Electroworld

Electroworld Bayilik Açıklaması

Electroworld Hakkında : Elektronik perakendeciliğindeki büyüme rakamlarıyla dikkat çeken Türkiye’nin pazardaki rekabet gün geçtikçe artıyor. Krize rağmen yüzde 85 büyüyen teknoloji marketi ElectroWorld (EW), gelen talepleri değerlendirerek franchise vererek büyüme kararı aldı. ElectroWorld Türkiye Genel Müdürü Bahadır Özbek, elektronik perakende sektöründe franchise operasyonu başlattıklarını, söz konusu modelle yıl sonuna kadar 10 mağaza daha açacaklarını söyledi. Türkiye’de Dixons International Group (DSGİ), Esas Holding ve ODESA ortaklığı ile faaliyet gösteren EW olarak, franchise ile büyüme kararının ilk adımını Sakarya’da attıklarını kaydeden Özbek, 12. mağazalarını Sakarya’da bulunan yerel girişimci Müftüoğlu ailesi ile çok kısa bir süre içerisinde açacaklarını dile getirdi. 

Electroworld Bayilik ve Bayilik Şartları

Özbek, bundan sonra EW’nin, Türkiye’nin dört bir yanında aynı format mağazalarla büyüyeceğini belirterek, bu formatı ürün, stok ve lojistik yönetiminden IT yatırımlarına, pazarlama faaliyetinden insan kaynakları politikalarına kadar tüm ayrıntılarıyla merkezden sunacaklarını ifade etti. Bu operasyonda en önemli noktanın girişimcinin işletme sermayesini düşürmek olduğunun altını çizen Özbek, franchise mağaza sahibinin, bir ürüne nakit bağlamadan ürün sevkiyatını, oluşturdukları ortak satın alma platformundan gerçekleştirebileceğini belirtti. 

Electroworld Bayilik Şartları

ElectroWorld franchise mağazası için marka bedelinin 50 bin Euro olduğunu dile getiren Özbek, yatırım maliyetinin ise mağazanın fiziksel şartlarına ve metrekaresine göre değişiklik gösterebileceğini, aşağı yukarı metrekare başına 250 Euro civarında ilk yatırımın oluşacağını belirtti. Özbek, franchise mağazalarının büyüklüklerinin bulunduğu yere göre 500 metrekare ile bin metrekare arasında değişeceğini ifade ederek, “Girişimci seçerken ön şartlarımız yok. Kendini bize yakın hisseden her girişimci bizim için bir ‘franchise’dır.” dedi. 

Electroworld Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR