Yüksek Profilli Müşteriler ile İlişki Kurmak

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 03:55

Bilinin aksine bu müşteri grubu ile çalışmak zannedildiği kadar zor değildir. Bir kaç küçük hareketle çok sayıda yüksek profilli müşteriye sahip olabilirsiniz.

Yüksek Profilli Müşteriler ile İlişki Kurmak
Enes Öksüz admin

Yer aldığınız sektörde sürekli olarak yüksek profilli müşteriler ile çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Bu müşteri profilinin beklentileri diğer müşteri gruplarına göre oldukça farklıdır ve onların ihtiyaçlarını anlamak size her zaman yararlı olacaktır. Bu tip müşteriler için önceden hazırlanmış olmak her zaman önemlidir. Yapacağınız hazırlıklarla ve atacağınız adımlarla daha fazla yüksek profilli müşteriye hitap edebilirsiniz. Yüksek profilli müşterilerin ihtiyaçlarını tam karşılamak size daha fazla avantaj kazandıracaktır.

Önerilen İçerik: Küçük İşletmeler Nasıl Büyük Satışlar Yapar?

Gizlilik En Önemli Şey

Yüksek profilli kişiler için mahremiyet ve gizlilik en önemli iki konudur. Hiçbir müşteri, kişisel bilgilerini yabancılara verirken memnun değildir. Yüksek profilli müşterilerde ise bu memnuniyetsizlik daha da artmaktadır. Özellikle emlak sektörü gibi sektörlerde kişisel bilgilerin hiçbir şekilde başka biriyle paylaşılmaması gerekmektedir. Bu sadece müşterinin özel hayatına saygısızlık değil aynı zamanda bir güvenlik problemidir. Müşterinizin güvenlik ihtiyacına hizmet eden bir satış politikası ile yüksek profilli müşterilere ulaşabilirsiniz.

Vakit Nakittir

Yüksek profilli müşteriler çok meşguldür ve zaman harcamaktan hiç hoşlanmazlar. İletişiminizi kısa tutmak ve sadece gerektiğinde onlara ulaşmak gerekmektedir. Yüksek profilli müşteriler ile toplantı ayarlarken mutlaka erken saatlerde olmasına özen gösterin. Gün ilerledikçe, sizinle konuşmak için onları işlerinden uzaklaştırmak daha zor olacaktır. Ayrıca bu müşteri grupları ile görüşmek için önceden arayarak boş vaktilerini öğrenebilr ve planlarınızı ona göre yapabilirsiniz. Onların beklentilerini karşılamak genel ilişkiniz için vazgeçilmezdir.

Klasik Bir İlişki Beklemeyin

Yüksek profilli müşteriler sizden 7 gün 24 saat hizmet beklemektedirler. Başka bir ülkeden aradıklarında aradaki zaman farkı bir problem oluşturmamalıdır. Yüksek profilli müşteriler son derece meşguldür. Size istediğiniz yanıtları verebilirler ancak bunun zamanlaması sizin programınıza uymayabilir. Yüksek profilli müşterilerinizden gece saat 3’te ya da sabah saat 7’de telefon alabilirsiniz. Yüksek profilli müşteriler sürekli olarak çalışmaktadır ve size ayıracakları boş bir bir dakikada sizin müsait olmanızı beklerler.

Üst Seviye Hizmet

Yüksek profilli müşteri grubu için ihtiyaçlarının tamamen karşılanması son derece önemlidir. Yüklü miktarlarda çalışmaya alışkın olan bu gruptaki müşteriler her şeyin yolunda olduğundan emin olmak isterler. Bu yüzden yüksek profilli müşteriler ile ilişkinizde kendinizi denklemden çıkarmanız gerekebilir. Bu tarz ilişkilerin hepsi müşteri grubunun ihtiyaçları ile ilgilidir bu nedenle egonuzu bir kenara bırakmak yardımcı olabilmektedir.

İhtiyaçlarını Anlayın

Yüksek profilli müşteriler ile görüşürken aktif bir dinleyici olun e neler istediklerini dikkat edin. Not almak size daha sonra görüşmenin içeriğini hatırlamanızda yardımcı olacaktır. Sizin aktif bir dinleyici olmanız müşterilerin hoşuna gidecektir. Sevdikleri ya da sevmedikleri şeyler neler dikkat edin. Eğer bir müşteriniz deniz ürünlerinden hoşlanmadığını bahsederse onu deniz restoranına bir yemeğe götürmeyin. Ayrıca satış yapmaya yaklaştıkça onların sevdiği bir şeyi hediye ederek, yerinizi sağlamlaştırabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler