Az Sermaye İle Yatırım Yapılabilecek En Karlı Sektörler

Son Güncellenme: Sun May 2024 05:31

Az sermaye ile yapılabilecek en karlı iş fikirleri arayışınız devam ediyorsa bu yazımızda az sermaye ile yatırım yapılabilecek sektörler hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Az Sermaye İle Yatırım Yapılabilecek En Karlı Sektörler
Metehan Avcı user

Kendi işinizin patronu olmak istiyorsunuz ama sermayem az diye ne yapacağınıza karar mı veremiyorsunuz? Merak etmeyin aynı dertten muzdarip binlerce kişiden yalnızca birisiniz. Pek çok girişimcinin karşı karşıya kaldığı bu sorun ne yazık ki bazen girişimcilerin yaratıcılığını bile baltalayabiliyor. Ama iyi haber de var endişelenmeyin! Az sermaye ile yatırım yapabileceğiniz pek çok farklı sektör bulunuyor.

“Az sermaye ile yatırım yapılabilecek en karlı sektörler nelerdir”, “az sermaye ile yatırım yapacak girişimciler hangi noktalara dikkat etmelidir” gibi soruların cevaplarını bulmanıza yardımcı olmasını umduğumuz yazımızı okuyarak siz de farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

VİOP’ta İşlem Yapmak

Elinizde küçük bir sermaye var ve yatırım yapmak istiyorsanız Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda türev araçların elektronik ortamda alım satımı işlemlerini yapmak seçenekleriniz arasında yer alıyor. Hem kurumsal hem de bireysel yatırımcıların faaliyet gösterebildiği VİOP, Borsa İstanbul çatısı altında faaliyet gösteriyor. Belli ölçüde piyasaları takip ediyorsanız siz de bu alternatifi değerlendirebilir hatta hayalinizdeki işi kurmanızı sağlayacak sermayeyi elde etme yolunda bir adım olarak da düşünebilirsiniz.

Tavuk Yetiştiriciliği Yapmak

Özellikle büyük şehirde yaşayan insanların sağlıklı yaşam ve beslenme konusundaki hassasiyetleri gün geçtikçe artıyor. Küçük ölçekli bir tavuk çiftliği kurmak başlangıçta yapılması gereken masrafların makul düzeyde olması nedeni ile az sermaye ile yatırım yapılabilecek alanların başında geliyor. Bunun için tavuk kümesini yapmak, tavukları satın almak ve bakımlarını dikkatlice yapmak yeterli oluyor. Pazarın büyüme potansiyeli nedeni ile yumurta üretimi yapan girişimciler zaman içerisinde işlerini büyüterek bir yumurta çiftliğine sahip olabiliyorlar.

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Mantar yetiştiriciliği son dönemlerin en kolay ve hızlı para kazanma yöntemleri arasında bulunuyor. Kolay yetiştirilmesinin ve düşük yatırım sermayesini gerektirmesinin yanı sıra büyük bir pazara da sahip olan mantarlar, bu alanı tercih eden yatırımcılar için karlı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Yaklaşık 5.000 TL sermaye ile başlanabilen mantar yetiştiriciliği birkaç ay içerisinde maliyetini çıkarıp yatırımcının kara geçmesini mümkün kılıyor.

Etüt Merkezi Açmak

Özellikle eğitim sektörü ile ilgili kişiler tarafından son dönemlerde sıklıkla tercih edilen bu iş fikri yatırımcılarına yüksek miktarda gelir sağlıyor. Okullarda verilen eğitimin desteklenmesi amacı ile etüt merkezlerinden yararlanmayı günümüzde pek çok ebeveyn tercih ediyor. Potansiyel müşteri kitlesi geniş olan ve sürekli yenilenen etüt merkezleri az sermaye ile yatırım yapmak isteyen kişiler için de karlı bir kazanç kapıları arasında yer alıyor.

Kinoa Yetiştiriciliği Yapmak

Sağlıklı beslenmek isteyenlerin sofralarından eksik olmayan kinoa tarım alanında az sermaye ile yatırım yapmak isteyenler için yeni fırsat kapıları açıyor. Çok güçlü protein özelliği olan kinoa aynı zamanda Türkiye’nin pek çok bölgesinde de yetiştirilebiliyor. Bir dekardaki ekim maliyeti yaklaşık 500 TL olan kinoadan yaklaşık bir hesaplama yapıldığı takdirde dekar başına 5.000 TL gelir elde edilebildiği görülüyor.

Büfe Açmak

Düşük maliyetler ile güzel ve işlek bir noktada açılacak bir büfe kısa zamanda yatırım maliyetinin geri kazanımını sağladığı gibi yatırımcının kara geçmesine de neden olabiliyor. Büfeler özellikle hızlı tüketim maddelerinin satışından yüksek cirolar elde edebiliyorlar.

Düşük Yatırım Bedeli Gerektiren Bayilikler Almak

Farklı sektörlerde yer alan pek çok marka artık bayilik vererek büyümeyi tercih ediyor. Bu markalar arasında düşük yatırım bedelleri ile kendi işinin sahibi olma fırsatı sunanlar da bulunuyor. Özellikle gıda sektörü içerisinde yer almak isteyen yatırımcılar için çiğ köfte bayiliği almak en düşük maliyet ile yatırım yapılabilecek iş alanlarının başında geliyor.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler