Girişimcilik Fikirleri

Son Güncellenme: Sun May 2024 04:26

Ekonomik bağımsızlığınızı kazanmak için ticaret hayatına giriş yapmayı planlıyorsanız bu işlere göz atmadan yönünüzü kesinleştirmeyin.

Girişimcilik Fikirleri
Metehan Avcı user

Sahip olduğu genç nüfus ve insanların kendi işine sahip olma konusundaki istekliliği nedeni ile Türkiye’nin girişimciliğe en uygun ülkelerin başında geldiğini kabul etmek gerekiyor. Ancak sadece iyi bir fikre sahip olmanın yetmediği beraberinde sermaye, doğru zamanlama gibi pek çok faktörün yanı sıra az da olsa şansa da ihtiyaç duyulduğu için ne yazık ki sahibinde heyecan uyandıran her fikir başarıya ulaşamıyor. İş hayatında bağımsızlığını ilan edip kendi kanatları ile uçmak isteyen girişimciler önce kendi markalarını yaratmak ile bayilik almak arasında karar vermek durumunda kalıyorlar.

Bayilik alınmak istenilen sektöre ve seçilen markaya göre çok geniş bir sermaye aralığında yatırım yapabilme imkânı sunuyor.  Elinde az sermayesi olan ve risk oranını azaltıp kısa sürede karlı bir iş sahibi olmak isteyen girişimciler sayesinde çiğköfte markalarının franchise sektörünün parlayan yıldızı haline geldiği biliniyor. Bununla birlikte marka bilinirliği ve sektör payı yüksek markaların bayiliğini almak söz konusu olduğunda maliyetlerin yükselmesini de göze almak gerekiyor. Şunu da kabul etmek gerek ki yaratıcı iş fikirleri bulmak ve bunları hayata geçirmek için gereken her zaman büyük sermayeler olmuyor. Konu para kazanma ve yaratıcı iş fikirlerini hayata geçirme olduğunda fikrin çarpıcılığı kadar doğru fikri doğru zamanda uygulamak ve biraz da cesaret büyük önem taşıyor.

Girişimciler kimi zaman kazançlarının temelini oluşturmak kimi zaman ise yalnızca ek gelir elde edebilmek için ilginç girişimcilik fikirlerini uygulamaya geçiriyorlar. Bu nedenle internet aramalarında “girişimci iş fikirleri örnekleri”, “girişimcilik fikirleri ekşi”, “zekice iş fikirleri”, “yeni iş fikirleri 2018”, “2020 iş fikirleri nedir” ve “iş fikirleri 2019” gibi aramaların sayısı giderek artıyor.

Biz de bu yazımızda size 2019 yılında karlılığı ile dikkat çekmesi beklenilen girişimcilik fikirleri ve girişimcilerin para kazanma için tercih edebilecekleri alternatifler hakkında yol göstermeye çalışıyoruz. Girişimci iş fikirleri nasıl bulunur ve hayata geçirilir diyen girişimcilerin de bakış açılarını genişletmeyi umduğumuz bu yazımızda size katkı sağlayacağına inandığımız bilgi paylaşımlarında bulunuyoruz.

Yeni Nesil Lokmacı Açmak

Geleneksel lokma tatlısının vazgeçilmez lezzetine hepimiz aşinayız. Ancak girişimciler sayesinde lokma tatlısı da artık çağa ayak uyduruyor ve özel dolgu maddeleri ile içi karamel, çikolata gibi malzemeler ile dışı kaplanarak kendine yeni bir hayran kitlesi oluşturuyor. Waffle gibi lokma tatlısı da artık pek çok malzeme ile değişik sunum şekillerine sahip olup küçük bir mekânda açılmış bir yeni nesil lokmacı bile büyük satış hacimlerine ulaşabiliyor. Yeni nesil lokmacı açmak isteyen yatırımcılar bu alanda bayilik veren markalar ile çalışabilecekleri gibi kendi bağımsız işletmelerini de açmayı tercih edebiliyorlar.

Bayilik İlanına Göz Atın:Lokmanya Chocolate&coffee

Çocuklara Kodlama Eğitimi Vermek

Internet ve cep telefonları kullanımında sürekli bir artış olduğu günümüzde bu platformlarda kullanılan uygulamaların tamamının kodlama temeline dayanması bu sektörün giderek daha fazla rağbet görmesine neden oluyor. Çocuklar da adeta teknolojinin kucağına doğuyor ve doğdukları andan itibaren bu alanda çok hızlı bir gelişme kaydediyorlar. Sektörün artan popülaritesinin ve günümüz çocuklarında adeta doğuştan gelen teknolojik yatkınlığın farkına varan ebeveynler de “ağaç yaşken eğilir” felsefesi ile küçük yaşlardan itibaren çocuklarının kodlama eğitimi almasını tercih ediyorlar.

Organik Tarım Yapmak

Organik tarım yapmak son dönemlerin oldukça fazla kazandıran iş fikirleri arasında yer alıyor. İnsanların sağlıklı beslenmeye önem vermesi ile giderek büyüyen bir pazar haline gelen organik tarım sektörü küçük alanda yapılsa bile karlılık oranlarının yüksekliği, farklı ürünlerin üretilme olanağı ve çok talep gören bir alan olması nedeni ile girişimcileri için avantaj sağlıyor. Ayrıca kültür mantarı yetiştiriciliği işi ya da solucan gübresi üretim çiftliği kurmak da yaratıcı iş fikirlerini değerlendiren girişimciler tarafından yapılan işler arasında yer alıyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Köylerde Yapılabilecek İş Fikirleri

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

Türkiye çok büyük bir ikinci el araç alım-satım pazarına sahip bulunuyor. İkinci el araç alım satımlarında ekspertiz işleminin neredeyse bir zorunluluk olarak görülmesinin ama bu işlemin yetkili servislerde yüksek ücretlerde yapılıyor olması oto ekspertiz dükkanı açmanın girişimciler için karlı iş fikirleri arasında yer almasını sağlıyor. Özel servislerde ise fiyatlar daha düşük olmakla birlikte bir hizmet standardı bulunmaması nedeni ile tüketicilerinin ihtiyacını fark eden girişimciler oto ekspertiz dükkanları ile sektörde hizmet veriyorlar.

Bayilik İlanına Göz Atın:Oto Ekspertiz Bayiliği Veren Firmalar

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler