Yapılabilecek İşler: Yapıldığında Kar Bırakan İşler

Son Güncellenme: Sun May 2024 05:44

Yeni bir iş kurmak isteyen kişiler tarafından en sık para kazandıran işler 2018, iş fikirleri girişimcilik, ne iş yapabilirim 2018, az sermayeli işler 2018, ilginç isler yapılabilecek işler aramaları yapılıyor.

Yapılabilecek İşler: Yapıldığında Kar Bırakan İşler
Metehan Avcı user

Ekonomik gelişmeler ve insanların ihtiyaçlarının farklılaşması sonucu her gün farklı iş fikirleri ortaya çıkıyor. Bunların bir kısmı çok düşük sermaye ile başlanılmasına rağmen çok yüksek karlılık oranlarına sahip olabiliyor. Özellikle piyasada henüz doygunluğa ulaşmamış ancak geleceği parlak sektörler yatırımcılarının yüzünü güldürüyor. Son yıllarda popüler olan pek çok iş fikri ise artık yerini yeni parlak ve yaratıcı fikirlere bırakıyor. 2019 yılında internet üzerinden yapılabilecek pek çok iş fikri bulunmasının yanı sıra bayilik almak da her zaman için ticari hayata atılmak isteyen ister küçük ister büyük sermayeye sahip girişimcilerin alternatifleri arasında yer alıyor. İnternet üzerinde satış yapmaktan organik tarım üreticiliğine evde yapılabilecek işlerden yeni fikirlere kadar içinde pek çok farklı fikri barındıran iş fikirleri arasında karar vermeden önce sektörle ilgili olarak mutlaka detaylı araştırma ve pazar analizi yapılması öneriliyor. Ayrıca doğru fikir ile doğru zamanın bir arada olması gerektiğini unutmamak da girişimciler için başarı kapılarını aralayabiliyor.

Biz de bu yazımızda az sermaye ile iş kurmak istiyorum ya da iş kurmak istiyorum ama ilginç iş fikirleri bulamıyorum diyen girişimcilerin “küçük sermayeyle ne iş yapılır”, “en karlı iş fikirleri” gibi soruların yanıtlarını bulmasına yardımcı olmayı planlıyoruz..

Su Piresi Üretimi Yapmak

Akvaryum yetiştiriciliğinde en çok kullanılan canlı yemlerin başında su pireleri geliyor. Su pireleri 15 – 22 derece arası sıcaklığa sahip su birikintilerinde hızlıca ürüyorlar. Bu tarz yerlerden toplanan su pireleri akvaryumcularda satılıyor. Kaliteli ve besin değeri yüksek su pireleri piyasada balık yemi tedarikçiliği ya da akvaryum balıkçılığı yapanların büyük ilgisi ile karşılaşıyor. Özellikle bakteri barındırmaması ve suyu temizleme özelliği nedeni ile su pireleri akvaryum yetiştiriciliği yapan kişiler tarafından çokça tercih ediliyor. 5 TL’ den bir poşet su piresi alınabiliyor ve bu işte elde edilecek kazanç üretim kapasitesine göre değişiyor. 

Manda Yetiştiriciliği Yapmak

Son dönemlerde manda popülasyonunun düşmesi sonucu bu iş girişimciler için karlı iş fikirleri arasında yer alıyor. Manda yetiştiriciliği yapmak aynı zamanda Tarım Bakanlığı başta olmak üzere pek çok kurum ve üniversite tarafından da destekleniyor. Devlet bankaları da uzun vadeli ve düşük faizli kredi olanakları sağlıyor. Manda sütüne ve yoğurduna gösterilen ilginin artması bu alanda faaliyet gösteren yatırımcıların karlılığını da artırıyor.

Niş E-Ticaret Yapmak

Sanal ortamda bir dükkan açmak için sermayeye, depolama alanına veya lojistik desteklere ihtiyaç duyulmaması maliyetleri azaltıyor. Nişi belirledikten sonra tek bir konu üzerinde pazarlama faaliyetlereine ve web içeriğine odaklanılması hem girişimcinin işinin uzmanı olmasını hem de konu ile ilgili arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlıyor. Bu aşamada revaçta olan trendleri ve pazarları bulmak önem kazanıyor. Her zaman popüler ürünler arasında kilo verme ürünleri, bitkisel kürler ve takviyeler bulunuyor. Bunların dışında revaçta olan pazarları bilmek için sosyal medyayı, makaleleri ve internet üzerinden en çok satılan ürünleri takip etmek gerekiyor.

Bayilik Almak

Türkiye’de franchise pazarının son yıllarda çok büyük bir büyüme sergilediği biliniyor. Ticarette ben de varım demek isteyen ancak gerek sermayesinin yetersizliği gerek yeni bir marka yaratma yolunda karşılaşabileceği riskler nedeni ile bir türlü adım atamayan girişimciler için farklı sektörlerde bayilik fırsatları bulunuyor. İstenilen sektörde bayilik veren firmalar tarafından uyulması istenen koşulları incelendikten sonra girişimci kendisi için en uygun markayı seçip bayilik başvurusunda bulunabiliyor.

Reklam Ajansı Açmak

Şu an faaliyette olanların yanı sıra her gün aralarına yenisi de eklenen firmalar pazarda belli bir yer edinebilmek ve müşterilerine ulaşabilmek için reklam yapıyorlar. Yaratıcılığına güvenen aynı zamanda grafik ve reklam gibi konular ile ilgilenen girişimciler küçük sermayeler ile reklam ajansı açıp müşteri portföylerini ve işlerini zaman içerisinde geliştirebiliyorlar. Bu noktada yatırım yapmadan rakip analizinin yapılması ve KOSGEB türü desteklerden yararlanma olasılıklarının araştırılması öneriliyor.

Siz de ister ek gelir olarak ister ana işiniz olacak şekilde yeni iş fikirleri arıyor ve para kazanmak istiyorsanız bu yazımızı okuyabilir size para kazanma konusunda iş fikri verebilecek önerilerimize göz atabilir ve farklı iş fikirleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.  Böylece hem kendi koşullarınıza en uygun koşullara sahip hem de sizin kısa vadede yatırımınızı geri kazanmanızı sağlayacak iyi bir iş fikrine yatırım yapabilir ve karlı bir iş sahibi olabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler