Casper 2017’de Cirosunu 720 Milyon TL’ye Çıkardı

Son Güncellenme: Sun May 2024 05:28

Casper başarılı bir yıl geçirdi ve 2018 için hedeflerini açıkladı. Akıllı telefon pazarındaki payını arttırmak isteyen teknoloji şirketi hedeflerini büyüttü.

Casper 2017’de Cirosunu 720 Milyon TL’ye Çıkardı
Enes Öksüz admin

Akıllı cep telefonu pazarındaki payını arttırarak ilk kez bilgisayardan elde ettiği cirodan daha fazlasını akıllı telefonlardan kazanan Casper, 2017 yılını %40 büyüyerek kapattı.

Hedef kitlesinin ihtiyaçlarını başarılı bir şekilde analiz edip bu doğrultuda ürün özelliklerini ve çeşitliliğini arttıran Casper, Türkiye’nin teknoloji markası olma unvanının boşa olmadığını kanıtlamış oldu. 2016 yılında elde ettiği ciroyu %40 oranında arttırmayı başaran teknoloji şirketi, cirosunu 720 milyon TL’ye yükseltti. Akıllı telefon pazarına yönelerek doğru bir hamlede bulunduklarını aktaran Casper Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Yıldırım; 2020 yılı için hedeflerinin akıllı cep telefonu pazarındaki paylarını %15’e çıkarmak olduğunu belirtti.

Akıllı Telefonun Cirosu Bilgisayar Satışlarını Geride Bıraktı

2016 yılında satılan akıllı telefon sayısının 2017 yılında azaldığını, pazarın %6 daraldığını ancak bu trende rağmen Casper’ın akıllı telefon satışlarını arttırabildiğini vurgulayan Yıldırım, önemli bir başarıya imza attıklarına değindi. Büyümenin sadece akıllı telefon pazarında olmadığını da sözlerine ekleyen Yıldırım: “Bilgisayar pazarında adet bazında %8’lik bir oranda düşüş yaşandı. Fakat pazar gerek döviz kurlarındaki artış gerekse tüketicilerin üst segmentlere yönelmesiyle %10 oranında büyüdü. Casper olarak bilgisayar ciromuzu da %22 oranında yükseltmeyi başardık.” ifadesinde bulundu. Açığa çıkan tabloda dikkat çekici unsur Casper’in ciro dağılımı oldu. İlk kez Casper bilgisayar satışından elde ettiği cirodan daha fazlasını akıllı cep telefonu satarak elde etti.

Tüketicilerin Akıllı Telefondan Beklentileri Karşılandı

Teknolojinin gelişmesi ve tüketicilerin ihtiyaçlarıyla beklentilerinin değişmesini analiz ederek ürünlerini bu doğrultuda özelliklerle donatan Casper, akıllı cep telefonu pazarında varlığını güçlendirdi. Kalite anlayışı ve müşterilerin ihtiyaçlarına odaklanan hizmet standardı firmanın başarılarını çoğalttı. Ürün ve hizmetlerinin sürekli evrildiğini, çeşitlendiğini ve bu sürecin devam edeceğinin altını çizen Yıldırım, akıllı cep telefonlarıyla mobil dünyaya geçişin başladığı ve internetin artık yalnızca bilgisayarlar aracılığı ile kullanılmadığının farkında olduklarını ifade etti. Belirledikleri yeni vizyonun 25 senelik bir yol haritası niteliğinde olduğunu da söyleyen Yıldırım, başarılarının ardındaki temel unsurun müşterilerinin ihtiyaçlarına ideal çözümler sunmaları olduğunu açıkladı. Sürekli geleceğe bakan, yenilikçi, müşteri memnuniyetine önem veren ve özgün hizmetler sunan Casper’ın Türkiye ekonomisine değer katmaya devam edeceğini de belirten Yıldırım, Casper’ın öncü şirket imajına da vurgu yaptı.

2018 Yılı İçin Hedefler Yükseltildi

2017 yılında akıllı telefon pazarında ciddi bir yükseliş trendi yakalamayı başaran Casper’ın 2018 hedefleri de açıklandı. 2017’de 400 bin telefon satıldığını hatırlatan Yıldırım hizmette ve ürünlerde mükemmellik standartlarının devam edeceğini; 2018 yılı için 500 bin telefon satmayı ve pazar paylarını çoğaltmayı hedeflediklerini söyledi. Daha ileriki yıllar için de hedeflerin belirlendiğini söyleyen Yıldırım 2020 yılında Pazar paylarını %15’e çıkarmak için yatırımlarının devam edeceğini ekledi.

AR-GE Yatırımları ile Başarılar Devam Edecek

Casper’ın elde ettiği başarıları değerlendiren CEO Charlotte Lamprecht geçen yıl başlatılan servis sistemi ile ilgili müşterilerden çok olumlu geri dönüş aldıklarını, servise gelen Casper ürünlerine 1 saatte servis hizmeti verildiğini ve kalite anlayışlarının takdir gördüğünü ifade etti. Yenilikçiliğin ve AR- GE yatırımlarının olmazsa olmazlar arasında olduğunu belirten Lamprecht, yatırım tutarlarının artarak devam edeceğinin somut sinyallerini verdi.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler