Arby's

Arby’S Hakkında: 1964 Yılında Kurulan Ve Türkiye Pazarına 2010 Yılında Giren Arby’S Firmasının Bayiliklerini Verme Hakkı Tab Gıda’Ya Aittir.

Arby's Bayilik Maliyeti

500.000 - 1.000.000+ *
* Arby’s franchise isim bedeli 400 bin USD +KDV’den başlamaktadır. Toplam yatırım bütçesi Arby’s restoranının açılacağı bölgeye ve işletmenin m2 cinsinden alanına göre değişiklik gösterir.

Arby's Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Arby's Bayilik Şartları

Girişimcilik Ruhu Taşınması
Gerekli Yatırım Bütçesine Sahip Olunması
Başarılı Bir Kariyer
İşlek Caddelerde Ya Da Avm Yemek Alanlarında Lokasyon Bulunması

Arby's Bayilik Açıklaması

Arby’s Bayilik Hakkında

1964 yılında Ohio Boardman’da Leroy ve Forrest Raffel kardeşler tarafından kurulan Arby’s; günümüzde dünya genelinde 3700 şubesiyle hizmet vermektedir. 2010 yılında Türkiye pazarına giren ve TAB Gıda Master franchise’lığında bayilik veren firma; eşsiz lezzetleri ve fast food markalarına meydan okuyan duruşuyla şartları en çok merak edilen bayilik veren firmalar arasında yer almaktadır.

Az önce de belirttiğimiz gibi Arby’s bayilik almak isteyen yatırımcıların bu isteklerine ulaşabilmeleri için TAB Gıda firmasıyla iletişime geçmeleri, görüşmeleri ve TAB Gıda yetkililerinin onayını almaları gerekir. TAB Gıda tüm markaları için franchise sürecini yönetirken oldukça seçici davranmaktadır. Her ne kadar yatırım tutarını karşılayacak sermayeye sahip olunmasını istese de girişimcinin kariyerini de göz önünde bulundurmakta ve açılan şubelerin başarısını garantilemek için tabiri caizse kılı kırk yarmaktadır.

Arby’s bayilik alma süreci ilk olarak Ayby’s bayilik başvurusu ile başlar. Arby’s franchising ön başvuru formu eksiksiz ve en doğru şekilde doldurulmalıdır. Formda yer alan bilgilerde eksiklik olması durumunda TAB Gıda yetkilileri başvuruyu dikkate almayacaklarını açıkça belirtmişlerdir.

Arby’s Bayilik Şartları

Arby’s bayilik şartları arasında şüphesiz yatırımcıların en çok merak ettiği konu Arby’s franchise isim bedelidir. Arby’s markasının 20 sene boyunca temsilcisi olmak isteyen yatırımcıların ödemesi gereken franchise bedeli 400 bin USD’den başlamaktadır. Bu fiyata KDV dahil değildir ve franchise bedeli haricinde toplam yatırım tutarının ne kadar olduğuna dair net bir bilgi bulunmamaktadır. Arby’s bayilik toplam yatırım bedeli hakkında en doğru bilgi TAB Gıda yetkilileri ile yüz yüze yapılan görüşmeler sırasında elde edilebilir.

Gerekli yatırım bütçesine sahip olan yatırımcıların karşılaması gereken bir diğer önemli şart lokasyon kriterleridir.

Arby’s restoranları ya AVM’lerde ya da yaya trafiğinin yoğun olduğu işlek caddelerde açılabilir. Marka imajının gerektirdiği bu kurala master franchise sıkı sıkıya bağlıdır. İşletme AVM’lerin ortak yemek alanında açılacaksa depolar dahil toplamda 110 m2’lik bir alan bulunması yeterlidir. Cadde üzerlerinde Arby’s restoranı açmak isteyen yatırımcıların 280 m2 kapalı alana sahip, giriş katı minimum 120 m2 olan ve ön cephesi en az 6.5 metre genişliğe sahip bir yer bulmaları gerekir. Bulunan mekan çok katlı ise her bir katının tavan yüksekliğinin 2.90 m olması koşulu aranmaktadır.  

Arby’s Bayilik Almak Avantajlı Mıdır?

Arby’s bayilikleri yatırım masrafları gereği yüksek sermayeli yatırımcıların dikkatini çeker. Arby’s ülkemizde 8 senedir faaliyet göstermektedir ve Türkiye genelinde 50’den fazla şubeye sahiptir. Diğer fast food zincirlerine oranla az sayıda restorana sahip olması Arby’s bayiliklerinin avantajlarını arttırmaktadır. Büyük şehirlerde dahi her işlek caddede bir Arby’s dükkanı bulunmaz; bu nedenle marka bazında sektörel bir boşluk olduğu sonucuna varılabilir.

Arby’s lezzetleri klasik hamburger algısına meydan okuyacak denli etkileyicidir. Geleneksel hamburger köftesinin yerini alan füme et ve tavuk ürünleri fast food düşkünlerine yepyeni bir deneyim sunar. Füme kaburga, özel soslarla marine edilmiş biftek eti, muhteşem soslar, tavuklu burgerler, tatlılar ve salatalar Arby’s markasını tercih eden hedef kitleyi genişletmektedir. Menüsündeki farklılıklar ve enfes tatları Arby’s bayilik alanların en büyük artılarından biri olarak kabul edilmektedir.

Arby’s bayilik avantajları arasında şüphesiz master franchise tarafından sağlanan destekler de sayılabilir. Eğitim, personel, bölge koruması, lokasyon seçimi, reklam ve pazarlama destekleri yatırımcıların risklerini minimize etmektedir.

Arby's Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR