1. Bayilik Veren Firmalar
  2. Restoran
  3. Arby's

Arby's

2007 yılında Türkiye pazarına giren Arby’s ülke genelindeki büyümesini bayilik vermeye devam etmektedir.

Restoran

1000000 ₺

Arby’s Bayilik

Arby’s gıda sektörü içerisindeki en büyük gıda zincirlerinden biri olup farklı ve lezzetli ürünleri ile Türkiye pazarındaki payını da giderek artırmaktadır. Özgün menüleri ile kalıplaşmış fast food anlayışının dışında yer alan Arby’s gıda sektörü bayilik veren firmalar arasında yer almakta olup hizmet ağını verdiği bayiliklerile genişletmektedir. 

Arby’s Bayilik Şartları

Arby’s bayilik almak isteyen girişimciler için yatırım maliyeti 700.000 USD + KDV’den başlamaktadır. Ancak yatırım maliyeti açılacak olan restoranın yerine, tipine ve metrekare olarak büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Marka 20 yıl süre ile restoran işletmeciliği lisansı vermekte olup işletmelerin net ciroları üzerinden % 13 oranında royalty bedeli alınmaktadır. Arby’s bayilik verdiği işletmelerin yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu lokasyonlarda, alış veriş merkezlerinde, fast food işletmeciliği için uygun olan ana arterler üzerinde konumlandırılmasını istemektedir. Okulların, sinemaların ya da dershanelerin yakınlarındaki lokasyonlar da hedef bölgeler arasında yer almaktadır. Seçilen lokasyon marka yetkilileri tarafından incelendikten sonra uygunluk verilmektedir.

Açılacak olan restoranların giriş katında olması markanın koşulları arasında yer almaktadır. Giriş katının en az 120 metrekare, toplam kapalı alanın ise minimum 300 metrekare olması gerekmektedir. Ön cephe genişliğinin en az 6,5 metre, her kat için tavan yüksekliğinin ise en az 2,90 metre olması istenilmektedir. Alış veriş merkezlerinin yemek alanlarında yer alacak restoranların depolar dahil 100 metrekare alana sahip olması yeterli görülmektedir. İş yerinin giriş katında olmasının dışında, kiralanan lokasyonlarda gerçekleştirilen inşaatın uygunluğu ile ilgili kontroller marka standartları doğrultusunda değerlendirilmektedir.

Arby’s Bayilik Avantajları

Türkiye’de Arby’s markası için Master Franchise olarak tüm lisans haklarına sahip olan Tab Gıda Arby’s bayilik alan girişimcilere kanıtlanmış işletim sistemi ile rekabetin çok güçlü olduğu pazara giriş yapma ve markanın geliştirme ekibinin katkıları ile işletmenin karlılığını artırma fırsatı sunmaktadırlar. Arby’s açılacak restoranın en yakın diğer Arby’s şubesi ile arasında en az 1,5 – 2 km mesafe olmasına özen göstermekte ve işletmelerin maksimum potansiyele ulaşmasını hedeflemektedir. Arby’s bayilik alan işletmeciler ile 20 yıllık sözleşme imzalamakla birlikte isteğe bağlı olarak devretme hakkı bulunmaktadır. Arby’s restoranlarında ortalama kar marjı net % 15 – 20 aralığında olup markaya yatırım yapan girişimciler doğru lokasyon seçimi ile yatırım sermayelerini 3 yıl ile 6 yıl arasındaki bir sürede geri kazanabilmektedirler. 

Arby’s Bayilik Destekleri

Arby’s bayilik alan girişimciler markanın verdiği eğitim programlarına katılarak işletmeci olabilme hakkını kazanmaktadırlar. Lisans alan girişimci işletmenin yönetimini kendisi yürütebilmesinin yanı sıra tayin ettiği bir işletmeci aracılığı ile de yürütebilmektedir. Arby’s bayilik alan girişimcilere restoranların hem açılış hazırlıkları esnasında hem de açılışın ilk gününden itibaren reklam, satın alma, pazarlama, eğitim, lojistik, insan kaynakları, kalite kontrol ve operasyon alanlarında destek hizmetleri sunulmaktadır. Restoranların ilk açılışı esnasında gerekli olan tüm sarf malzemeler Arby’s tarafından gönderilmektedir. Sonradan yapılan satın alma işlemleri ile ilgili ürünlerin ödemeleri alım tarihinden bir ay sonra gerçekleştirilmektedir. Arby’s tüm bayilerinde kazanç odaklı bir sistem izlemektedir. Bayilerin her türlü gelir gider dengesi kontrol edilmekte olup kar optimizasyonu için yatırımcılara maksimum düzeyde destek sunulmaktadır.

  1. Kebap Restoranı
  2. Et Restoranı
  3. Deniz Ürünleri

Arby's Bayilik Destekleri

Personel Desteği
Personel Desteği
Eğitim Desteği
Eğitim Desteği
Pazarlama Desteği
Pazarlama Desteği
Bölge Koruması
Bölge Koruması
Yer Seçimi
Yer Seçimi
Reklam Desteği
Reklam Desteği

Arby's Şartlar & Koşullar

  • Bayilik / Franchise Şartları: yılın 12 ayı aynı kalite ve standartta üretilen keçi sütü en hızlı şekilde son tüketiciye ulaştırabilecek lojistiğe sahip olunmalıdır.

Restoran Sektöründeki Diğer Bayilikler

Öne Çıkan Gönderiler

Tümünü Gör