İhtiyacınız Olan Motivasyon Bu Filmlerde!

Son Güncellenme: Thu Apr 2024 03:27

Başarı konulu filmleri izleyerek motivasyonunuzu yükseltebilir üstelik keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Bu yazımızda eğlenceli ve bir o kadar da izlenmeye değer film önerilerini bulabilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Motivasyon Bu Filmlerde!
Enes Öksüz admin

Hayatımızın farklı zaman dilimlerinde farklı başarıları elde etmek isteriz. Okuldaki başarılar, sınavlar, üniversite derken iş hayatındaki başarılara odaklanırız. Öz motivasyonumuzu moralimizi yüksek tutarak ve kendimize güvenerek sağlamaya çalışırız. Yetmediği zamanlarda kitaplara veririz kendimizi. Kitaplar da yetmezse görsel şölene başvururuz, başarı hikayelerinin işlendiği filmleri hayranlıkla seyre dalarız.

Önerilen İçerik: Pazarlama Meraklıları İçin Kitap Tavsiyeleri

Bu yazımızda başarı odaklı film önerilerini sunacağız. Her biri birbirinden güzel bu filmleri izleyerek siz de yoğun iş temponuza bir es verebilir, hayatınıza farklı bir perspektiften bakmaya başlayabilir ve ihtiyacınız olan gücün sizde olduğunu keşfedebilirsiniz.

Temple Grandin

Otizm hastası genç bir kadının başardıkları dünyayı değiştirebilir. Muhteşem bir fotografik hafızası olan otizm hastası Temple Grandin azimle gerçekleştirilemeyecek şeylerin sınırını çarpıcı bir şekilde çiziyor. Her izleyen bu filmden farklı bir anlam çıkarsa da hikayenin başrolünde yer alan kahramanın başarı yolunda gösterdiği kararlılığı kimse yadsıyamıyor. İnsanların hayal etmesinin önemini vurgulayan film dram türünde çekilen en iyi filmler arasında yer alıyor.

Temple Grandin Filminin Fragmanı

Bay Evet

Baş rolünde dünyaca ünlü aktör Jim Carrey’nin oynadığı film vizyona girdiği 2008 yılından bu yana çok fazla konuşuluyor. İlk etapta eğlenceli bir film izlenimi yaratsa da bu film insanların bakış açılarını değiştirince hayatlarının da değişebileceğini konu alıyor. Başarıya giden yolda karşınıza farklı fırsatlar çıkabilir. Sizin olaylara bakış açınız ve tepkileriniz aynı olduğu sürece fırsatların size kazandırdıkları da kısıtlanır. Ancak yeni bir başlangıç için bakış açınızı değiştirirseniz, hayatınız farklı bir şekilde ilerleyebilir.

Bay Evet Filminin Fragmanı

Umudunu Kaybetme

Zengin ve başarılı kişilerin ya çok şanslı ya da doğuştan zengin olduğuna dair kendimizi rahatlatan önyargılarımız vardır. Sıfırdan yükselen ve zorlukları aşan kişi sayısının çok az olduğu düşünmemiz; başarısız olduğumuz zamanlarda en büyük motivasyon kaynağımızdır. Ancak Will Smith ve oğlu Jaden Smith’in baş rollerinde yer aldığı Umudunu Kaybetme filmi hayallerin peşinden koşmanın önemini yeniden hatırlatmaktadır. Zaman zaman duygusal anlar yaşayacağınız bu film finansal zorluklar yaşayan bir satış görevlisinin dibe vurup yükselmesini konu almaktadır.

Unudunu Kaybetme Filminin Fragmanı

Gandhi

Farklı bir yol takip ederek dünyayı değiştiren ve Hindistan’ı bağımsızlığına kavuşturan Mahatma Gandhi’nin yaşamını konu alan film, oskarlı filmler arasında yerini almıştır. Azmin, kararlılığın ve kendi yolundan yürümenin başarıya giden öyküsünü anlatan filmde herkes kendisinden bir iz bulabilir. Umutsuzluğa kapılmadan, başarı motivasyonunu koruyarak ve gerçekten isteyerek başarılı olmanın mümkün olduğunu gözler önüne seren film sizi yeniden düşünmeye sevk edecektir.

Gandhi Filmi Fragmanı

Para Avcısı (Wolf of Wall Street)

Bu filmi girişimcilerin çok ama çok beğeneceğinden ve birçok ders çıkaracaklarından eminiz! Kendi çabalarıyla sıfırdan gelen ve birçok başarıya imza atan genç bir girişimcinin hırsının ve azminin konu alındığı film her ne kadar etik yöntemler üzerine kurulu olmasa da en iyi motivasyon filmleri arasına girmeyi hak etmiştir. Başarılı olmak için ufkunu açmak isteyenlerin bu filmi mutlaka izlemelerini öneriyoruz.

Para Avcısı Filmi Fragmanı

Silikon Vadisi Korsanları

Steve Jobs ve Bill Gates’in başarılarını duyup takdir etmeyen yoktur. Ancak yaşadıkları zorlukları ve karşılaştıkları engelleri bilen çok azdır. Silikon Vadisi Korsanları filmi bu iki dahinin hayatlarının kesiştiği yılları, şirketlerini nasıl kurduklarını ve nasıl başarıya koştuklarını konu almaktadır. 1999 yılında çekilen film başarılı olma yolunda önemli dersler vermektedir.

Silikon Vadisi Korsanları Filmi Fragmanı

Forrest Gump

Tom Hanks’in en unutulmaz filmlerinden biridir Forrest Gump; 1994 yılında çekilmiş ve o günden bu yana hala izlenen kült filmler arasında yer almıştır. IQ’su 75 civarında olan bir erkeğin başarılarla dolu hayatını konu alan filmi izlerken hem çok şaşıracak hem de imkansızların dahi başarılabileceğine tanıklık edeceksiniz. Motivasyon filmleri arasından muhtemelen en sıra dışı seçenek bu film olabilir.

Forrest Gump Fragman

Listemizde olmayan başka film önerileriniz varsa bize yorum bölümünden iletebilirsiniz. Ayrıca Her Girişimcinin İzlemesi Gereken 10 Film isimli listemize de göz atmanızı öneririz. 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler