Blogunuza Bayilik Alabilirsiniz!

Son Güncellenme: Sat Apr 2024 12:49

Takip edilen, benimsenen bir blog sahibiyseniz; hedef kitlenizin ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını keşfedip; XML bayilikleri ile kazancınızı arttırabilirsiniz. 

Blogunuza Bayilik Alabilirsiniz!
Enes Öksüz admin

Kendinizi yazarak ifade etmeyi tercih ediyorsanız, yazılarınızı başkalarıyla paylaşıp fikir alışverişi yapıyor ve kendinizi sürekli geliştirmekten keyif alıyorsanız “blog açmak tam size göre!” diyebiliriz.

Bloglar, Yazarlarına Güç Verir

Bloggerlar için bayilik fikirleri

Blog açan kişilerin yazılarınıza göz gezdirdiğinizde genellikle bu blogların spesifik ilgi alanlarında yazılan yazılardan oluştuğunu görebilirsiniz. 

Bu konuda anne adayları oldukça başarılıdır mesela. Hamilelik süreciyle ilgili A’dan Z’ye her şeyi bu bloglarda paylaşırlar. Okuyucu kitleleri de kendileriyle benzer deneyimleri yaşayanlar, yakın zamanda yaşamış olanlar ya da yaşamayı düşünenlerdir. Blog yazılarını takip ederler, önerileri dikkate alırlar ve yazarı benimsemişlerse söylemlerine kulak verirler. 

Farklı bir örnek vermek gerekirse, blogları en çok okunan kişiler arasında seyyahlar vardır. Modern bir şekilde ifade edersek; gezginler, seyahat etmeyi sevenler, maceracılar ya da keşfetmeyi sevenler diye de tabir edebiliriz. Bu kişiler gezip gördükleri yerler, farklı kültürler, gittikleri yerlerin mutfakları, o ülkelerde gezilmesi görülmesi gereken lokasyonlar, o yerlerin ulaşım imkanları vb. tüm konularda okuyucularına bilgi aktarırlar. 

Kendilerini takip eden, paylaşacaklarını merak eden binlerce kişiyi aydınlatan bu blog sahiplerinin kitleleri üzerinde ciddi bir etkisi vardır. Rol model olarak benimsenirler ve fikir danışılacak kişiler olarak kabul edilirler. 

Eğer blogları ilgi görüyorsa ve ciddi bir hedef kitleleri varsa; blog sahipleri kendi ilgi alanları ile ilgili reklam alabilirler. Örneğin moda ve güzellik üzerine yazılmış bir blog düşünün. Bu blogda yazar güzellik tüyoları, cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler, makyaj teknikleri gibi güzellikle ilgili ipuçları sunar ve hedef kitlesini etkilemeyi başarırsa, kozmetik firmaları kendisiyle iletişime geçebilir. 

Kozmetik firmaları blog sahibinin kendi ürünleriyle ilgili tanıtım yapmasını, yazı yazmasını ve deneyimleri paylaşması karşısında kendilerine reklam ücreti ödeyebilir. 

Ancak bu şekilde reklam almanın bir tık ötesine geçmek de mümkündür. 

Nasıl derseniz?

Elbette bayilik veren firmalar ile anlaşıp, online bayilik alarak…

Blog Okuyucularınızı Tanıyın ve XML Bayilikleri ile Kazanç Sağlayın

Bloglar için eticaret bayilikleri

Online bayilik sisteminden daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. “Bayiliğin Dijital Hali; E-ticaret Bayilikleri” adlı yazımızda tüm detaylara ulaşabilirsiniz.
Ancak kısaca özetlemek gerekirse XML bayiliklerinin; tüketicilerin her geçen gün online alışverişe daha çok yönelmesi ve internetten alışveriş yapmayı tercih eder hale gelmesi sonucu ortaya çıkmış bir bayilik modeli olduğu söylenebilir. 

XML bayiliği alan girişimciler; ürün stoku yapmak, kira ödemek, fiziki mağaza açmak zorunda değildir. Markaların ya da tedarikçilerin ürünlerinin satıldığı işlevsel bir site açılır ve marka ile tüketiciler arasında bir köprü kurulmuş olur. 

Sermayesiz de açılabilen XML bayilikleri hem markalara hem de online ticaretin gücünü fark eden girişimcilere büyük fırsatlar sunar. 

Konumuza dönersek;

Blogunuzda ilgi çekici konular paylaşmaya devam edin, hedef kitlenizle aranızda organik bir bağ oluşturun. 

Bunu halihazırda başarmışsanız, işiniz çok daha kolay. Çünkü okuyucularınızı tanıyorsunuz ve etkileşime geçmeyi başarmışsınız demektir. 

Sizin fikirlerinize değer veren bir kitleyi yönlendirmek ve sunduğunuz ürünlere karşı ilgili olmaları oldukça mümkündür. 

Dikkat etmeniz gereken; bloğunuzun konusuyla, yazdığınız yazılarla paralel marka ve tedarikçilerin online bayiliklerini almaktır. 

Bloglara Alınabilecek Online Bayilikler

Blogların konusuna göre bir çok farklı online bayilik fikri hayata geçirilebilir ve girişimcilere ciddi kazançlar sağlayabilir. 

Ancak bizden öneri isterseniz şu şekilde fikir beyan edebiliriz;

Otomobil Ürünlerinin XML Bayiliği

Otomobil Ürünleri için xml bayilikler

Otomobillerle alakalı bir bloğunuz varsa ve otomobil tutkunlarından oluşan güçlü bir hedef kitlesine hitap ediyorsanız; otomobil ürünleri markalarının online bayiliklerini alabilirsiniz. Hem hedef kitlenizin eğilimlerine yanıt vermiş hem de kazanç sağlamış olursunuz. 

Kozmetik Ürünlerin XML Bayiliği

Kozmetik ürünler için eticaret bayiliği

Güzellik sırlarının paylaşıldığı, farklı makyaj malzemeleri ile ilgili deneyimlerin paylaşıldığı bir blog sahibi olanlar bilinen kozmetik markalarının XML bayiliğini alabilirler. Üstelik ürün yelpazesi de oldukça geniş olacaktır. 

Göz kalemlerinden ojelere, allıklardan cilt bakım kremlerine, saç bakım ürünlerinden güzellik malzemelerine kadar geniş kapsamda ürünlerin satışı online bayilik aracılığı ile yapıp, kârlı bir işin sahibi olabilirsiniz. 

Hamile ve Bebek Ürünlerinin XML Bayiliği

Bebek eşyaları için e ticaret bayilikleri

Daha önce de belirttiğimiz gibi kadınlar hayatlarının en heyecanlı dönemlerinde yani  annelik duygusunu yaşarken; tecrübelerini, öğrendiklerini, uyguladıkları yöntemleri ve memnun kaldıkları ürünleri bloglarda paylaşarak diğer kadınlara fikir verebilirler. 

Eğer yazılanlar beğeniliyorsa ve hedef kitle tarafından benimseniyorsa bu bloga hamilelik ve bebek ürünleri markalarından XML bayilikleri alınabilir ve bu girişim düşünüldüğünden daha kârlı olabilir. 

Bir önceki “Döner” Size Kâr Olarak Döner başlıklı yazımızda; gıda sektöründeki en yaygın bayilik ağlarından biri olan döner bayiliklerini inceledik. Gıda sektöründe bir bayilik yatırımı düşünüyorsanız, göz atmanız tavsiyemizdir.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler