Hedef Kitleniz Bakımlı Erkekler Olursa…

Son Güncellenme: Sat Apr 2024 11:50

Erkekler artık daha çok aynaya bakıyor, daha bakımlı ve hiç olmadığı kadar kendilerine özen gösteriyor. Erkeklere özel bayilik fikirleri konusunda tedirginlik yaşayanlara sesleniyoruz, erkekler ciddi bir potansiyel barındırıyor…

Hedef Kitleniz Bakımlı Erkekler Olursa…
Enes Öksüz admin

“Hedef kitleniz kadınlarsa sırtınız yere gelmez, özellikle söz konusu olan onların güzellikleri ve bakımları ise gözleri hiçbir şeyi görmez” derler. 

Peki ya erkekler?

Bundan yaklaşık 10 yıl önce bu sorunun cevabı “erkekler için görünüşleri çok da önemli değil, duruşları olsun onlara yeter!” olurdu. Ancak artık duruşları kadar nasıl göründükleri de erkekler için çok önemli.

Erkeklerin dış görünüşlerine gösterdikleri özen artıyor!

İnkar etmeyin beyler, evden hemen çıkabildiğiniz zamanlar eskilerde kalıyor. 

Saçlarının modelleri, elleri, sakal tıraşları, kıyafetleri ve hatta kombinleri için erkekler daha çok zaman ayırmaya başladı. Kozmetik kaygıları arttı, çünkü erkekler görünüşleri ile tanımlandıkları bir zamana ayak uydurmak zorunda kaldı. 

Az önce de söylediğimiz gibi beylerdeki bu değişimin asıl sebebi değişen toplumsal algı… Bir erkek ne kadar bakımlıysa kendisine o kadar saygı duyduğu düşünülüyor, karşı cinsin ilgisini daha çok çekiyor ve daha çok beğeniliyor.

Hâl böyle olunca erkeklere yönelik ürün ve hizmetlerin de piyasası genişlemeye başlıyor. Erkeklerin ilgisini çekebilecek ve onlara hitap edebilecek bayilik fikirlerini sizlere sunmamızın altındaki temel sebep de bu; erkekler kendilerine özel hizmet ve ürünleri bekliyor. 

“Erkeklerin ilgisini ne çeker? Erkekler paralarını nereye harcar? Hangi sektörlerde alınan bayilikler ile hedef kitlenin ihtiyaçları karşılanır?” sorularına yanıt mı arıyorsunuz?

İşte detaylar….

Hedef Kitlesi Erkekler Olan Kârlı Bayilik Fikirleri

Lazer Epilasyon Merkezi Bayiliği

“Yok artık, erkek adam epilasyon mu yaptırır?” diye aklınızdan geçti ve aslında sizi anlıyoruz. Ama bir de şu açıdan bakın;

Televizyonda, sahillerde pürüzsüz tenleriyle dolaşan erkekleri hiç mi görmediniz?

Peki bu görüntüye bu insanlar nasıl kavuşuyor? Hiç sorguladınız mı?

Epilasyon merkezi bayiliği almanız size düşündüğünüzden daha çok para kazandırabilir. Ancak her yazımızda vurguluyoruz, hedef kitlenizi doğru belirlemeniz ve işletmenizi doğru bir lokasyona açmanız gerekir. 

Büyük şehirlerde, genç nüfusun yoğun olduğu yerlerde bir işletmeniz olsun, erkeklere hizmet versin istiyorsanız bu fikir sizi zengin edebilir. 

Giyim Markalarının Bayiliği

“Kot pantolon giy, üstüne bir de tişört; tamamdır” devri de sona erdi. Çeşit çeşit pantolonlar, farklı kesimlerde gömlekler, renk renk kazaklar artık erkekler tarafından daha çok tercih edilmeye başlandı. 

Bayan giyimine şimdiye kadar çok önem verildi ve erkekler bu konuda hep ikinci plana atılan taraf oldu. Ancak artık erkeklerin ayak sesleri de duyuluyor. 

Tarzlarını yansıtmak, şık olmak ve herkesten farklılaşmak isteyen erkekler; kendilerini diğerlerinden farklı giyinerek ifade etmeye başlıyor.

Girişimcilerin dikkatine!

Erkek modası artık çok daha belirleyici; erkekler sadece giyinmek için giyinmiyorlar, tarz da moda da renkler de farklılıklar da onlar için önemli!

Giyim markalarının bayiliğini alarak, erkeklere özel kıyafetlerle kazançlı bir işletmeye sahip olmanız işten bile değil!

Erkeklere Özel Güzellik Merkezi Bayiliği

Kadınlar için güzellik salonları fikri ne kadar kabul görmüşse, söz konusu erkekler olunca genellikle bir önyargı bulutu çöküyor üzerimize.

Erkek ve güzellik kavramı yan yana getirilirken dahi yüzler ekşiyor. 

Halbuki güzellik kadınlara özel bir kavram değil; bunu hepimiz biliyoruz.

Erkek güzellik salonları bayiliği alırsanız ve bakımlı olmak isteyen hedef kitlenizi doğru belirlerseniz verdiğiniz hizmetlerle önyargıları yıkıp, kazandığınız paranın keyfini çıkabilirsiniz.

Sadece saç kestirmek için gelen bir erkek, manikür de yaptırabilir. 

Cildinde sorunu olanlar veya cildine önem verenler cilt bakımı da yaptırabilir.

Sektörü biraz araştıranlar zaten bu hizmetlerin ne kadar rağbet gördüğünü biliyor ancak bilmeyenlere söylemek gerekirse; bu iş gerçekten gelecek vadediyor.

Hem erkekler değişiyor, hem toplumun kriterleri hem de iş yaşamı…

Tüm bu faktörler birleşince de erkekleri içine çekip sarıp sarmalayan kârlı bir pazar ortaya çıkıyor. 

Sonuç olarak; kozmetikleşen erkekler girişimcilere farklı alanlarda başarılı olma imkanı sunuyor. Daha çok aynaya bakan, daha bakımlı olmak isteyen erkekler; onlara özel bayilik fikirlerinin popülerliğini arttırıyor. 

Bayiliğin artan değeri başlıklı bir önceki yazımızda yüksel bir yatırım aracı olarak bayilik sisteminin incelikleri ve karlılığı hakkında bilgiler alabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler