Başarılı Bir İşletme İçin Kişisel Gelişime Yatırım Yapın

Son Güncellenme: Thu Apr 2024 04:58

Başarılı Bir İşletme İçin Kişisel Gelişime Yatırım Yapın
Enes Öksüz admin

Eğer yeterince uzun süredir iş başındaysanız, girişimcilik ve kişisel gelişim arasında bir bağlantı olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur ancak yeni bir girişimciyseniz bu size çok alakasız gelebilir. Uzun süre boyunca işletmecilik yapanlar önce işe başlayıp sonra kendi gelişimine başlarlar. Hem iş hem de kişisel gelişimin nasıl ve ne zaman birleştiğine bakmaksızın geçerli olan birşey vardır. Başarılı insanlar kendileri üzerine çalışmaktan ve buna para harcamaktan çekinmezler. Başarılı bir işletme sahibi ve başarılı bir girişimci olmak için bunu siz de gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Şekilde Geri Dönüş Elde Edeceksiniz

Kişisel gelişime para yatıran yatırımcılar bunun bir şekilde kendisine olumlu bir geri dönüş sağlayacağını bilen insanlardır. Bu kişiler öğrenecekleri yeni yeteneklerin geleceklerini şekillendireceğinin farkındadırlar. Kişisel gelişim bir şekilde geri dönüş sağlar ancak bu her zaman para olmaz. Kişisel gelişiminize önem vererek iletişim yeteneklerinizi geliştirebilir, daha iyi bir lidere dönüşebilir ve daha sakin kalmayı öğrenebilirsiniz. Bütün bunlar hem işletmenizi hem de yaşam kalitenizi geliştiren şeylerdir.

Kendinizi Tanıyın

Başarılı bir iş kurmak ve yönetmek istiyorsanız kendi iç çatışmalarınızın farkında olmanız gerekir. Hepimizin izin verdiğimiz takdirde bizi ele geçirecek korkuları, zorlukları, derin düşünceleri, deneyimleri ve travmaları bulunur. Bunların bazıları başarısızlık korkusu gibi düşünmesi dehşete düşürecek şeyler olabilir. Kişisel gelişim bu duyguların ne olduğunu belirlemenize yardımcı olur ve bu sayede duygularınıza yenik düşmezsiniz. Kişisel gelişim sürecinde hatalarınızı öğrenirken aynı zamanda neye ihtiyacınız olduğunu belirleyebilirsiniz. Biresel farkındalık, duygusal zekanızı geliştirmenize yardımcı olur. Bu da size başkalarıyla ilişkide bulunmanıza ve daha etkili bir şekilde liderdik etmenizi sağlar. Başka bir değişle, kendinizi derin bir şekilde anlamanız size çok daha fazla kişisel başarı getirebilir.

Yeni Şeyler Öğrenmek Sizi İleriye Taşıyacak

Mevcut bilgilerinizin üzerine hiçbir şey koymadan gidebileceğiniz yer bellidir. Ancak daha sonrası için kendinizi geliştirmek zorundasınız. Sizi bulunduğunuz konuma getiren şeyler daha ileriye götürmeyecek. Mükemmeliyeti ve daha ilerisine gitmeyi planlıyorsanız, kişisel varlığınızı daha da geliştirmeniz ve yeni bilgiler enimeniz gerekir. Çoğu girişimci özgürlük aramaka yerine sahip olduğu şeyle yetiniyor. Bu kişilerin daha kötüsü ise daha fazla potansiyele sahip olduğunun farkında. Kişisel gelişim ile potansiyelinize dokunma şansı bulabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel Gelişim Neden Önemli?

Kişisel gelişim ve girişimcilik birbirine bağlıdır. Kendinizi anlamadan iyi bir lider olamazsınız ve yeni beceriler edinmeden tam potansiyelinize ulaşmayı bekleyemezsiniz. İşte bu yüzden başarılı insanlar kendi gelişimine yatırım yaptığını görürsünüz. Siz de kendi kişisel gelişimizine yatırım yaparak hedeflediğiniz başarının çok daha ötesine geçebilirsiniz. Kişisel gelişimin getirileri kısa vadede görülebilecek cinsten getiriler değildir. Ancak uzun vadede hem sizin hem de şirketinizin çok daha iyi yerlere geldiğini görebilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler