Bayan Giyim Sektöründe En Karlı Ürünler

Son Güncellenme: Sat Jun 2024 09:37

Siz bir erkeğin “bu ayakkabıya aşık oldum”, “o kazak benim olmalı” dediğine şahit oldunuz mu? Ya da sadece ne kadar güzelmiş, mutlaka o pantolon dolabımda yer almalı dediğine?

Bayan Giyim Sektöründe En Karlı Ürünler
Enes Öksüz admin

Erkekler neden alışveriş yaparlar? %90’lık bir kesimi için bu sorunun cevabı, ihtiyacı karşılamaktır. Söz konusu kadınlar olunca maksimum %10’luk bir kesim erkeklerle aynı cevabı verecektir. 

Giyim Sektörü Neden Önemli?

Çünkü kıyafetler, çantalar, ayakkabılar, tişörtler, etekler, kazaklar, bileklikler, kolyeler, küpeler, pantolonlar sadece ilgili malzemelerin bir araya getirilmesi sonucu oluşan eşyalar değildir. Tüm bunlar kadın kimliğinin bir parçasıdır ve bu ürünleri almak için fiziksel ihtiyaç duyulmasına gerek yoktur. 

Siz bir erkeğin “bu ayakkabıya aşık oldum”, “o kazak benim olmalı” dediğine şahit oldunuz mu? Ya da sadece ne kadar güzelmiş, mutlaka o pantolon dolabımda yer almalı dediğine? Hiç şapka takmayan bir erkeğin, ileride oluşturabileceği bir kombinle bir şapkanın uyumunu önceden öngörüp onu satın aldığına? Kullanmayacağı aksesuarları takı kutusunda görünce kendini güvende ve zengin hissettiğine?

“Abartmayın lütfen!” demeyin, yaptığımız tüm ironiler kadınların alışveriş yapmasını sağlayan gerçek nedenlerdir. Yolda yürürken gördükleri bir çantayı almak için hiç tereddüt etmeyen, sadece rengini beğendiği için onlarca giyim ürününü satın alan muhteşem varlıklardan söz ediyoruz, unutmayın. 

Bayanlara Yönelik En Kârlı Ürünler?

Söz konusu kadınlar olunca, aslına bakarsanız giyim sektöründe tüm ürünler kârlıdır. Çünkü alıcıları gereksinimler sebebiyle değil, beğenileriyle satın alma kararı verirler. Ancak bu yazımızda, bayan giyim sektöründe yatırım yapmak isteyenler için, ürün bazlı ilerleyeceğiz.

Hazırsanız, başlıyoruz.

Aksesuarlar

En güzel kıyafetler giyildi, makyaj on numara. Aynanın karşısına geçildi, her şey olması gerektiği gibi. Ama bir eksik var. Ruj mu? Hayır o var. Etek mi güzel durmadı?, öyle bir şey mümkün değil. Renk uyumu? Tabi ki düşünüldü. O zaman aksesuar? İşte sorunun yanıtı bulundu. Beyler bu yazıyı siz okuyorsanız, farklı şaşkınlıklar yaşayabilirsiniz. Ancak kadınlarda süreç tam da bu şekilde işliyor. Her şey kusursuz ve tam olmalı, son nokta ise aksesuarla konulmalı. Aksesuarlar bayan giyiminde en çok kâr edilecek ürün gruplarından biridir. Çünkü en küçük aksesuar dahi kadınların ruh halini yansıtır, tarzlarını belli eder; bu sebeple vazgeçilmezdir. Kolyeler, bileklikler, küpeler, halhallar, yüzükler kadınların kombinlerini tamamlar, çok çeşitlidir ve bu sebeple her daim çok tercih edilir. Üstelik sosyal medyanın yaygınlaşması, sektörün sürekli kendini yenilemesi ve kârlılığın da yüksek olması aksesuarları kadın girişimciler için ilk tercihlerinden biri haline getirmektedir. 

Ayakkabılar 

Renk renk, farklı tarzlarda onlarca çeşit ayakkabı ve kararsız kalıp birden fazla ayakkabı satın alan bakımlı kadınlar; çok rastlanan bir tablo değil midir? Ayakkabılar kadınlar için farklı anlamlar taşır ve genellikle giyimine en az özen gösterdiği iddia edilen kadınlar bile giymedikleri onlarca ayakkabıya sahiptir. Ayakkabı bir tutkudur, beğenilen modelde bir ayakkabının tek rengini almak çoğu kadın için tahmin edicilikten uzaktır. Çünkü pembe kazağı vardır ve tercih ettiği yeşil ayakkabı ile uymayacağı düşünülür, bu sebeple bir de beyaz renkli olanı satın alınmalıdır. Temel mantık çok basit; bir kadının ne kadar çok ayakkabısı varsa o kadın o kadar mutludur. Ayakkabıların bu önemi girişimciler için de doğal olarak fırsat yaratmaktadır. Yüksek kârlılığı ve talep düşünüldüğünde ayakkabı satışı girişimcinin yüzünde “joker” gülüşü oluşturacaktır. 

İç Giyim

Kadınlar dış görünüşlerine neden önem gösterir, neden kıyafet seçimine taktıkları aksesuara ya da renk uyumuna bu denli dikkat ederler? Daha güzel olmak için, evet ama asıl yanıt bu değil. Kendilerini daha iyi hissetmek için, kadınlar öncelikle kendilerini beğenmek isterler. Buradan yola çıkar iç giyime de en az dış giyimleri kadar önem gösterdiği sonucunu çıkarabilirsiniz. Farklı renklerde, modellerde kârlılığı yüksek bu ürünler yatırım için oldukça uygundur. 

Çantalar 

Aksesuar sınıfına girse de çantaların önemini göz önünde bulundurduğumuzda çantaları ayrı ele almak istedik. Çünkü kadınlar için çanta olmazsa olmazlardandır. Hem kullanışlı, hem şık hem de tarz olmalıdır bir bayanın çantası. Kıyafetlerini tamamlamalı, göz alıcı olmalı ve tarzlarını yansıtmalıdır. Ayakkabılarıyla uyumlu olmalı ama aynı zamanda farklı kombinlerle de kullanılabilmelidir. Tüm bu sebeple çantalar en kârlı ürünler arasında yerini almaktadır. 

Elbiseler 

Bahara özel, yazlık ya da kışlık elbiseler. Her daim hayat kurtarır; kimi zaman çocuksu bir masumiyet kimi zaman ise çekicilik katar kadınlara. Her ortamda giyilebilir üstelik tek bir kıyafet ile kadınların tüm tarzını yansıtabilir. Elbiseler aynı zamanda kadınlar için olmazsa olmazlardır bu sebeple hem çok satılır hem de çok kârlıdır. 

Bayan Giyimi için Bayilik Almak

Bayan giyimi üzerine yatırım yapmak isteyenlerin bayilik alarak iş hayatına atılmasının birçok avantajı vardır. 

Bayanlar aldıkları ürünlerin kalitesinden ve popülerliğinden etkilenir; bilindik markaların ürünlerinin satışını yapan girişimcilerin kalitelerini ispatlamak gibi bir yükümlülükleri yoktur. 

Onlar sadece markayı temsil eder ve hep dediğimiz gibi marka kendi kendini satar. 

Yatırım planı olan kişilere son olarak şunu hatırlatmak istiyoruz; Eğer bayilik almak istiyorsanız bayan giyim ürünlerini mutlaka değerlendirin, faydasını göreceksiniz. 

Bir öceki yazımızda bir bayilik yatırımı kendini ne kadar sürede öder sorusuna cevap bulmaya çalışmıştık. Onu da incelemenizi tavsiye ederiz.


 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler