Seç Market

Önemli Perakende Zincirlerinin Başında Gelen Seç Market Türkiye’nin Çeşitli Bölgelerinde Bayilik Vermeye Devam Etmektedir.

Seç Market Bayilik Maliyeti

50.000 - 100.000 *
* Marka bayilik ücreti ve katılım bedeli talep etmemektedir. Ancak toplam yatırım bedeli lokasyonun alanına göre 100 bin TL'yi bulabilir.

Seç Market Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Seç Market Bayilik Şartları

Girişimci Bir Ruha Sahip Olmak
Sektör Bilgisine Sahip Olmak
Yatırımın Gerektirdiği Finansal Kaynaklara Sahip Olmak
İşletmenin Başında Bulunabilmek
Müşteri Memnuniyeti Odaklı Olmak
Gerekli Kriterlere Sahip Satış Mağazası Bulmak

Seç Market Bayilik Açıklaması

Seç Market Bayilik

Seç Market perakende sektörü içerisinde hizmet vermekte ve ülkemizdeki en önemli perakende zincirleri arasında yer almaktadır. Düşük fiyat politikası benimseyen marka kendisi için üretimi yapılan ürünlerin yanı sıra, Şok ve Bizim Toptan Satış Mağazaları’nda satılan ürünleri de müşterilerine sunmaktadır. Toplamda iki binden fazla ürünün satışını gerçekleştiren Seç Market perakende sektöründe bayilik veren firmalar arasında ön plana çıkmaktadır.  Şu an elliden fazla ilde dört yüzden fazla şubesi bulunan Seç Market “kazan kazan” ilkesine dayanan bir bayilik modeli uygulamaktadır. Bayilerin ticari başarısı franchising modelinin temeli olarak görülmekte ve bu anlayış doğrultusunda bayiler marka tarafından desteklenmektedir.

Seç Market Bayilik Şartları

Seç Market bayilik almak isteyen girişimcilerin sermaye yapısının yeterliliğine çok önem verilmektedir. Devlet ve finans kurumları ile ticaret yapmasına engel sicil kaydı bulunmayan girişimciler tercih edilmektedir. Seç Market bayilik verdiği girişimcilerin girişimci ruha ve liderlik özelliklerine sahip, ekip yönetiminde başarılı kişiler olmasını beklemektedir. Tercihen perakende ve hızlı tüketim malları sektöründe deneyimli kişiler ile çalışılmasına öncelik verilmektedir. Seç Market bayilik almak isteyen girişimciler ile 3 yıllık sözleşme imzalamakta ve bayilik yatırım tutarı açılacak mağazanın metrekaresine göre değişiklik göstermektedir.

Seç Market bayilik almak isteyen girişimciler markanın internet sitesi üzerinden başvurularını iletebilmektedir. Marka bayiliklerinden belirli bir süre için herhangi bir giriş ve katkı payı almamaktadır. Herhangi bir isim hakkı bedeli de bulunmamaktadır.

Seç Market mağazalarının açılması için yaya trafiğinin yoğun olduğu lokasyonlarda 150-250 m2 satış alanına sahip, düz giriş ve otopark alanı bulunan yerler tercih edilmektedir. Mağaza yeri seçimi sırasına Seç Market yetkilileri tarafından fizibilite çalışmaları yapılmaktadır. Markanın belirlediği standartları sağlayan lokasyonlar, yatırımın hızlı bir şekilde geri dönüşünü ve müşteri kitlesinin beklentisini karşılayacak alışveriş ortamını sağlayacak olması nedeni ile öncelikli olarak değerlendirilmektedir. Mevcutta devam eden bir mağazada marka dönüşümü mevcut duruma göre maliyetlendirilmektedir. Yeni kurulacak bir mağazanın maliyeti ise 100.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Seç Market Bayilik Avantajları

Seç Market bayilik alan girişimciler ticari hayatta bir işletmenin faaliyetlerini tek başına sürdürebilmek konusunda yaşanabilecek zorlukları bertaraf etmektedir. Yoğun rekabet koşulları, artan maliyetler ve kalifiye personel bulma zorluğu gibi etkenler nedeni ile yaşanabilecek sorunları Seç Market’in franchising sistemi sayesinde kolaylıkla çözümleyebilmektedirler. Marka yeni açılacak olan mağazalarında standart kurumsal kimlik oluşturulmasını, tek bir marka altında birleşerek satın alma gücünde ve rekabette ön plana çıkmalarını sağlamaktadır. Bayilik alan girişimcilerin mevcuttaki mağazaları markanın uzman kadroları tarafından oluşturulan konsepte dönüştürülmekte, mağazanın müşteri trafiği ve satışları artırılarak verimliliğin maksimize edilmesi sağlanmaktadır.

Seç Market Bayilik Destekleri

Seç Market bayilik alan girişimcilerine mağaza kuruluşunda bir seferlik ücretsiz olmak üzere mağazanın Seç Market konseptinde projelendirilmesi, mağaza yerleşim planının yapılması, profesyonel ürün yerleşiminin yapılması, mağaza içi reyon yönlendirme tabelaları ve mağaza içi diğer profesyonel uygulamalar hizmetleri sunulmaktadır. Marka tarafından bayilere özel indirim katalogları ve mağaza içi aktiviteler ile destek sağlanmaktadır. Yeni mağaza açılışı esnasında bayilere ürün yerleşim desteği verilmekte ve mağazaya ekip gönderilmektedir. Tabela ve reklam ekipmanları ücretsiz sağlanmakta; ayrıca afiş, insert ve sevkiyat desteği sağlanmaktadır. Ürün katalogları ve afişleri bayilere düzenli olarak gönderilmektedir. 

Bayilerinin kar eden bir işletme olmasına ve müşterilerine standart üstü hizmet sunulmasına büyük önem veren markanın bayiliğini almak için siz de firmanın internet sitesinden başvuruda bulunabilir, market bayilikleri alma avantajlarını yaşayabilirsiniz.

İŞ ORTAKLIĞI EL KİTABI

Seç Market Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR