihtiyaçlarını belirleyin, ihtiyaçlarına uygun gayrimenkul alternatiflerini kendilerine sunun ve kazancınızın keyfini çıkarın!

Bir önceki haberimizde Yerli Araba başlığı altında üretim sürecinde olan yerli otomobil markamızın bayiliği için fikirler bulabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler