“Döner” Size Kâr Olarak Döner

Son Güncellenme: Thu Apr 2024 03:42

Döner sektörünün 10 milyon TL’ye ulaşması ve bu pazarın sürdürülebilir büyümeyi yakalaması, döner bayilikleri alma fikrinin yıldızını parlatıyor.

“Döner” Size Kâr Olarak Döner
Enes Öksüz admin

En gözde geleneksel lezzetlerimizden biri olan döner, her zaman her yaştan kişi için en çok sevilen yiyecekler arasında yer alır. 

Tüm dünyaya ihraç ettiğimiz lezzetlerin başında yer alan döner, yurtiçinde de hak ettiği ilgiyi her daim görmektedir. 

Döner dürüm, İskender döner, pilav üstü döner; diğer bir deyişle dönerin dahil olduğu her öğün bizim için eşsiz bir ziyafet anlamına gelir.

Yanında ayran, gazlı içecekler ya da sadece su ile bile tüketilen ve tüketicilerin en vazgeçilmez yiyeceklerinden biri olan döner, bu yönüyle girişimciler için de altın değerindedir. 

Döner Sektörü Dur Durak Bilmiyor

Döner Bayiliği Almak

“Gıda sektörü ölmez, asli gereksinimdir; bu sebeple gıda sektöründe planlı yatırım yapan girişimciler her daim kazanır.”

Bunu daha önce de söylemiştik.

Ancak söz konusu döner olunca, bu söylemlerimizi daha güçlü bir şekilde ifade edebiliyoruz.

Çünkü talep arttıkça, döner sektörünün arzı çeşitleniyor ve sektör top yekûn büyümeye devam ediyor.

Şuan döner sektörünün hacmi 10 milyar TL’ye ulaştı dersek; ne demek istediğimizin daha net anlaşılacağına inanıyoruz. 

Giderek büyüyen bu sektörde bayilik veren firmalar ile anlaşma fikri her zaman olduğundan daha kârlı olabilir ve doğru lokasyonda açılan döner bayilikleri ile girişimciler ticaret hayatlarında başarıya ulaşabilirler. 

Döner Bayilikleri Alarak Yatırımlarınızı Kârlı Hale Getirebilirsiniz

Hacmi ve barındırdığı potansiyel bu kadar yüksek olunca döner firmalarından bayilik almak fikri her geçen gün daha avantajlı hale geliyor.

Türkiye’de özellikle 2008 yılından sonra kendi restoranlarında döner yapan ve kendi ürünlerini satan işletmeler bile bayilik fikirlerini benimsemeye ve işletmelerini döner bayiliklere dönüştürmeye başladılar. 

Bilindik markaların döner bayiliklerini alarak girişimciler bu sektörde kazanç beklentilerinizi yükseltebilirsiniz. 

Söz konusu yiyecek sektörü olduğu zaman tüketicilerin tercihlerini yönlendiren temel unsur hijyen ve güvenirlik oluyor. 

Tüketiciler artık daha bilinçli ve adı duyulmayan markaların ürünlerini tüketme konusunda  çekinceleri giderek artıyor. Bunun sonucunda da daha bilindik markalar daha geniş bir tüketici kitlesine ulaşabiliyorlar. 

Döner sektörünün ürün çeşitliliği barındırması, ayrı menü seçenekleri sunması ve farklı içeceklerin menülerde kullanılması gibi pazarlama stratejileri döner bayiliklerinin avantajlarını bir kat daha arttırıyor. 

Döner bayilikleri almak isteyen girişimciler döner bayiliği veren firmalarla detaylı görüşmeler sonucunda, şartları netleştirip bayilik alarak kısa zamanda yüksek karlar elde edebiliyorlar. 

Döner Bayiliklerinde Lokasyon Seçiminin Önemi

Lokasyon seçimi, hedef kitleye ulaşılabilmesi anlamında oldukça önemlidir. 
 
Döner bayiliği almayı istiyorsanız lokasyon seçiminizi daraltmak için öncelikle en kalabalık noktaları bulmanızı öneriyoruz. 

İnsanların gezdiği, insan sirkülasyonunun çok olduğu ve diğer yiyecekleri sunan firmalardan farklılaşabildiğiniz lokasyonlar kazancınızı maksimize etmenizi sağlayacaktır. 

Döner bayiliklerinin en çok kârlı olabileceği lokasyonlara örnek vermek gerekirse, ilk aklımıza gelenler AVM’ler ve çarşılar olacaktır. 

İnsanların alışveriş yapmak ve aynı zamanda sosyalleşmek için gittikleri AVM’ler uzun saatler boyunca binlerce kişinin vakit geçirdiği alanlardır. 

Bu süreç zarfında insanlar alışveriş yapar, sinemaya gider ve AVM ziyaretlerinin çok büyük bir kısmı yemek yiyerek sonlandırılır. 

Eğer farklı bir döner bayiliği yoksa ve tek başınıza bu AVM’lerde döner satacaksanız, bu oldukça avantajlı bir seçim haline gelebilir. 

Çarşılar da tıpkı AVM’ler gibi döner bayiliklerinin yüksek kazanç sağladığı lokasyonlar arasında bulunmaktadır. Kalabalık hedef kitlesine kolaylıkla ulaşabilir ve kaliteli hizmet anlayışınızdan ödün vermezseniz kısa zamanda işletmenizi uğrak noktalar arasında konumlandırabilirsiniz. 

Aynı zamanda işyerlerinin yoğun olduğu lokasyonlar da döner bayilikleri açmak için kabul görmektedir.

Sonuç olarak; döner bayilikleri alarak yatırımlarını kazançlı hale getirmek isteyen girişimciler, seçtikleri sektörün doğası gereği avantajlıdır. 

Kaliteli ve güvenilir markaların desteğini alıp, kaliteli ve güler yüzlü bir hizmet anlayışınızı benimserseniz; başarı elde etmenizin önünde hiçbir engel kalmayacaktır. 

Geleneksel lezzetlerimizden olan döner, her yaştaki kişiye hitap etmesi ve her daim yüksek talep görmesi ile girişimcilerin gözdesi olmaya devam ediyor. Döner sektörünün 10 milyon TL’ye ulaşması ve bu pazarın sürdürülebilir büyümeyi yakalaması, döner bayilikleri alma fikrinin yıldızını parlatıyor. 

Fatura Ödeme Merkezi Bayilikleri başlıklı bir önceki yazımızda; konut bölgeleri için en mantıklı bayilik seçeneklerinden biri olan, fatura ödeme noktaları üzerine akıl yürüttük. Göz atmanızı tavsiye ederim.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler