Değişime Ayak Uyduran İş Fikirleri: Kuaför Salonları  

Son Güncellenme: Sat Apr 2024 12:53

Farklı alanlarda yatırım yapmak isteyenler özellikle son dönemlerde hızla yükselen iş fikirlerini kaçırmadan değerlendirebilir.

Değişime Ayak Uyduran İş Fikirleri: Kuaför Salonları  
Enes Öksüz admin

Yatırım yapacağınız alanlarla karar verirken geniş düşünmenin her zaman işinize yaradığını görebilirsiniz. Farklı sektörlere yatırım yapmak daha geniş düşünmenizi sağlar. Bayilik veren firmalar arasından seçim yapmak istediğinizde aklınıza ilk gelen sektörleri düşünmek yerine daha az keşfedilmiş sektörleri deneyebilirsiniz. Değişik ya da ilk etapta akla gelmeyen alanlara yatırım yaparak farklı bir tecrübeden çok daha fazlasına sahip olabilirsiniz. Kuaför salonları da aklınıza ilk etapta gelmeyen ancak oldukça yenilikçi ve gelir oranı yüksek işler arasında yer alır. Güzellik yeni çağın vazgeçilmezleri arasında her geçen gün daha sağlam bir yer edinirken artık kuaför salonları sadece kadınlara değil erkeklere de hizmet verdiği için daha geniş bir kitleye hitap eder. 

Yükselen Alanlara Yatırım Yapın 

Kozmetik sektörü sürekli artan bir ivme ile büyürken hem kadınların hem de erkeklerin bu alana ilgisinde artış meydana gelmektedir. Kozmetik her alanda yükseliş yaşarken farklı uygulamalar insanların hayatına daha hızlı girebildiği için bu durum kuaför salonlarına olan ilginin artmasını sağlar. Artık saç, makyaj ve güzellik uygulamaları ile ilgili uç noktalarda gelişmeler yaşanması tüm bu gelişmelerin yayılmasına engel olmamakta aksine her trend kısa sürede kitle yaratmaktadır. İnternet çağında her güzellik trendinin kısa süre paylaşılması ve yayılması sağlanıyor. Dünyanın bir ucunda saç renkleri ile ilgili bir gelişme yapıldığında aynı gün içerisinde başka bir ülkede yaşayan kadınlar bu değişikliği saçlarına uygulatmak için kuaförlerinin yolunu tutabiliyor. İnternetin yayılması ve insanlar arasındaki sınırları kaldırmasıyla birlikte insanların herhangi bir alanda daha talepkâr olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Bu nedenle siz de yatırımlarınızı oldukça hızlı gelişen ve büyüyen bir sektöre yani kozmetik sektörüne yapabilirsiniz. 

Sermaye Ortağı Olmayın Deneyin

Kuaför salonu açmakla ilgili pek çok insanın sahip olduğu en büyük yanılgı bu işe yatırım yapmak için meslek olarak kuaförlük yapmak gerektiği düşüncesidir. Oysa kuaförlük yapan ve çok yetenekli olan pek çok insan yeterli sermayeye sahip olmadığı için kendi iş yerinin sahibi olamaz. Başarılı bir yatırımcı olmak istiyorsanız her fırsatı iyi değerlendirmelisiniz. Karşınıza çıkan fırsat bir iş fikri ya da bir yetenek olabilir. Önemli olan karşınıza çıkan her neyse onu nasıl değerlendirdiğinizdir. İyi bir girişimci yetenekli bir insana yatırım yaptığında bunun karşılığını rahatlıkla alacağını bilir. Siz de kozmetik sektörüne bir kuaför salonu açarak yatırım yapmak istiyorsanız yetenekli bir kuaför ile sermayeniz sayesinde ortak olabilirsiniz. Yetenek ve sermayenin bir araya gelmesi sayesinde büyük bir gelir elde edebilirsiniz. 

Hedef Kitlenizi Geniş Tutun

Kuaför salonları ve berberler Türkiye’de aynı mesleği icra eden ancak insanlar için farklı anlamlar ifade eden iki aynı ama ayrı meslek grubudur. Kadınlar kuaföre giderken erkekler berbere giderler. Bu algı uzun yıllar boyunca ülkemizde yer edinmiş olsa da artık erkekler her geçen gün daha bakımlı olması, trendlerin hızlı bir şekilde değişmesi ve  insanların artık daha rahat davranması ile değişiyor. Özellikle çiftler kadın ve erkeklere aynı anda hizmet veren kuaför salonlarına gitmeyi tercih ediyor. Bir salonda hem kadınlar hem de erkekler aynı anda hizmet alabiliyor. Aynı salonu kullanma fikrinin henüz kabul görmediği alanlarda büyük bir salonu ikiye bölmek hatta ortak bir bekleme alanı oluşturmak da oldukça başarılı bir şekilde hizmet vermeyi mümkün kılıyor. Hizmet odağınızı ve şeklinizi bulunduğunuz lokasyona ve bu lokasyonda hitap ettiğiniz kitlenin isteklerine ve hayat şartlarına göre ayarlayabilirsiniz. Bu sayede geniş bir kitleye tek bir marka ve girişim ile hitap etme şansı elde edersiniz.  

Cafelerde Müşteri Sadakati başlıklı bir önceki makalemizde cafe sektöründe bayilik ve işletme çalıştıranların büyük sıkıntılarından sadakat konusu hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler