Yiğit Akü

Yiğit Akü Bayilik Açıklaması

Yiğit Akü Bayilik

Yiğit Akü Bayilik Hakkıda : YİĞİT AKÜ A.Ş. 1976 yılında Ankara’da kurulmuştur. YİĞİT AKÜ vizyonu “yenilikçi ve rekabet gücünü en üst seviyede tutan, sektöründe öncü, teknolojik şirketler arasında olmak” şekli ile tanımlanmıştır. Bu vizyona uygun olarak tüm paydaşlarını ve müşterilerini teknolojik farkı ile ileriye taşıyacak marka vaadi “ileriye götürür” şeklinde belirlenmiştir. Kaliteli, işlevsel ve teknolojik ürünleriyle tüm dünya pazarında kendisine yer edinen Yiğit Akü; her geçen gün farklı ve yeni ürünler üretmeye, teknolojisini geliştirmeye devam etmektedir. Yüzde 100 Türk sermayesi olan YİĞİT AKÜ, Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde 40 bin metrekarelik alanda kurulu Merkez fabrikasında üretimlerini sürdürmektedir. YİĞİT AKÜ, 400’den fazla kişiye iş olanağı sağlamaktadır.  

Yiğit Akü Bayilik ve Bayilik Almak YİĞİT AKÜ A.Ş ; “YİĞİT AKÜ, “PLATİN AKÜ” , “TUNÇ AKÜ” , ‘MAC POWER ‘’, “KNJ” ve ‘HELDEN ‘’markaları ile yurt içinde ve yurt dışında satış yapmaktadır. Yurt dışında; Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Latin Amerika ve Asya ülkelerinin bir çoğuna ihracat yapmaktadır. YİĞİT AKÜ A.Ş sahip olduğu ISO14001, TS-ISO 16949, ISO 9001, TS-50342–1, ISO 27001 ve OHSAS 18001 kalite sertifikaları ile ; nitelikli insan kaynağı, güçlü altyapısı ve teknolojik ekipmanı ile yüksek üretim kapasitesine ulaşan, gelişmelere açık ve daima müşteri memnuniyetini ilke edinerek üretim yapan global bir kuruluştur. Türkiye dışında ortaklık ve iş birliği şeklinde Ortadoğu, ve Afrika bölgesinde toplam 4 fabrikada da faaliyet göstermektedir. 

Teknoloji lideri Yiğit Akü YİĞİT AKÜ A.Ş, ileri teknoloji üretimleri ve Ar-Ge çalışmaları sonucunda dünya pazarında patent sahibi olarak “Akıllı akü” (Mikrochipli, kayıt kabiliyeti olan diagnostik özellikli ve kablosuz iletişim yapan akü) serisi ile starter aküdeki ilk ve tek üreticidir. Türkiye’deki sanayi firmaları arasında ilk 500 de yer almaktadır. Elektrikli araçalara yönelik cironun 4% ünü ARGE ye ayırabilen vizyon (Lityum İyon batarya çalışmaları) Elektrikli araçların otomotiv sanayiye getirdiği baskıyı bir şans olarak değerlendiren YİĞİT AKÜ, Lityum İyon batarya üretiminde global rekabette ön plana çıkmayı hedeflemektedir.

Lityum İyon bataryanın en önemli komponenti olan anot ve katotunu bizzat Türkiye’de üretmeyi başaran YİĞİT AKÜ, seri üretime geçmek için 2014 yılını hedeflemiştir. Global Tedarikçi YİĞİT AKÜ, otomotiv sanayinin global tedarikçisi kimliğini yaygınlaştırma çalışmalarına devam etmektedir. Renault, Nissan, Peugeot, Kia, Hyundai, Fiat gibi fabrikaların da orijinal tedarikçisi durumunda bulunan YİĞİT AKÜ, Latin Amerika’da ve Çin’de de üretim tesisi kurmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir. 

YİĞİT AKÜ’nün yenilikçi ürünleri;

  • Nonspill Aküler (Türkiye’de ilk)
  • VRLA Jell Aküler (Türkiye’de ilk)
  • Tetracore kristal yüksek ömürlü aktif madde (Dünyada ilk)
  • Akılı Akü Elektro (Mikro çipli Akü) (Starter aküde Dünyada ilk)
  • Akılı Akü Pretsige (Mikro Çip + Hafıza Kartı + Kablosuz veri aktarımlı Akü) (Starter de Dünyada ilk)
  • Stop - Start Mikro hibrid aküler (OEM onaylı) (Türkiye’de ilk)
  • Hibrid Elektrikli Araç aküleri - HEB ENERJİ (Türkiye’de ilk)
  • Elektrikli Araç Lityum İyon Batarya plaka üretimi (ARGE Çalışması) (Türkiye’de ilk)

 

Yiğit Akü Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR