Eve İş Veren Firmalar İle Çalışarak Ek Gelir Elde Etmek

Son Güncellenme: Sun May 2024 03:04

Evde ek gelir elde etmek isteyen insanlar için, evde iş veren firmalar listesi hazırladık.. İşte evden para kazanma fırsatı yakalayabileceğiniz işler..

Eve İş Veren Firmalar İle Çalışarak Ek Gelir Elde Etmek
Fatih Bozoğlu user

Hayat şartlarının giderek ağırlaşması ve ülkenin ekonomik durumunda dalgalanmalar oluşması sonucu giderek daha fazla insan ek gelir elde etmek ihtiyacı hissetmektedir. Bunun için de genellikle asıl işleri ya da okulları nedeniyle zaman ayıramadıkları hafta içindense, hafta sonları ek iş yapmayı tercih etmektedirler. Aile bütçelerine katkıda bulunmak bunu yaparken de evlerinden çalışmak isteyen kişilerin yapabilecekleri iş fikirlerini derlediğimiz bu yazıda siz de kendinize uygun alternatifler bulabilirsiniz.

  • El İşi Ürünler Yapıp Satmak

Son dönemde ülkemizde el işi ürünlerin son derece popüler olduğu bilinmektedir. Siz de bu tarz bir yeteneğiniz varsa çok az bir sermaye ayırarak evinizde el işi ürünler yapıp satarak gelir elde edebilirsiniz. Yaptığınız ürünleri bunların satışı ile ilgilenen dükkanlar bu ürünlerin topluca yapılması için ilanlar yolu ile iş vermeyi tercih etmektedir.

Önerilen İçerik: Hobilerinizi Kazanç Kapısına Döndürebilirsiniz

  • Ev Yapımı Gıda Ürünleri Satmak

Mutfakta becerikli olduğunuza güveniyorsanız evde tatlı, pasta ve meze gibi ürünleri yapıp satarak para kazanabilirsiniz. Bunları bazı cafe ve restoranlarla anlaşarak onlara satabileceğiniz gibi çevrenizi ya da sosyal medyayı kullanmak da seçenekleriniz arasında yer almaktadır. Bu iş yaparken eğer yeterli sermayeye sahip olmayan kişiler için önden bir miktar ödeme alarak işe başlamak da uygulanan yöntemler arasında bulunmaktadır.

Bu Konuyu İnceleyin: Eve Teslim Diyet Yemekleri ve Sağlıklı Beslenme Girişimleri

  • Nikah ve Düğün Şekeri Yapmak

Genellikle yaz aylarında yoğunlaşan bu organizasyonlar için ilgili firmalar evlere iş vererek süreci hızlandırmayı tercih etmektedir. Siz de boş vakitlerinizde nikah ya da düğün şekeri yapmak işine girerek gelir elde etmeyi düşünebilirsiniz. Eğer işinizi doğru yapar ve zamanında teslim ederseniz sürekli bir ek gelir sahibi bile olabilirsiniz.

  • Çeviri Yapmak

Yeterli derecede yabancı dil bilginiz varsa tercüme büroları ile irtibata geçerek freelance çalışabilir ve yapacağınız çevirilerden sayfa başına gelir elde edebilirsiniz. Çeviri işinde iş yükü İngilizce üzerinde yoğunlaşsa da daha az bilinen dillerin tercüme ücreti daha fazla olacaktır. 

  • Kına Tepsisi Yapmak

Son dönemlerde yeni evlenecek kişiler kına tepsisi olarak el yapımı ürünleri tercih etmektedir. Eğer siz de bu konuda el beceriniz olduğuna güveniyorsanız, bu işler ile ilgilenen firmalardan sipariş alarak kına tepsisi üretebilirsiniz. Bazı firmalar belli modellerde üretimi tercih ederken bazıları sizden gelecek özgün tasarımları da kabul etmektedir.

  • Sabun Paketleme İşi Yapmak

Bazı firmalar evde çalışmak isteyen kişilere sabun paketleme işi vermektedir. Çok fazla yetkinlik gerektirmeyen bu iş sayesinde günde 500-600 adet sabun paketleyerek ek gelir elde edebilme imkanınız bulunmaktadır. Uzmanlaşmanız gerekmeyen ve temiz bir iş arıyorsanız sabun paketleme işi tam size göre olabilir. 

  • Editörlük Yapmak

Okumayı seviyorum ve dile hakimim” diyorsanız, sayfa başı para veren şirketlerle görüşerek size verilen metinlerdeki düzeltmeleri yaparak para kazanmayı da seçenekleriniz arasına eklemeniz mümkündür.

Bunun haricinde metin içerikler oluşturmak konusunda da kendinizi yeterli görüyorsanız bu da ekstra bir gelir kapısı olabilir. İsterseniz kendiniz talepleri toplayabilir, isterseniz de içerik bulutu ya da makale.net gibi internet sitelerine yazar kaydı yaparak panelden size gelen işleri takip edebilirsiniz.

  • Çorap Paketleme İşi Yapmak

Özellikle tekstil fabrikalarının yoğun olduğu büyük şehirlerde, firmalar evde çorap paketleme işi vermektedir. Boş zamanı olan ya da ek gelir elde etmek için zaman ayıran kişilerin bu iş sayesinde asgari ücret tutarında gelir sağladığı bilinmektedir. Ekstra bilgi gerektirmeyen bu iş evinizden yapabileceğiniz iş fikirleri arasında yer almaktadır.

  • Çağrı Merkezi Çalışanı Olmak

Günümüzde pek çok büyük firma çağrı merkezine sahip bulunmaktadır. Bu çağrı merkezlerindeki personelin bir kısmının da daha düşük maliyete yol açması nedeni ile evden çalışan kişiler olması tercih edilmektedir. Siz de ek gelir elde etmek için çalışma saatlerini kendinizin ayarlayabileceği çağrı merkezi alternatifini seçenekleriniz arasına alarak değerlendirebilirsiniz.

Bunların dışında siz de internet üzerinden yapacağınız araştırmalar sayesinde eve iş veren firmaların bilgilerine ulaşabilirsiniz. Davetiye katlama, ütü ve terzilik işleri gibi farklı alternatifleri bulunan sektörlerden kendiniz için en uygun olan işi seçerek en kısa sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler