Hemen Başlayabileceğiniz 3 İş Fikri

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 01:28

Kendi işini kurmak isteyen ancak yeterli cesareti bulamayanlar kolay başlanacak, çabuk geliştirilecek az sermayeli iş fikirlerini değerlendirebilirler.

Hemen Başlayabileceğiniz 3 İş Fikri
Enes Öksüz admin

Kendi işini yapmak pek çok insanın hayalidir. Kendi kendinin patronu olmak, sorumluluğun getirdiği stresi sadece kendisi için almak ve sınırlanmış mesai saatlerinde hayatı kaçırmamak her insanın hayali olsa da kendi içerisinde riskler barındıran bu adımı atmak herkes için kolay değildir. Sonuçta iş kurmak belirli bir sermaye gerektirmekle birlikte işlerin iyi gitmemesi hem sermayenizi hem de işinizi kaybetmenize neden olabilir. Bu noktada kendi işini kurmak isteyenler için önerilen düşük yatırımlı, az riskli ancak bir adım atmaya yetecek fikirler vardır. Kendinize ait işinizi kurmak ve ilerletmek için az sermaye gerektiren hatta mevcut işinizi bırakmadan yapabileceğiniz fikirlere yönelebilirsiniz. 

Özel Dersten Etüt Merkezine 

İş Fikri - Etüd Merkezi

Eğitimcilerin pek çoğunun maaşlı çalışan olduğunu düşündüğümüz zaman özel ders vermek ya da kendi etüt merkezini açmak bir girişim olarak kabul edilir. Öğretmen olan ve öğretmenlik yaptığı alanla ile ilgili ışık gören herkes özel ders vermeye başlayabilir. Mesai saatleri dışında ve tatil günlerinizde vereceğiniz özel dersler ile hem sermayenizi oluşturabilir hem de işinize yatırım yapabilirsiniz. Özel ders vermek üzerine kurulacak iş fikirlerinden bir diğeri de evde eğitimi tercih eden aileler hizmet vermek olabilir. Bu talep ülkemizde çok yoğun olmadığından dolayı bu fikri cebinize koyarak ilerleyen dönemlerde değerlendirmeye almak üzere saklayabilirsiniz. 

Öğrencilerin sınav hazırlıklarına yardımcı olacak, özel sınıflarda bireysel ya da küçük gruplar halinde takviye alabilecekleri bir merkez kurmak için adımlarınızı rahatlıkla işinizi bırakmadan atabilirsiniz. Özel ders verdiğiniz sürece hedef kitlenizi tanıma ve genişletme şansı elde edersiniz. 

E-ticaret Yapın

İş Fikri - E Ticaret

E-ticaret yapmak sanıldığı kadar zor süreçleri olmayan bir iştir. E-ticaret sistemleri artık pek çok girişimcinin kendi işini yapabilmesine olanak sunacak şekilde gelişmektedir. Doğru bir sistemde yer aldığınız zaman ürün tedariğinden, faturalamaya kadar göz korkutan pek çok ayrıntının kolayca çözüldüğünü görebilirsiniz. Yer almayı seçtiğiniz e-ticaret sistemi ürün tedariğini sağlıyorsa bu işi tek başınıza yapabilirsiniz. Bu tür bir sistemde müşteriler siparişi verirler sipariş eğer dijital olarak teslim edilecek bir ürün ise merkez tarafından teslim edilir ve siz sürece dahil olmazsanız. Eğer kargolu bir ürün sattıysanız kişinin kargo ve fatura bilgilerini merkeze gönderebilir ya da satılan ürünün siparişini kendi adresiniz verip teslimatın gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu iki süreç de oldukça hızlı olduğundan, depolama gibi ihtiyaçları olmadığından dolayı az yatırımla iş kurmak isteyenler için iyi bir alternatif sunar. 

E-ticaret sistemleri için yapılması gereken pazarlama ve reklam çalışmaları dijital ortamlarda olacağından ötürü sizi hiçbir şekilde zorlamayacak projeler ile başlayabilirsiniz. Kurumsal bir çalışma yaptırmak, sosyal medya hesaplarını aktif etmek ve ürün ya da kelime odaklı reklamlar ile müşteri çekmeye başlamak günlük işinizden kalan zamanlarınızda yapabilecekleriniz arasında yer alır. Bu nedenle kendi işini kurmak isteyen fakat cesaret bulamayanlar için e-ticaret yapmak mutlaka denenmesi gereken iş fikirleri arasında yer alır. 

Temizlik Hizmetleri 

İş Fİkri - Temizlik Hizmetleri

İnsana yatırım yapabileceğiniz bir sistem olan temizlik hizmetleri her geçen gün daha da cazip gelen iş fikirleri arasında yer alıyor. İnsanlar evleri ya da iş yerleri için düzenli olarak temizlik hizmetine ihtiyaç duyuyorlar. Ev, ofis hatta apartman sahanlığının düzenli temizlenmesini talep eden kişiler güvenilir, işini düzgün ve düzenli yapan insanlarla çalışmak isterler. Bu talebi karşılayabilecek bir temizlik hizmetleri şirketi açtığınız zaman aslında aracılık yaparsınız. Alıcı ile satıcıyı bir araya getirirken karşılıklı olarak iki tarafın sorumluluğuna ortak olarak komisyon üzerinden para kazanabilirsiniz. Temizlik işi yapan insanlar düzenli bir maaş ve sigortalı çalışma şartlarını gündelik yevmiyeye tercih ederken, temizlik hizmeti alan insanlar da şirket bazında bir muhatapları olduğu zaman bu hizmeti daha rahat bir şekilde alabilirler. Bu fikirle birlikte farklı iş ve yaşam alanlarına temizlik hizmeti sağlayabilir ve az bir yatırım ile kendi işinizi kurabilirsiniz.Affiliate Pazarlama Nedir? başlığı ile konu hakkında aydınlatıcı bilgiler verdiğimiz bir önceki haberimize de göz atmanızı tavsiye ederiz. 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler