Fatura Ödeme Merkezi Bayilikleri 

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 05:18

Tek merkezde tüm faturaların ödenebilmesini sağlayan fatura ödeme merkezleri, birikimlerinden düzenli gelir elde etmek ve kendi işinin patronu olmak isteyen girişimcilerin dikkatini çekmeye devam ediyor. İşte detaylar!

 Fatura Ödeme Merkezi Bayilikleri 
Enes Öksüz admin

Birikimleriyle yatırım yapmak ve düzenli gelir elde etmek isteyen girişimcilerin birçok alternatifi olduğunu, kendilerine en uygun sektörü seçtikleri zaman ve detaylı fizibilite çalışmaları sonrasında başarılı sonuç alabileceklerini şimdiye kadarki yazılarımızda paylaştık.

Yine o alternatiflerden biriyle karşınızdayız…

Doğru lokasyon tercihinin ve hedef kitlenin doğru belirlenmesinin çok büyük avantajlar sağlayabileceği bir bayilik fikri; fatura ödeme merkezi bayilikleri...

Fatura Ödeme Merkezlerine Güven Arttı

Fatura Ödeme Noktası Bayiliği

Piyasaya ilk girdiklerinde bazı işletmecilerin takındıkları etik dışı tutumlar sebebiyle geçmiş dönemde fatura ödeme merkezlerine duyulan güven azalmıştı.

Fakat BDDK’nın denetimlerini sıklaştırması ve sonucunda fatura ödeme merkezi olarak hizmet veren kurumların sıkı denetimlere tabi tutulup; lisans alımlarının zorlaşmasıyla bu imaj değişmeye ve eskisinden çok daha popüler hale gelmeye başladı. 

Fatura ödeme merkezlerine usulsüzlük durumunda yaptırımların çoğalması ve bu aracı ödeme kuruluşlarının şeffaflaştırılması adına yapılan düzenlemeler sonucunda tüketiciler evlerine gelen tüm faturaları tek bir merkezde ödemeyi yeniden tercih etmeye başladılar. 

Fatura Ödeme Merkezleri Tüketicilere Kolaylık Sunuyor 

Fatura Ödeme Merkezi Bayiliği Veren Firmalar

Ay içerisinde evinize kaç ayrı kurumdan fatura geliyor?

Elektrik, su, doğalgaz, internet, TV abonelikleri, ev telefonu ve cep telefonu faturaları derken bir seferde yedi ayrı faturayı sıralayabildik. 

Tüm faturaları ayrı ayrı yatırmaya kaç kişinin vakti olabilir dersek, burada işiler biraz karışıyor. 

İnsanların artık vakti yok, tüm faturalarını alıyorlar ve tek bir yere giderek faturalarını ister kredi kartıyla isterlerse nakit olarak yatırabiliyorlar.

“Kolaylık sunanlar; kazanır” bu sadece bizim altını çizdiğimiz bir varsayım değil. 

İnsanların gün içerisindeki koşuşturmaları, işe git gel, evinle ilgilen, aileni gör, bir de fatura yatır faslını oldukça zora sokuyor. 

İster istemez en pratik, en az zaman alan yöntem hangisiyse tüketiciler o yöntemi tercih ediyor. 

Fatura Ödeme Merkezi Bayiliği Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Fatura Ödeme Noktası Bayiliği Almak

Her bayilik fikrini sunarken, o bayiliği alacak kişilere bazı önerilerde bulunuyoruz ve aslına bakarsanız hepsinde aynı konulardan bahsediyoruz. 

Lokasyon tercihi, bayilik veren firmalar arasından tercih edeceğiniz firmaların güvenirliği ve elbette hedef kitle. 

Fatura ödeme merkezlerinden bayilik alacaksanız işletmenizi nereye açacağınız kazancınızı doğrudan etkileyecektir. 

Öncelikle şöyle bir realite var; biliyorsunuz ki tüm faturalar otomatik ödeme talimatlarıyla ya da internet bankacılığı ile ödenebiliyor. 

Bu en rahat en kolay ve en pratik fatura ödeme şekli olarak kabul edilse de, herkes bu ödeme yöntemlerini mi tercih ediyor?

Peki herkes tüm faturalarını internetten ya da otomatik ödeme talimatıyla mı yatırıyor?

Hayır.

Özellikle orta yaş üzerindeki kişiler internet bankacılığı ile, otomatik ödeme talimatları ile uğraşmıyorlar. Çünkü fatura ödenmesiyle ilgili bu pratik yol onlar için alışılmışın bir tık gerisinde. 

İnternet bankacılığına uyum sağlamayı isteseler de, X kuşağı diye tabir ettiğimiz geleneksel yöntemlere bağlı kalan kişiler faturalarını ödeyip makbuzlarını almak istiyorlar. 

Peki girişimciler bu davranış modelini nasıl kazanca çevirebilirler?

Eğer fatura ödeme merkezi bayiliği alacaksanız, işletmenizi genç nüfusun çok yoğun bulunduğu yerleşim yerlerinden ziyade, orta yaş grubunun yoğun olarak yaşadığı lokasyonları tercih edebilirsiniz. 

Kalabalık yerlerde işletmenizin kâr etmesi için çok zaman geçmesine gerek yoktur. 

Girişiminizi kâra geçirecek diğer bir unsur da şüphesiz bayiliğini aldığınız markanın bilinirliği ve güvenirliğidir. 

Kalitesini ispat etmiş ve tüketiciler tarafından güvenilirliği sorgulanmayan markaların fatura ödeme merkezi bayiliğinin alınması, girişimcilerin ticari hayatlarına avantajlı başlamalarına neden olacaktır. 

Markaların oturmuş sistemlerinin olması, farklı bayilik modelleri sunmaları girişimcilere hedefleri doğrultusunda tercih yapma ve tercihlerini hayata geçirme fırsatı tanıyacaktır. 

Çok büyük bütçeler istemeyen, kısa zamanda hizmet çeşitliliği ile yüksek kazanç sağlayan fatura ödeme merkezi bayilikleri, girişimciler için avantajlı fırsatlar sunmaktadır. 

 

 
İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler