Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek Kişisel Gelişim Kitapları

Son Güncellenme: Sun May 2024 02:09

Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek Kişisel Gelişim Kitapları
Enes Öksüz admin

Kimi zaman okuduğunuz bir kitap hayatınızın özeti olur; kimi zaman geleceğinizin yol haritası. Öyle yükselir ki farkındalığınız, en önemli sorunlarınız teker teker çözülmeye başlar. Bambaşka bakarsınız çevrenize ve dahil olduğunuz ortamlardaki kişilere. Yaşadığınız olaylara yüklediğiniz anlamlar değişir; daha tam olursunuz. Çok etkilenmişseniz, kitabı yanınızdan ayırmak dahi istemezsiniz. Ne zaman canınız sıkılsa dertlerinizin kilidini çözmek için tek bir paragraf okumanız bile yeterli gelir.

İnsan hayatı boyunca evrilir, gelişir ve bütünlenir. Elde edilen deneyimler, yaşanan tecrübeler ve kendini geliştirmek için atılan adımlar tüm hayatını şekillendirir. Uzun uğraşlar sonucu öğrenilenler de vardır; tanıdıkların yaşadıklarından çıkarılan dersler de. Hele bir de kitaplar vardır ki; her cümlesi hafızalara kazınır. Kendinizle ilgili değiştirmek istedikleriniz, kendinize dair soru işaretleriniz, hayalleriniz veya beklentileriniz o kitaba sözcük sözcük işlenmiştir. Kişisel gelişim kitaplarına ilgi duymuyorsanız bir an önce bu yargınızı yeniden düşünmenizi öneriyoruz. Bu yazımızda dünyanızı değiştirecek kişisel gelişim kitapları önereceğiz. 

Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman

“Bir insanın hayatındaki her şey ters gider mi? Nasıl bir kadersizliktir bu. Zaten yeterince şanslı olsaydınız bambaşka bir yerde hak ettiğiniz hayatı yaşıyor olurdunuz.” söyleminde size dair izler buluyorsanız “Her Şey Seninle Başlar” adlı kişisel gelişim kitabı ile dünyaya daha farklı bakmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Başarısızlıklarınızın nedenlerini anlamanıza ve alabileceğiniz önlemlerin yine sizinle ilgili olduğuna dair etkileyici bir kitap. Günlük hayattan örnekleri ve akıcı anlatımı bu kitaba özel bir anlam katıyor. Denemeniz dileğiyle…

Olumlu Düşünmenin Gücü – Norman Vincent Peale

Bugüne dek pozitif düşünmenin hayatı güzelleştireceğine, başarıyı arttıracağına ve mutluluğu getireceğine dair bir çok bilgiye maruz kalmış olabilirsiniz. “Olumlu düşün ve gerisini boş ver.” iddiasının dışına çıkan Norman Vincent Peale; olumlu ve iyi niyetli düşünerek hayatınızı nasıl değiştirebileceğinize dair farklı yöntemler sunuyor. Daha mutlu olmak, daha sevgi dolu haline gelmek ve elbette başarıları arttırmak adına “Olumlu Düşünmenin Gücü” kitabı size önemli ipuçları sunabilir.

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı – Dale Carnegie

Bir çok ünlü ve başarılı isme ilham kaynağı olmayı başaran bu kitap, sizin de hayatınızı değiştirebilir. Özel hayatınızda ve iş yaşamınızda karşılaştığınız insanları kırmadan onları nasıl ikna edebileceğinizi ve bu tavrınızın size ne gibi pozitif katkılar sağlayacağından bahseden kitap; empati kurmanın öneminin de altını çiziyor. Kitaba ne kadar fazla anlam yüklerseniz, hayatınız o kadar farklılaşabilir; aklınızda bulunsun.

Beden Dili – Joe Navarro

Karşılaştığınız kişilerin, en sevdiklerinizin ya da iş hayatındaki rakiplerinizin davranışlarını anlamlandırmak ve size verdikleri gizli mesajları okuyabilmek ister miydiniz? Söylenen sözlerin arka planını tüm gerçekliği ile anlamanızı sağlayarak hayata bakışınızı değiştirecek bir kitap; Beden Dili. Bir FBI ajanının tecrübelerini okumak ve beden dilinin saklı dünyasına adım atmak için Beden Dili kitabı doğru bir tercih olacaktır. 

Kendini Seç – James Altucher

İş dünyasının da kişisel başarı kriterlerinin de değişmeye başladığı günümüzde mutlu olmak, para kazanmak ve rüya gibi bir hayat yaşamak isteyenlerin başucu kitaplarından biridir “Kendini Seç”. Edindiğiniz deneyimlerin aslında en büyük hazineleriniz olduğunu vurgulayan eser de başarılı ve mutlu olmanın en önemli şifreleri paylaşılıyor. Kendini seçenler arasında yer almak için bu eseri dikkatle okumanızı öneriyoruz.

Çizginin Dışındakiler- Malcolm Gladwell

Başarıya giden yolu bilimsel olarak açıklayan Çizginin Dışındakiler, hedefi mutlak başarı olan kişilerin favori kitapları arasında yer alıyor. Başarının şans, yetenek ve zeka ile elde edilebilecek bir olgu olmadığını, başarıya giden yolun taş taş döşenmesi gerektiği anlatılıyor. İlginç öykülere ve sıra dışı deneyimlere meraklıysanız siz de çizginin dışına çıkabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler