Bu Adımları Takip Edin, Sizin İçin En Doğru Bayiliği Bulun!

Son Güncellenme: Sat Mar 2024 04:11

Bayilik almayı düşünüyorsanız size sunduğumuz 8 adımı takip edin! Kararlarınızın doğruluğundan emin olarak kendi işinizin patronu olmanın keyfini yaşayın!

Bu Adımları Takip Edin, Sizin İçin En Doğru Bayiliği Bulun!
Enes Öksüz admin

Bayilik veren firmalar hakkında araştırma yapmadan önce size sunacağımız adımları takip edin. Böylece arama kapsamınızı daraltabilir ve size en uygun bayilik fikrini bulduktan sonra tercihlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Boşa kaybedecek zamanınız yok, kendi işinizi kurmak ve düzenli gelir elde etmek istiyorsanız sürecin en başından en doğru adımları atmalısınız.

Hedefinizi Belirleyin

Neden bayilik almak istiyorsunuz? Kendi işinizin sahibi olmak mı, özel hayatınıza daha fazla zaman ayırabilmek mi yoksa gelirlerinizi arttırmak mı sizi motive ediyor? Sizi bayilik almaya iten temel faktörü belirlerken kendinize mümkün olduğunca dürüst olmanız gerekiyor. Hedeflerinizin de isteklerinizin de çıkışını belirlerseniz amacınıza yönelik tercihler yapmanız kolaylaşacaktır. Belirlediğiniz hedefin ulaşılabilir olmasına dikkat edin, ulaşması imkansıza yakın hedefler belirlerseniz mücadeleniz sırasında isteğinizi kaybedebilirsiniz. Hedeflerinizi belirlerken farklı kişilerin görüşlerinden etkilenmemeye özen göstermenizi de hatırlatmak istiyoruz, seçimlerinizin herkesten çok sizin hayatınızı etkileyeceğini unutmamalısınız.

Bayilik Fikirlerini Belirleyin

Hedeflerinizi belirledikten sonra amaçlarınızla örtüşen fırsatlar sunan bayilik ilanlarını takibe alın. Birbirleriyle kıyaslayabileceğiniz birkaç ilan takip ederseniz son tercihinizi yapmadan daha detaylı düşünme şansına sahip olursunuz.

“Bayilik ilanlarını nasıl bulabilirim?” diyorsanız sitemizdeki bayilik ilanlarını takip edebilir ve farklı sektörlere ayırdığımız kategorilerin detaylarını inceleyebilirsiniz. Aramalarınızı sektörel bazda daraltabileceğiniz için incelemeler sırasında işiniz kolaylaşacaktır.

Bayilik Veren Firmalarla İletişime Geçin

Seçiminizi daralttıktan ve tercihlerini şekillendirdikten sonra bayilik veren firmalar ile iletişime geçmenizi öneriyoruz. Size bilgi vermeye ne kadar istekli oldukları, sorularınıza ne denli ilgili oldukları ve sizinle konuşmalarındaki ciddiyetleri bayilik veren firmalar ilgili gerçekçi bakış açıları geliştirmenize neden olacaktır. Bayilik veren firmalar size sergiledikleri davranış modeli ile aynı zamanda kurum kültürleri ile ilgili de fikir edinmenizi sağlayacaklardır.

Süreci Tanımlayın

Bayilik veren firmalar ile iletişime geçtikten sonra satış süreci ile ilgili detaylara geçmeye hazır olursunuz. Bu süreçte her firmanın farklı süreçleri olduğunu bilmelisiniz. Bayilerinde aradıkları kriterler farklılaşır, anlaşma süreçlerinde değişiklikler olur. Bu konulardaki farkındalığınızı arttırmalısınız.

Bayilik Sözleşmesini Detaylı Bir Şekilde İnceleyin

İrtibata geçtiğiniz firmalardan mutlaka bayilik sözleşmelerini isteyin. Bu sözleşmeleri aldıktan sonra her bir maddeyi özümseyin. Sözleşmeler arasında karşılaştırma yapın ve size sunulan imkanları değerlendirin. Bu aşamada profesyonellerden yardım almanızı öneriyoruz, hem avukatlık hizmeti hem de danışmanlık hizmeti alırsanız kararlarınızdaki doğruluk payının artacağını aklınızda bulundurmalısınız.

Mevcut Bayililerle Görüşün

Bayilik almaya karar vermeden önce tercih etmeyi düşündüğünüz firmaların mevcut bayileri ile görüşmenizi öneriyoruz. Firmanın bayilerinin haklarını ne kadar koruduğu, kazanç oranları ve uyguladıkları satış stratejileri ile ilgili bilgi alırsanız süreçle ilgili en önemli soru işaretlerinizi gidermiş olursunuz. Bayilerle görüşürken niyetinizi ortaya koyun ve samimi bir tavırla yardımlarına ihtiyacınız olduğunu kendilerine hissettirin; yardımcı olacaklardır.

Önerilen içerik: Bayilik Almadan Önce Mevcut Bayilere Sorulması Gereken Sorular

Bayi Toplantılarına Katılmaya Çalışın

Bayilik modeli ile çalışan firmalar yılın belli zaman dilimlerinde tüm bayililerinin katıldığı büyük etkinlikler düzenlerler. Bu etkinliklerde gelecek planları ve yeni stratejileri ile ilgili görüşmeler yaparlar. Aynı zamanda bayilerinin şirkete olan bağlılığını da arttırmak isteyen firmalar bu etkinliklerde tüm imkanlarını seferber ederler. Bayilik almayı düşündüğünüz markanın yakın zamanda bir etkinliği varsa bu etkinliğe katılmanın bir yolunu bulmanızı öneriyoruz. Böylece marka hakkında hayati bilgilere sahip olma şansı yakalayabilirsiniz.

İmzayı Atın

Hedeflerinizle bayilik veren firmaların işleyişi uyum içerisindeyse; firmanın şirket kültürü sizin değerlerinizle örtüşüyorsa ve faaliyet göstereceğiniz sektöre karşı hakimiyetiniz arttıysa artık imza atabilirsiniz. Detaylı bir karar aşamasından sonra attığınız bu imza ile hayatınızı değiştirecek günlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler