Ek Gelir İçin Hafta sonları Yapılabilecek İş Fikirleri

Son Güncellenme: Sun Jun 2024 05:10

Hafta sonları çalışıp ek gelir kazanmak istiyorsanız öyle bir ek iş bulmalısınız ki pazartesi performansınıza etki etmesin ama parası da değsin!

Ek Gelir İçin Hafta sonları Yapılabilecek İş Fikirleri
Enes Öksüz admin

Sahip oldukları gelir istedikleri hayat standartlarını karşılamak için yeterli gelmeyen kişiler, ek gelir kazandıracak işler yapmak için genellikle hafta sonlarını tercih etmektedirler. Bunun en büyük nedeni ise, hafta içi çalışıyor ya da okuyor olmaları nedeni ile bu tarz işlere ayıracak zaman bulamamalarıdır. Eğer siz de aynı durumdaysanız hafta sonları yapabileceğiniz iş fikirlerini derlediğimiz bu yazımıza göz atarak ekonomik seviyenizi bir adım yukarıya taşıyabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Ek İş Arayanlar İçin Tam Zamanlı Çalışmanıza Engel Olmayan 10 Fikir

Garsonluk

Cafe ve restoranlar genellikle hafta sonları hafta içine göre daha yoğun olmaktadır. Bu nedenle pek çok cafe ve restoran hafta sonlarında çalıştırmak üzere part time elemana ihtiyaç duymaktadır. Siz de evinize yakın lokasyonlardaki cafe ve restoranlarda çalışarak ek gelir elde edebilirsiniz. Fazla deneyim gerektirmeyen bu iş deneyimli olmanız durumunda daha fazla gelir elde etmenizi sağlamaktadır.

Kuryelik

Yine cafe ve restoranların hafta sonları aldığı paket servis taleplerinin de artması günlük kurye ihtiyaçlarının doğmasına neden olmaktadır. Motosiklet ehliyetiniz varsa ya da ehliyet zorunluluğu bulunmayan elektrikli motosikletleri kullanabilmekteyseniz, hafta sonları part time eleman arayan cafe ve restoranlarda kuryelik yapabilirsiniz.

Bebek & Çocuk Bakıcılığı

Genelde çalıştığı için işlerini hafta sonu halletmek ya da kendilerine zaman ayırmak isteyen ebeveynler, hafta sonu çocuk bakımı konusunda yardıma ihtiyaç duyabilmektedir. Bu konuda ajanslardan destek almayı tercih eden ebeveynler de bulunmaktadır. Siz de bu konuda deneyimliyseniz ajanslara profilinizi ya da büyük sitelerin panoları gibi yerlere iletişim bilgilerinizi içeren ilanlarınızı bırakabilirsiniz. 

Fotoğrafçılık

Hafta sonları en çok gerçekleşen aktiviteler arasında düğün ve nişan gibi organizasyonlar da yer almaktadır. Bu konuda yeteneğiniz olduğunuza inanıyorsanız, bu tarz organizasyonlarda fotoğrafçılık hizmeti vererek kendiniz için bir ek gelir fırsatı yaratabilirsiniz. Fotoğrafçılık ile ilgili işler alabilmek için sosyal medya hesaplarınızdan da yararlanabilirsiniz.

Satış Danışmanlığı

Part time çalışabileceğiniz iş alternatifleri arasında satış danışmanlığı da yer almaktadır. Eğer yalnızca hafta sonu çalışmayı tercih ediyorsanız, kurumsal kimliğe sahip büyük mağazaları tercih etmeniz hem esnek çalışma saatlerine sahip olmanız hem de ödemelerinizi daha kolay alabilmeniz açısından sizin için faydalı olacaktır. Bunun dışında sadece haftasonu satış organizasyonu düzenleyen emlak ve tatil firmalarında satış danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

Gizli Müşteri Hizmeti

Özellikle çok bayili büyük markalar, müşterilere verdikleri hizmetlerin denetlenmesi açısından gizli müşteri araştırmalarından yararlanmaktadır. Gizli müşterilerin yapması gereken mağazaları gezip, gözlemlerini ana firmaya aktarmaktır. 

Makale Yazma

Klavye kullanım hızınıza ve yazma yeteneğinize güveniyorsanız, makale yazıp bunları bu işle uğraşan platformlarda satarak ek gelir elde edebilmeniz mümkündür.

Önerilen İçerik: Evinizden Yapabileceğiniz İş Fikirleri

Tele Marketing

Telefon aracılığı ile yapılan pazarlama hizmetlerini kapsayan tele marketing ile bir şirketin ürünlerini komisyon karşılığı satabilir ya da kendiniz topluca aldığınız ürünlerin pazarlamasını yapabilirsiniz. Ürünlerinizi kozmetik ve temizlik ürünleri arasından seçmeniz karlı satış rakamlarına ulaşmanızı sağlayacaktır.

El İşi Yapmak

El sanatlarına ilginiz ve yeteneğiniz varsa, evinizde el sanatları ile uğraşıp bu tarz ürünler yaparak da evde çalışarak ek gelir elde edebilirsiniz. Örgü, dantel ya da ahşap oyuncaklar son dönemde tüketiciler tarafından oldukça rağbet görmekte ve bu işe aracılık eden internet sitelerinde yüksek fiyatlara alıcılar bulmaktadır. Ayrıca bu tarz ürünlerinizi satabilmek için sosyal  medya hesaplarınız aracılığı ile de tüketicilere ulaşabilmeniz mümkündür. Bu şekilde siz de hobilerinizi kazanca çevirebilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler