Bayilik Veren 3 Market ve Yaklaşık Yatırım Bedelleri

Son Güncellenme: Sun May 2024 03:05

Market sektöründe bayilik almayı düşünen yatırımcılar için 3 farklı market teklifi ve yaklaşık yatırım bedelleri.

Bayilik Veren 3 Market ve Yaklaşık Yatırım Bedelleri
Enes Öksüz admin

Bayilik veren firmalar 2018 yılında birçok girişimciye kendi işine sahip olmanın en karlı alternatiflerini sundu. Bilindik bir markanın gücü ile ticari hayatlarına başlayan, markanın sadık müşterileri tarafından hızlı bir şekilde tercih edilen ve kendi portföyünü oluşturan girişimciler bayilik veren firmalar tarafından sunulan karlılıktan yararlandılar. Özellikle market bayilikleri tercih edenler, ürün çeşitliliklerinin avantajlarını ve ürünlerinin elzemliğinin faydasını bir hayli gördüler.

Yatırım yapmayı düşünenlerin temel motivasyonları bayilik veren marketler sayılarında da artışa yol açtı. Market bayilikleri ücretleri değişiklik gösterse de orta ve yüksek sermaye sahibi girişimciler market bayilik ücretleri arasından kendilerine en uygun olanları seçerek ticari faaliyetlerini başlattılar.

Bu yazımızda market bayilikleri almayı düşünen okuyucularımıza özel bilgiler aktarıp bayilik veren marketler ve yaklaşık yatırım bedellerini sizlerle paylaşacağız.

UCZ Market Bayilik

Türkiye genelinde giderek yaygınlaşan şubeleri ile girişimcilerin gözdesi arasında yer alan Ucz market bayilik için yaklaşık 90 m2’lik bir lokasyon temin edilmesi gerekiyor. Bulunan satış mağazasında minimum 70 metrekare satış alanının ve minimum 15 m2 depolama alanının olması marka tarafından talep ediliyor. Bulunan mağazanın ön cephe genişliğinin 3 metre altında olmamasına da girişimciler tarafından dikkat edilmesi gerekiyor. Yaklaşık %20 oranında kar etme imkanı sunan UCZ Market bayileri için alternatifli ödeme planı oluşturarak ürün stoklarının her daim dolu kalmasına ve müşteri memnuniyetinin sağlanmasına aracılık ediyor. Et ürünleri, bakliyat, unlu mamuller, kuruyemiş, kahvaltılıklar, hazır tatlılar, konserveler, süt ürünleri, cipsler, dondurulmuş gıda ve daha fazlasının satılabileceği UCZ market bayilikleri için girişimcilerin yaklaşık 50 – 100 bin TL sermaye gereksinimi bulunur. Daha detaylı bilgi için firma ile iletişime geçilmesi gerekir.

SEÇ Market Bayilik

Girişimcilerden bayiliğe giriş bedeli ya da isim bedeli istemeyen seç market bayilik yorumları incelendiğinde bu iş fikrinin yatırımcılara yüksek karlılık getirdiği anlaşılabilir. Girişimcilik motivasyonu yüksek, gelişime açık, ekip yönetme konusunda tecrübesi bulunan ve yeterli sermayeye sahip olan girişimcilerle iş birliği oluşturan Seç market bayilik marka bilinirliğine önem vermektedir. Seç market bayilik almak isteyen girişimcilerin yay trafiği yoğun lokasyonlarda 150 – 250 metrekare alana sahip mağazalar bulması gerekir. Bulunacak mağazanın otoparkı olması da ek olarak tercih edilen kriterler arasında yer alır. Portföyünde yaklaşık 2000 ayrı ürün bulunan, uygun fiyat politikasıyla tüketicilerin dikkatini çeken Seç market bayilikleri almak için girişimcilerin nakit, temlikli banka posları veya havale gibi ödeme seçenekleri bulunur. SEÇ market bayilik yatırım bedeli marketin açılacağı mağazanın metrekaresine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak SEÇ market bayilik ücretlerinin 100 – 200 bin TL arasında değiştiği bilinir. Yine de en sağlıklı bilgi için firma yetkilileri ile iletişime geçilmelidir.

Ekomini Bayilik

“Bütçeme Uygun Dost Alışveriş” sloganıyla faaliyetlerine devam eden Ekomini Türkiye genelinde bayilik veren firmalar arasında yer almaktadır. Konsept doğrultusunda 30 - 100 m2 lokasyona ihtiyaç duyulan bu market bayiliği kapsamında girişimcilerin enerjik, perakende sektöründe deneyimli, çalışkan ve bilgisayar becerilerine sahip olması beklenir. Tüketicilere hitap eden alışveriş noktalarında faaliyet gösterme imkanı sunan Ekomini market bayilikleri için gerekli yatırım bütçesi de çok fazla değildir. Bulunan mağazanın alanına göre değişmekle birlikte yaklaşık 50 – 100 bin TL arasında değişebilmektedir. En net bilgi mağaza yetkililerinden alınabilir.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler