Az Sermaye İle İş Kurmak Mümkün Mü?

Son Güncellenme: Thu Jul 2024 06:23

Kendi küçük sermayeniz ile kendi mütevazi işletmenizin patronu olmak zor olmamalı. Nispeten az sermaye sahipleri için iş kurmak konusunda faydalı fikirler.

Az Sermaye İle İş Kurmak Mümkün Mü?
Enes Öksüz admin

Az sermaye ile iş kurmak kendi işinin sahibi olmak isteyen girişimcilerin en büyük arzusu olmayı sürdürüyor. En yeni iş fikirleri sermaye gereksinimleri doğrultusunda eleniyor, en karlı işler arasından seçim yapılarak yeni başlangıçlara adım atılıyor. Siz de karlı işler arasından seçim yapmak ancak aynı zamanda az sermaye ile yapılabilecek işler bulmak istiyorsanız yazımızda “küçük sermaye ile yapılacak işler” listesine erişebilirsiniz. Düşük sermaye ile iş mi yapılır? ikilemine girmeden, hayatınız için en doğru kararı verebilirsiniz.

Az Sermaye ile İş Kurmak İsteyenlere, Az Sermayeli Çok Kazandıran İşler

Sermaye birikiminiz iş fikirleri seçeneklerinizi daraltacak diye karamsarlığa düşmeyin! Birbirinden yenilikçi ve karlı girişimcilik fikirleri arasından tercih yaparak beklentilerinizin çok üzerinde kazanç elde edebilirsiniz. Az sermayeli işler ile ticaret hayatınıza adım atabilir, elde ettiğiniz başarılarla sermaye birikiminizi arttırarak yapılabilecek işler alternatiflerinizi çoğaltabilirsiniz.

Bebek Giyim Mağazası Açmak

“İş kurmak istiyorum, ne iş yapabilirim?” diyenlerdenseniz ve bebeklerle ilgili konularda çalışma fikri size cazip geliyorsa bebek giyim mağazası açabilirsiniz. Bebek giyim bayiliği veren firmaların ilanlarını inceleyerek de kendi başınıza da en kazançlı işler listesinde yer alan girişiminizi başlatabilirsiniz. Yüksek karlılığın yanı sıra prestij sunan iş fikirleri arasında da yer alan bebek giyim mağazası açmak için ortalama 20 bin – 30 bin TL sermaye gereksinimiz olur.

Büfe Açmak

Özellikle büyük şehirlerde yapılacak işler sıralamalarının en üstlerinde bulunan büfe açmak, az sermaye gerektiren ama aynı zamanda seçilen lokasyon özelinde yüksek karlılık sağlayan işler arasında yer alır. Yaklaşık 10 bin TL ile hayata geçirilebilecek bir iş fikri olan büfe açmak, sahibine yüksek karlılık sunabilir.


İlgilinizi Çekebilir: Büfe Bayiliği Veren Firmalar


T-Shirt Tasarlamak ve Satmak

Tasarımın giderek daha önemli hale geldiği günümüzde tasarıma ilgisi ve yeteneği olan kişilerin kazançlı işler yapma alternatifleri de çoğalıyor. Herkes gibi giyinmek istemeyen ve tarzını seçimleri ile ortaya koymak isteyen kişilere hitap etmek için tshirt tasarımı ve satışı yapan girişimciler yüksek kazançlar elde edebiliyor. Tasarım yapan ve tasarımlarına güvenenler “Ne iş yapılabilir?” sorularının yanıtlarını tişört tasarımının karlılığında buluyor.

Meyve Suyu Barları Açmak

Büfe ya da stant tarzında açılacak meyve suyu barları, iş sahiplerine yüksek gelir getirebilir. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında en çok tercih edilen sokak lezzetlerinin başında yer alan taze sıkılmış meyve suları, kalabalık kitlelerin bulunduğu lokasyonlarda sürümden kazandıran iş fikirleri arasında bulunur.

Çiğköfte Dükkanı Açmak

Çiğköfte bayilikleri aracılığı ile çiğköfte dükkanı alan girişimciler yüksek satış hacimleri ve karlılıkları ile sektöre olan ilgiyi arttırıyor. Para kazandıran işler sıralamasında son 10 yıldır daimi yer bulan çiğ köfte satışı, gıda sektöründe faaliyet gösterme niyetinde olan girişimcilerin dikkatini çekiyor. Bayilik veren firmalar tarafından belirlenen bayilik bedelleri değişse de her bütçeye uygun çiğ köfte bayilik fırsatları olduğunu belirtebilir; bir adım öteye geçerek ücretsiz çiğ köfte bayiliği veren firmaların dahi bulunduğunu söyleyebiliriz.

Ev Yemekleri Satmak

Ev yemekleri satışı ticaret yapılacak iş fikirleri dendiğinde akla ilk gelenlerdendir. Şehir dışında okuyan öğrencilere, bekarlara, çalışanlara, fast food deneyime ara vermek isteyenlere aynı anda satış yapılabileceği gerçeği ev yemekleri dükkanı açmanın karlılığını arttırır. Küçük bir restoran açılarak düzenli gelir elde etmek de zaman içerisinde dükkanı büyütecek denli para kazanmak da bu iş fikriyle mümkündür.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler