Yapılacak İşler: Hangi İşlere Yatırım Yapılabilir?

Son Güncellenme: Sun May 2024 05:56

İster ek gelir olması için para kazanmak, ister ana gelir kaynağınız olması için yeni iş kurmak istiyor olun bu alanda pek çok fikir yazımızda bir arada.

Yapılacak İşler: Hangi İşlere Yatırım Yapılabilir?
Enes Öksüz admin

Kendi işinizin patronu olmak istiyorsunuz ama ne iş yapacağınızı bilmiyorsunuz değil mi? Merak etmeyin bu durumda olan yalnızca siz değilsiniz. Veya kafanızda pek çok yaratıcı fikir var ama sermayenizin yeterli olmadığını mı düşünüyorsunuz? Şunu unutmayın ki karlı ve yaratıcı iş fikirleri her zaman yüksek sermayeler gerektirmiyor. Küçük sermaye ile yatırım yapmak isteyen kişiler için de parlak iş fikirleri ve sektörde marka bilinirliği yüksek olan firmalar tarafından sunulan bayilik fırsatları bulunuyor. Bu noktada kendiniz için ve faaliyette gösterecek olduğunuz lokasyona en uygun olan iş fırsatını bulmanız ve bu iş için yatırım yapmanız önem taşıyor.

Yatırım kararı vermek isteyen kişiler tarafından en çok “az sermaye ile yapılacak işler 2018”, “küçük sermayeyle ne iş yapılır”, “ilginc isler yapılabilecek işler”, “mobil yapılacak işler”, “az sermayeli işler 2018”, “en karlı iş fikirleri”, “yatırım yapılacak işler” ve “iş fikirleri girişimcilik” konularının merak edildiğini biliyor; bu yazımızda da size fikir vermek ve bakış açınızı genişletmek için 2019 yılı içinde en popüler ve karlılığı yüksek iş fikirlerini bir araya getiriyoruz.

Saanen Keçisi Yetiştirmek

Saanen Keçisi Yetiştirmek

Saanen keçisi süt verimliliğinin yüksek olması, farklı koşullara kolay uyum sağlaması ve besleme kolaylığı nedeni ile keçi besiciliği yapmak isteyen kişiler için karlı alternatifler arasında yer alıyor. Erken çağda cinsi olgunluğa ulaşan Saanen keçisi hızlı bir şekilde ürüyor. Bu da bu ırk yetiştiriciliği yapmanın avantajlarından biri olarak kabul ediliyor. Kapalı alanda bile yetiştirilebilmesi nedeni ile kullanılmayan meralarda dahi yetiştirilebilen Saanen keçisi yetiştiriciliği karlı iş fırsatları arasında yer alıyor. Saanen keçisi fiyatları 400 TL’ den başlıyor.

Kalamata Zeytini Üreticiliği Yapmak

Kalamata Zeytini

Zeytin Türk sofralarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kalamata zeytini ise son dönemde özellikle ABD’ de ve Avrupa’da büyük talep görmesi nedeni ile yetiştiricilerine ihracat olanağı da sağlıyor. Normal zeytinin iki katı büyüklüğe sahip olan Kalamata zeytininin kilogramı 10 TL’den başlayan fiyatlar ile satılabiliyor. ABD’nin Türkiye’den her yıl 5 bin ton kalamata zeytini ihraç etmesine rağmen üretimin hala yetersiz olması ticaret yaparak para kazanmak isteyen yatırımcıların bu alana ilgisini çekiyor.

Agave Şurubu Üretimi Yapmak

Agave Şurubu

Yemek ve tatlı tariflerinde kullanımı giderek artan Agave şurubu agave kaktüsünden elde edilen doğal bir tatlandırıcı olarak biliniyor. Aynı zamanda tekila üretiminde de kullanılan agave kaktüsünün içindeki sıvı olan Agave şurubu beyaz şekere oranla % 25 oranında daha tatlı olduğundan daha az miktarda kullanılması yeterli oluyor. Vücutta kan şekerinin daha az yükselmesini sağladığı için popülaritesi giderek artan Agave şurubu Türkiye’ de yeni yeni tanınmaya başlamakla birlikte pazarda büyük bir gelişme olduğu görülüyor. Agave şurubu üretimi yapan girişimciler ürünlerini aktarlarda, marketlerde ve eczanelerde satarak karlı bir işe imza atabiliyorlar.

Tatlı Patates Yetiştiriciliği Yapmak

Tatlı Patates

Türkiye’de son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan tatlı patates normal patatese oranlar çok daha zahmetsiz olarak ve daha sıcak iklimlerde yetişiyor. Giderek daha fazla kişi tarafından tercih edilen tatlı patates yetiştiriciliği yapmak girişimciler için oldukça yüksek gelir sağlıyor. Böylece bu iş için yatırım yapan girişimciler yatırımlarını kısa zamanda geri kazanma avantajından yararlanabiliyorlar.

Kahvaltı Ürünleri Dükkanı Açmak

Kahvaltı Sofrası

Özellikle iş merkezlerinin, dükkanların ya da insan trafiğinin yoğun olduğu lokasyonlarda açılan kahvaltı dükkanları ciddi bir müşteri potansiyeline sahip oluyor. Yöresel ürünlere de yer verilebilen bu

İster ek gelir olması için para kazanmak ister ana gelir kaynağınız olması için yeni iş kurmak istiyor olun bu alanda pek çok alternatifiniz bulunuyor. Internet üzerinden ürün satışı yapmaktan yeni bir marka yaratmaya online olarak hizmet vermekten bayilik veren firmalar arasından birini seçip bayilik almaya kadar farklı alternatifleri içeren iş fikirlerinden size en uygun olanını seçip kısa sürede iş sahibi olmanız için sadece biraz sermaye çokça da cesaret gerekiyor.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler